Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jak się sprawują Wasze Q4 ??? ;)

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie Jak się sprawują Wasze Q4 ??? ;)

    Kochani!

    Zaczynam pomału poszukiwania Q4 2,4 JTDm - wiem, że będzie ciężko, ale mam na to sporo czasu. Nie produkują już Q4, więc teraz albo nigdy!
    Nic nie wiem o wersjach z napędem na 4 łapy. Nie miałem też okazji prowadzić alfy AWD, więc zdam się na Wasze spostrzeżenia.


    Jak Wam się sprawują te alfy?
    Wady/zalety? Czy kupilibyście drugi raz Q4, a może dużo tańsze 1,9 lub 2,4 FWD?
    Jak napędy po dłuższych (20-30km) zimowych "upalankach" - czy np. śmierdzą?
    A może robił ktoś virusa - jakie rozsądne moce można wykrzesać programem?
    Czy ważył ktoś 210-konnego diesla - jaka jest faktyczna jego waga?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Ja Ci nie pomogę bo jesteś ciężkim rozmówcą w pewnych kwestiach... ale pomoże Ci camil, który ma dokładnie to czego szukasz i wie o 2.4 Q4 bardzo dużo

    ps. Q4 w zimie to bajka!

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  3. #3
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy Zobacz post
    Kochani!

    Zaczynam pomału poszukiwania Q4 2,4 JTDm

    Pozdrawiam
    Przejrzyj moje posty dot. crosswagona i 159, trochę tam jest informacji eksploatacyjnych. Q4 jest bezawaryjne i bezobsługowe, nic nie upalisz, bo to rozwiązanie czysto mechaniczne. Alfa ma jeszcze jeszcze 2 szpery elektroniczne na osiach, więc jak będziesz ostro jeżdził to Ci szybko pójdą klocki. Co do zimy do dwie uwagi, po pierwsze nie żałuj na zimówki dobrej klasy, bo torsen ma preferencje tyłu i będziesz zamiatał przy każdym starcie i zakręcie na boki. Po drugie trzeba pamiętać, żeby w głębokim śniegu, piasku czy błocie wyłączać ASR albo i nawet ESP, bo jak tego nie zrobisz, to wtedy własnie upalisz sprzęgło, ale mówimy oczywiście o jakiś wolnych manewrach i przede wszystkim ruszaniu, podczas normalnej jazdy to nie ma znaczenia.
    P.S. Też uważam, że połączenie 2,4 210 i q4 to najlepsza konfiguracja 159 :-)

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Biaggi
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    159 SW 3.2 Q4
    Postów
    54

    Domyślnie

    Ja wlasnie nie moge sie doczekac zimy, zeby w koncu sprawdzic ten naped, bo swoja Alfe kupilem pod koniec ostatniej zimy, kiedy juz sie snieg konczyl
    Ale przez te kilka miesiecy uzytkowania widze same plusy. Nigdy nie udalo mi sie zerwac przyczepnosci nawet z wylaczonym ASR chociaz mocno probowalem
    Bardzo przydatne rozwiazanie w sytuacjach gdzie trzeba szybko wlaczyc sie do ruchu. W poprzednim aucie z moca ok. 200KM i napedem tylko na przod mialem ten problem, ze jak za szybko ruszylem to przod mielil i auto ledwo sie przesuwalo do przodu.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Biaggi Zobacz post
    Nigdy nie udalo mi sie zerwac przyczepnosci nawet z wylaczonym ASR chociaz mocno probowalem
    No - to jest super Chociaż niektórzy znajomi marudzą, że mam 260 kucy i nie mogę spalić gumy

    A co do zimy, to uważaj. Q4 fajnie napędza autko, ale hamowanie jest takie samo! A nawet może być gorsze, ze względu na wagę.
    Z napędzaniem na śliskim też może być problem. W Q4 każde z czterech kół (a nie tylko dwa) może trafić na inną przyczepność i zdestabilizować tor jazdy. Ja raz nie wiem jak zmieściłem się bokiem między wyprzedzanym TIRem a bandą ze śniegu VDC zaspało.

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

Podobne wątki

  1. Jak sprawują się wam spryskiwacze szyby przedniej?
    Utworzone przez Pietia w dziale 147
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-02-2017, 11:18
  2. [159] Ciekawe,jak inne sprawują się "Niebieskim"?
    Utworzone przez lukas7791 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 02-02-2013, 18:15
  3. Postojówki LED. Jak się sprawują?
    Utworzone przez krolik_AR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 22:02
  4. Jak się sprawują Wasze 166 na mrozie??
    Utworzone przez kelpin w dziale 166
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 22-12-2010, 16:47
  5. Ja k tam wasze T.S-y?!
    Utworzone przez Marcino 156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-02-2006, 14:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory