Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 98

Temat: Czujnik ciśnienia różnicowego DPF - błąd check engine

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Yaroo33
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Góra Kalwaria
    Auto
    AR Giulia 2.0 Super, AR Mito 1.4, dawniej 33 1.7, 156 2.0, 159 1.9JTDm
    Postów
    23

    Domyślnie

    U mnie również uszkodzony był ten przewód/rurka.
    Co do objawów - błąd "check engine" pojawiał się po wciśnieciu pedału gazu w podłogę.
    Przewód był przepalony. Nie było mowy o prawidłowym działaniu czujnika. Przez zmyślnego mechanika został zamieniony na wyprofilowaną na potrzeby prowadzenia w komorze silnika rurkę miedzianą srednicy 8mm. Napewno nie przepali się

    Pozdro
    Yaroo33

    P.S. To moj pierwszy post

  2. #42
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Powtórzę za innymi jeszcze raz: wywalajcie DPF-y nie bawcie się w kupno nowych czujników po 450zł za tyle wywalicie już to dziadostwo, które nie dba o środowisko tylko nam przysparza kłopotów!!!
    Pozdrawiam

  3. #43
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    które nie dba o środowisko tylko nam przysparza kłopotów!!!
    Tutaj można polemizować
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kwi@t
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 Lusso JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał karlos47 Zobacz post
    Na jakimś forum oplowskim, był podobny temat i ktoś sugerował, że błąd taki może być powodowany brudnym filtrem paliwa. Nie wiem co jedno z drugim ma wspólnego, ale .. od jakiegoś czasu jeździłem ciągle na rezerwie, od ponad tygodnia gdy zatankowałem więcej błąd się nie pojawił. Może to tylko zbieg okoliczności, ale dzisiaj wymieniam filtr


    Filtr wymieniony własnoręcznie. Kolejny skill
    Podpowiedzcie jeszcze co ze zużytym.
    U mnie tez taki błąd miał miejsce, ciekawe bo po zatankowaniu vervy do pełna na orlenie. Błąd skasowany ( czujnik sprawny, wężyki całe) , wyskakiwał tylko na zmimnym silniku aż do wyjezdzenia paliwa.
    Wróciłem do shell'a i o błędzie zapomniałem.
    Wiec albo jakiś mega zbieg okoliczności albo Orlenu nie polecam. Dodam ze błędu nigdy nie widziałem tankując poza granicami PL.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Ten czujnik w ASO kosztuje w detalu 500zł !!!! Dramat.
    Ja zakupiłem ten a BOSCH-a za 217zł i autko odzyskało życie. Wypaliłem DPF-a i jest już czysty w 100%. Jeżeli ktoś ten czujnik wymienia, to musi pamiętać aby go zakodować!!! sama zmiana nic nie da. Przerabiałem to sam.
    Pozdrawiam
    Ponieważ u mnie również pojawił się błąd P2455 proszę o potwierdzenie, czy rzeczywiście sama wymiana czujnika nie jest wystarczająca i konieczne jest jego zakodowanie? Jeśli tak to czy jest do tego konieczna wizyta w ASO czy można zrobić to samodzielnie (np w FES)?

  6. #46
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Panowie pierw dobrze sprawdzcie wężyk od czujnika do DPFu bo ja miałem strzelony w 3 miejscach. W Aso gadali ,że żadko leci sam czujnik.

  7. #47
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel4g Zobacz post
    Ponieważ u mnie również pojawił się błąd P2455 proszę o potwierdzenie, czy rzeczywiście sama wymiana czujnika nie jest wystarczająca i konieczne jest jego zakodowanie? Jeśli tak to czy jest do tego konieczna wizyta w ASO czy można zrobić to samodzielnie (np w FES)?

    Wymieniałem u bracika ten czujnik(wężyk był cały wiec została tylko wymiana czujnika), zakodujesz go bez problemu w FES'ie. Błędów już po wymianie żadnych nie było.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    Dzisiaj wjechałem samochodem na kanał. U mnie z DPF wychodzą 2 rurki z czego do czujnika pod maską dochodzi tylko jedna. Druga rurka zaraz za DPFem przechodzi w przewód elektryczny, który dalej dochodzi do czujnika. W czujniku jest jeszcze jeden otwór, który nie jest niczym zaślepiony. Obie rurki wydają się być całe. Pisaliście, że u Was potrafiły rozpaść się na kilka części więc rozumiem, że gdyby były uszkodzone zauważyłbym to gołym okiem? Błąd który u mnie się pojawia to P2455 - Diesel Particulate Filter Differential Pressure Sensor Circuit High.
    Chyba nie obędzie się bez wizyty u mechanika, żeby jeszcze fachowym okiem sprawdził wszystko. I tu pytanie do Was czy, każdy mechanik powinien poradzić sobie z tą usterką czy szukać kogoś kto ogarnia temat Alf?

  9. #49
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    W razie czego to tu masz fachowca od Alf w okolicach Warszawy
    http://www.pablogarage.pl/?kontakt,6

  10. #50
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    Oczywiście znam ten namiar Niestety to ode mnie kawał drogi bo jestem z Żyrardowa, a może znacie kogoś godnego zaufania gdzieś bliżej mnie? No chyba, że jest to na tyle prosta usterka, że wystarczy pojechać do kogoś nie koniecznie od alf? Doradźcie bo nie potrafie sam tego ocenic :/

Podobne wątki

  1. [MiTo] Czujnik D.N.A, check engine
    Utworzone przez nataliam w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-07-2022, 15:05
  2. Czy jest czujnik ciśnienia różnicowego DPF w AR 147
    Utworzone przez krzysztof_o w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 00:00
  3. [159] 1.9 JTDm Have engine check - błąd na komuterze: czujnik położenia wału korbowego
    Utworzone przez pastipiter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 19:04
  4. Błąd P1176 i kontrolka check engine. 3.2 V6 2003
    Utworzone przez ilith w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 18:11
  5. Check Engine - błąd mieszanki
    Utworzone przez sebott w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 15:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory