Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Wiele Pytań odnośnie wymiany fabrycznego radia na coś lepszego

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie Wiele Pytań odnośnie wymiany fabrycznego radia na coś lepszego

    Witam
    Od razu napisze że przeszukałem chyba cały internet w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania ale dalej jaki byłem głupi taki jestem.
    Sprawa wygląda następująco. Przymierzam się do wymiany fabrycznego radia w mojej Brerze [w zasadzie to już tylko na wypłatę czekam ] i oczywiście chcę to zrobić na własną rękę. Jednak kiedy wymontowałem owe radio z samochodu, znalazłem schowany za nim dziwny moduł z wejściem usb. W aso powiedziano mi że jest to sterownik szyb i centralnego zamka więc raczej go nie wyrzucę :/ . Wygląda to jak na zdjęciu poniżej i jest sporych rozmiarów.
    Pytanie więc pierwsze co z dziadostwem zrobić i gdzie je można schować. Radyjko które chcę kupić to w zasadzie 2dinowy system multimedialny z radionawigacją, dokładnie avic-f930bt od pioneer'a [http://www.audiopioneer.pl/pioneer-a...r-2-lata.html].



    Następna sprawa; z tego co sam sprawdziłem to chyba będę musiał wymienić koszyk do montażu no i dokupić ramkę. Znalazłem coś takiego http://markland-hurt.istore.pl/pl/ra...in-zestaw.html i zastanawiam się czy wystarczy czy zainwestować w coś lepszego. Ktoś na forum może ma to już za sobą i mógł by mi pomóc?

    Kolejna rzecz to oczywiście sterowanie z kierownicy do którego zdążyłem się już przyzwyczaić i którę chcę zachować. Prosta to z resztą sprawa że denerwowały by mnie przyciski które mam, a których nie mógł bym używać. Na Allegro znalazłem ten adapter-> http://allegro.pl/adapter-sterowania...800195369.html ale nie wiem czy nasze przyciski sterujące blutooth'em i połączeniami też będą grały z tym radyjkiem. Dodatkowo chcę aby informacje takie jak nazwa radiostacji której słucham czy id tagi z mp3 w dalszym ciągu były wyświetlane również na FIS'ie. Autor aukcji podaje w opisie że adapter współpracuje z CAN'em wiec nie będe miał raczej problemu z mrugającym FIS'em ? Bo coś takiego też znalazłem w internecie a chcę tego uniknąć.

    Mało tego chcę zaadoptować schowane w schowku wejście usb z systemu blu&me na wejście usb do owego radia. Nie wiem na jakie problemy mogę natrafić i czy nie będe musiał wymontować całego tego systemu właśnie? Chcę również wykorzystać mikrofony z blu&me aby nie montować byle gdzie kolejnych, nie wiem tylko gdzie znajdę przewody do nich prowadzące? Zaadoptować chcę też czujniki cofania - bo znalazłem w internecie informacje i zdjęcia na których widać jak pioneer wyświetla obrazek wskazujący ile miejsca zostało z każdej ze stron podczas cofania. Skoro coś takiego jest to chciał bym to wykorzystać. Robił już ktoś coś takiego? Czy zostają mi już tylko godziny ślęczenia nad instrukcją obsługi radia oraz szukiwania przewodów ?

    Wiem że o czymś jeszcze zapomniałem ale w tej chwili do głowy przychodzi mi już tylko zapytać czy da się na to już wgrać Automapę? No i jak do licha rozebrać w tym aucie tylną tapicerkę bo nie gra mi głośnik za kierowcą a pewnie i tak głośniki to będzie następna rzecz którą wymienię zaraz po radiu.

    Mam nadzieję że ktoś kto może mi pomóc, miał cierpliwość do przeczytania tych wypocin i sam na stuka kilka odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Ten moduł to jest właśnie blue&me

  3. #3
    Wodzu
    Gość

    Domyślnie

    Obawiam się kolego, że będziesz, nie obraź się, ale taką świnką doświadczalną w temacie wymiany radia. Też mam blue&me i ponieważ taki temat nie był na forum, nieukrywam,wstrzymuję się z wymianą radia, do czasu, aż ktoś się podzieli pewnymi informacjami.
    Życzę powodzenie i trzymam kciuki.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ja także mam blue&me, bo gdyby nie to pewnie zdecydowałbym się na zabawę w tym temacie.
    A zerkałeś już może na forum159, ponieważ coś mi świta, że gdzieś natknąłem się na temat, że ktoś chciał zmienić radio i podpiąć się pod sterowanie w kierownicy.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Niestety po przestudiowaniu forum159 nie znalazłem kompletnie nic co by mnie interesowało; no może poza informacją że migający licznik usuwamy opóźniając sygnał po zapłonie o około 4-5 sekund poprzez przekaźnik czasowy. Ale mam nadzieje że nie będzie mi to potrzebne

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    No to po kolei - ramka montażowa jest ok, montowałem takich kilka, spokojnie można polecić zakup.
    Moduł do sterowania radiem z kierownicy - też będzie działał, jeżeli radio po CAN-ie obsługuje blue&me, to też będziesz miał sterowanie tym z kierownicy.
    Gorzej z FIS-em - na 99% nie będziesz miał wyświetlania stacji ani tagów na FIS-ie, natomiast nie powinno nic migać.
    Wejście ze schowka zaadaptujesz prosto - większość alternatywnych radioodbiorników 2DIN ma w komplecie kabel z wejściem USB - wystarczy to połączyć, USB to w końcu tylko 4 kabelki do przelutowania.
    Mikrofony - nie dam sobie uciąć ręki, że podejdą, to już kwestia eksperymentu z konkretnym radiem, ale też nie powinno być z tym większego problemu.
    Automapę wgrasz tylko w odbiorniki z odblokowaną funkcją wgrywania oprogramowania nawigacyjnego innego, niż przewiduje producent. Na pewno da się to zrobić bez problemów w przypadku produktów chińskich.
    Najgorszy temat to czujniki cofania, bo podejrzewam, że na tym polegniesz
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    OK. Co do automapy to wiem, że poprzedni model dało się odblokować nie wiem jak ten nowy, ale w razie czego zostaje mi igo z darmową aktualizacją przez rok.
    Natomiast same przewody od czujników cofania - wie ktoś czy znajdę je gdzieś z przodu?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    mam pioneera i niestety zdany jestem na fabryczne mapy (brak możliwości wgrania innego programu navigacyjnego). Nie wiem jak jest w nowszych modelach, ale moje mapy są bardzo kiepskie. Co do czujników cofania: fabrycznych nie zaadoptujesz, możesz dokupić sobie niefabryczne z opcją wyświetlania odległości na ekranie monitora, pioneer przystosowany jest tylko do kamery cofania. Sterowanie z kiery to koszt dodatkowy ok. 300-400 zł za niefabryczny adapter.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar pieron
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Brera SkyView '07 2,4 JTDm
    Postów
    39

    Domyślnie

    Dobra, zakupiłem już adapter, koszyk, ramkę i okablowanie; jutro kupuje radio i myślę że końcem tygodnia kiedy będę miał trochę czasu zacznę całą zabawę.
    Jak tylko coś się wyklaruje to dam znać; może jakieś fotki załączę.
    Co do aktualizacji to próbowałeś może zainstalować Automape na kartę i zmienić nazwę pliku exe na dokładnie taką jaką miała by oryginalna aktualizacją ? Kiedyś tak robiłem z nawigacją której nie mogłem odblokować i hulało jak trzeba.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    OK Kupiłem co trzeba; czekam na kuriera
    Ale znalazłem też ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=Z4t0O...eature=related. Widać na nim świetnie na przykładzie podobnego pioneera o co mi dokładnie chodzi z tymi czujnikami cofania a nawet kontrolą klimatyzacji. Nie potrafię jednak powiedzieć co w tej skodzie zostało podpięte do radia. Nie wygląda to jednak na wiele. Na pewno jedno urządzenie to adapter do sterowania z kierownicy. Natomiast drugie urządzenie, to które zostało podpięte pierwsze to za cholere nie wiem co to jest
    Ostatnio edytowane przez pieron ; 06-09-2011 o 17:57

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    to mi wygląda na dedykowane do grupy VW radio, do alfy chyba takiego nie znajdziesz

Podobne wątki

  1. Kod do radia i demontaż radia fabrycznego
    Utworzone przez piter34 w dziale 156
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25-04-2023, 09:20
  2. Wiele pytań o klimatyzację
    Utworzone przez patalacho w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 07:27
  3. [GTV Spider] Zakup - wiele pytań
    Utworzone przez stpman w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-05-2015, 20:03
  4. Wymiana standardowego radia na coś lepszego
    Utworzone przez KrystekS w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 17:42
  5. 156 - wyciągnięcie fabrycznego radia
    Utworzone przez nowakooowski w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 17:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory