Strona 38 z 38 PierwszyPierwszy ... 2829303132333435363738
Pokaż wyniki od 371 do 379 z 379

Temat: czujnik ciśnienia doładowania

  1. #371
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    generalnie te czujniki padają w większości przypadków w ten sposób, że pokazują wyższe ciśnienie spoczynkowe albo druga opcja to działają z opóźnieniem - podejżewam że wewnątrz coś sie tak zasyfia i stąd takie hece i takie coś doświadczasz na starym i na "nowym" (też starym) czujniku. jedyna inna opcja to że u Ciebie jest jakiś problem z instalacją elektryczną i jest zły odczyt - nie słyszałem jednak nigdy o takim przypadku jeśli chodzi o MAP.
    weź kup czujnik nowy, numer który Ci podałem (bo ori numery są drogie ok 200+ a ze ten pozmianowy oficjalny to ok 350) i zobacz. tylko 80zł + wysyłka. jak dalej będzie źle to wtedy się będziesz martwił. zanim tego nie sprawdzisz na pewnym czujniku szkoda Twojego i naszego pisania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #372
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    resztke wyjac bo zassa do cylindra i bedzie kuku w silniku. czujnik bosch o numerze 0281006076 jest idento a kosztuje 80zl wygoogluj np autoczesci zielonki bralem od nich i kilku innych forumowiczow tez wiec jest sprawdzone zrodlo.
    Czy ten czujnik BOSCH pasuje też do 2.4 JTDm ?
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  3. #373
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    Czy ten czujnik BOSCH pasuje też do 2.4 JTDm ?
    Mam u siebie i działa. (Ten którego numery podawał epsonix)
    W tym czujniku liczy się zakres pracy i sposób odwzorowania 'sygnalu'.
    Komputery, zakres doładowania etc. są takie same dla 1.9 i 2.4

  4. #374
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Pytałem o ten czujnik. Z tym numerem co mój stary ponad 300 zł, zamiennik coś ponad 200 zł jakiejś włoskiej firmy. Z końcówka 076 - 100 zł. Ja zamówiłem za 87 zł. Kumpel mi zalatwil

  5. #375
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Witam odświeżę temat, a mianowicie wskazówka od doładowania trzymała mi się powyżej 0 na zegarze po włożeniu kluczyka do stacyjki. Postanowiłem wymienić map sensor na nowy. Zakupiłem z boscha o nr 0 281 006 028. Po zainstalowaniu wskazówka trzyma się na 0, ale zauważyłem, że auto ma takie skoki doładowania polegające na tym, że do 2k obrotów auto w miarę jedzie, ale za to powyżej tych obrotów dostaje takiego coś w rodzaju drugiego kopa i ciągnie już dalej normalnie. Pytanie brzmi czy przyczyną tego może być zakupiony przeze mnie czujnik map sensor i czy jest jakaś różnica między czujnikiem o nr 0 281 006 028 a 0 281 002 845 oprócz wyższej ceny tego drugiego?

  6. #376
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Nie kojarzę tego numeru 0281006028, pieron wie, może coś CI tam innego niedomaga - np przycina się geometria czy zawór overboost? a nie mogłeś kupić sprawdzonego i taniego z potwierdzoną taką samą charakterystyką jak ori 0281006076 o którym tyle razy pisałem i linkowałem do sprawdzonego sprzedawcy? Tu masz post:
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...ml#post2026152 a z niego jeszcze podlinkowane starsze wypowiedzi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #377
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Jak teraz czytam te posty to mogłem , ale w momencie zakupu nie zapoznałem się z nimi i wyszukałem na allegro taki, który pasował by do mojego modelu samochodu ( co prawda w tytule był fiat doblo, ale w wymienionych modelach samochodu, do których pasuje wymieniona też była alfa 159 1.9 jtdm 150 KM). Teraz pewnie bym zakupił ten, który polecacie i pewnie tak zrobię, a no i cena tego który kupiłem wynosiła 69 zł, a ten polecany teraz widzę że jest po ok 150 zł . Co do turbo to według komputera działa jak należy. Ewentualnie rury gumowe od turbiny.

  8. #378
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    podsuwam Ci pod nos - przecież w podlinkowanym poście masz link do sklepu za 87zł tego z końcówką 076 który wg datasheeta jest idento jak te do 1.9 czy 1.75, nie musisz na allegro płacić 150. może ten co kupiłeś tez jest OK, a przyczyna gdzie indziej, tyle że datasheeta do niego nie mam wiec nie odpowiem. googluj może znajdziesz, ja gdzieś tu na forum wrzucałem pdfy od tamtych
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #379
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podkarpackie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź epsonix. Kupię pewnie ten czujnik i zobaczę czy coś się zmieni ew. będę dalej szukał przyczyny.

Podobne wątki

  1. Czujnik ciśnienia doładowania
    Utworzone przez BB85 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-05-2014, 14:59
  2. [156] [2.4 20v] Czujnik ciśnienia doładowania
    Utworzone przez wkamil w dziale 156
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 17:01
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 09:14
  4. [156] Czujnik ciśnienia doładowania
    Utworzone przez przemgodz w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-12-2008, 14:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory