Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49

Temat: wymiana akumaltora miga licznik km i nie dziala B&M BT

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    a jakie koszty tego? Robi to ktos w Kraku poza aso?
    Każdy, kto ma FESa z licencją może to zrobić. Ja mam, pewnie kilku alfaholików z Krakowa także. Jeżeli to nie pomoże - to ostatnią deską ratunku jest ASO i próba wgrania nowego softu do B&M. Niestety moduły te czasem padają na amen i nic ich nie rusza.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #22
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Ładowałeś aku na aucie czy wyciągałeś z auta?

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    wyciągnąłem aku z auta.
    Tomek - b&m działa u mnie bez zarzutu...

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    wyciągnąłem aku z auta.
    Tomek - b&m działa u mnie bez zarzutu...
    Ale licznik km miga? No to być może coś innego tam jest nie halo - natomiast bez procedury osiowania nie dowiesz się, który moduł sieje spustoszenie po CAN
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Pitbullek
    Dołączył
    11 2009
    Auto
    AR 159
    Postów
    77

    Domyślnie

    Panowie a ja mam trochę inny przypadek. Nie dawno Alfa mi nie odpaliła bo padł aku (dzień wcześniej trochę muzyki słuchałem i zajmowałem sie różnymi pierdołami we wnętrzu) i to pewnie rozładowało AKu. No i teraz miga mi ZEGAREK ten miedzy prędkościomierzem a obrotomierzem. Wszystko inne raczej jest sprawne.

    Pozdro

  6. #26
    Użytkownik Ogier Avatar kalma
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR159 JTDm 16V 2007
    Postów
    170

    Domyślnie

    Może musisz go ponownie ustawić?

  7. #27
    n3lly
    Gość

    Domyślnie

    Prawdopodobnie musisz przeprowadzić proxy alignment programem FiatEcuScan lub w ASO

  8. #28
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    witam. tydzień temu odpalając samochód (na luzie, bez ręcznego, bez wciśniętego hamulca nożnego) rozrusznik zakręcił się raz, Alfa nie odpaliła, po ponownym naciśnięciu- z wciśniętym już hamulcem i sprzęgłem - odpaliła bez problemu, jednak mrugał licznik i zaczęło wariować odtwarzanie muzyki z pendrive (tylko do tego używam B&M). Wyjęcie kluczyka uspokoiło licznik, ale B&M zawiesza się po kilku minutach używania i trzeba na nowo ładować bibliotekę, podmieniając pendrive na inny, żeby się wyczyściło.
    Opisałem odpalanie z pojedyńczym zakręceniem rozrusznika, bo przed tą przygodą B&M działał bez zarzutu. Akumulatora nie wymieniałem, nie wydawał się słaby, więc skąd ten spadek napięcia powodujący mrugający licznik i wariowanie B&M? Uleczę to jak koledzy pisali wypięciem akumulatora na 20 minut, żeby "zrestartować"? ewentualnie podładowując go? Czy trzeba mieszać w oprogramowaniu, na czym się nie znam niestety i nie mam FESa, czy wystarczy to odpięcie? Prosiłbym o poradę. O ile usterka nie uniemożliwia jazdy, jest denerwująca.
    PS. pozostałe rzeczy działają, klimatyzacja, ogrzewanie szyb, lusterek czy inne rzeczy. Błąd "przekradł się" jedynie na B&M.
    Dziękuję

  9. #29
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korba Zobacz post
    witam. tydzień temu odpalając samochód (na luzie, bez ręcznego, bez wciśniętego hamulca nożnego) rozrusznik zakręcił się raz, Alfa nie odpaliła, po ponownym naciśnięciu- z wciśniętym już hamulcem i sprzęgłem - odpaliła bez problemu, jednak mrugał licznik i zaczęło wariować odtwarzanie muzyki z pendrive (tylko do tego używam B&M). Wyjęcie kluczyka uspokoiło licznik, ale B&M zawiesza się po kilku minutach używania i trzeba na nowo ładować bibliotekę, podmieniając pendrive na inny, żeby się wyczyściło.
    Opisałem odpalanie z pojedyńczym zakręceniem rozrusznika, bo przed tą przygodą B&M działał bez zarzutu. Akumulatora nie wymieniałem, nie wydawał się słaby, więc skąd ten spadek napięcia powodujący mrugający licznik i wariowanie B&M? Uleczę to jak koledzy pisali wypięciem akumulatora na 20 minut, żeby "zrestartować"? ewentualnie podładowując go? Czy trzeba mieszać w oprogramowaniu, na czym się nie znam niestety i nie mam FESa, czy wystarczy to odpięcie? Prosiłbym o poradę. O ile usterka nie uniemożliwia jazdy, jest denerwująca.
    PS. pozostałe rzeczy działają, klimatyzacja, ogrzewanie szyb, lusterek czy inne rzeczy. Błąd "przekradł się" jedynie na B&M.
    Dziękuję
    A nie robisz często krótkich odcinków autem? Jeśli tak to aku sie nie doładowuje i takie jaja będą się dziać ja miałem podobnie tyle,ze u mnie juz aku padł całkowiecie.
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  10. #30
    Korba
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jony88 Zobacz post
    A nie robisz często krótkich odcinków autem? Jeśli tak to aku sie nie doładowuje i takie jaja będą się dziać ja miałem podobnie tyle,ze u mnie juz aku padł całkowiecie.
    Faktycznie robię krótkie przebiegi między rozruchami, raz na dwa tygodnie się mocniejszy przebieg trafi. Czyli podładowanie aku/wymiana? Wypiąc go i łądować, a błąd się skasuje? Czy już dupa zbita, aku szrot, a B&M do poprawki FES?
    Dziękuję za szybką odpowiedź

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Miga licznik przebiegu
    Utworzone przez Conveyor w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 03-06-2022, 15:09
  2. Wymiana zegarów i licznik kilometrów
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-05-2020, 20:58
  3. [159] panel klimatyzacji nie działa , miga licznik kilometrów.Proszę o pomoc
    Utworzone przez entuzjasta159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 09:43
  4. wymiana zegarów - jak usnąc mrugający licznik km
    Utworzone przez illu w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 06:43
  5. Licznik miga - pokazuje mega spalanie
    Utworzone przez marcin1234 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 07:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory