Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Czujnik zaparowania przedniej szyby (mist sensor)

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie Czujnik zaparowania przedniej szyby (mist sensor)

    Witam,

    jak w temacie, moja alfa posiada to ustrojstwo. Mimo iż auto użytkuje dopiero od tygodnia zdarzyło mi się kilka razy, że przednia szyba lekko zaparowała. Co dokładnie uaktywnia ten czujnik (jedynie zwiększa/ustawia nawiew na szybę przednią)? Czy można w jakiś sposób (po za nie zaparowaną szybą) zauważyć jego ingerencję?

    Z tego co wyczytałem w instrukcji, czujnik nie wykorzystuje funkcji MAX-DEF ("ODPAROWANIE/ODMROŻENIE SZYBKIE SZYB PRZEDNICH")

    Zauważyłem, że AQS czasami wymusza zamknięty obieg powietrza, czy często zdarza się Wam iż AQS zamyka dostęp powietrza zewnętrznego?


    I jeszcze jedno pytanie odnośnie klimatyzacji:
    - Włączona funkcja auto
    - Temp. na zewnątrz 10°C
    - Temp. wewnątrz auta 25°C
    - Obieg zewnętrzny powietrza włączony (automatyczny)

    W momencie gdy ustawiam temp. wewnętrzną na 20°C kontrolka sprężarki komunikuje iż jest on włączona, w instrukcji wyczytałem, że w takim przypadku sprężarka nie powinna schładzać powietrza ponieważ jest ono brane z zewnątrz. Czy to normalne, że świeci się kontrolka sprężarki? Może jest ona tylko w trybie "czuwania"?

    Irytuje mnie trochę, że nie do końca wiem co się dzieje w środku podczas jazdy.


    pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    U mnie na automacie także jest zamknięty obieg powietrza.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    w full auto zawsze się pali kontrolka klimy nawet jak nie działa sprężarka..tak mi się przynajmniej wydaje. Obieg zamyka się jak się jedzie małą prędkością a otwiera przy większych. Ja jednak wolę opcję auto przynajmniej mogę całkowicie wyłączyć klimę...średnio lubię podróżować z ową włączoną no chyba, że 30 stopni za oknem
    Born to be wild.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    u mnie jest automatyczne sterowanie obiegiem i na full auto nie zdarzyło mi się mieć zaparowaną szybę. Kontrolka klimatyzacji nie oznacza że sprężarka jest załączona - oznacza tylko tyle, że jest załączone automatyczne jej sterowanie. System sam włączai wyłącza sprężarke w zależności od tego, jaka jest potrzeba. Jeśli miałeś zaparowane szyby to może dlatego że system nie działał w trybie auto albo masz mocno zabrudzony filtr przeciwpyłkowy.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał berez Zobacz post
    Witam,

    jak w temacie, moja alfa posiada to ustrojstwo. Mimo iż auto użytkuje dopiero od tygodnia zdarzyło mi się kilka razy, że przednia szyba lekko zaparowała. Co dokładnie uaktywnia ten czujnik (jedynie zwiększa/ustawia nawiew na szybę przednią)? Czy można w jakiś sposób (po za nie zaparowaną szybą) zauważyć jego ingerencję?

    Z tego co wyczytałem w instrukcji, czujnik nie wykorzystuje funkcji MAX-DEF ("ODPAROWANIE/ODMROŻENIE SZYBKIE SZYB PRZEDNICH")

    Zauważyłem, że AQS czasami wymusza zamknięty obieg powietrza, czy często zdarza się Wam iż AQS zamyka dostęp powietrza zewnętrznego?


    I jeszcze jedno pytanie odnośnie klimatyzacji:
    - Włączona funkcja auto
    - Temp. na zewnątrz 10°C
    - Temp. wewnątrz auta 25°C
    - Obieg zewnętrzny powietrza włączony (automatyczny)

    W momencie gdy ustawiam temp. wewnętrzną na 20°C kontrolka sprężarki komunikuje iż jest on włączona, w instrukcji wyczytałem, że w takim przypadku sprężarka nie powinna schładzać powietrza ponieważ jest ono brane z zewnątrz. Czy to normalne, że świeci się kontrolka sprężarki? Może jest ona tylko w trybie "czuwania"?

    Irytuje mnie trochę, że nie do końca wiem co się dzieje w środku podczas jazdy.


    pozdrawiam
    W 159 przycisk sprężarki nie monitoruje jej działania, tylko ją aktywuje - samo uruchomienie pozostawia automatowi. Podobnie jest np. w zimie - sprężarkę można "aktywować", co nie znaczy, że ta musi się załączyć. Inaczej było w systemie KLIMATRONIKU (hje hje) w 156 - tam np. poniżej 2C, czyli kiedy sprężarka nie mogła pracować przycisk * był w ogóle nieaktywny. Ja z przyzwyczajenia deaktywuję sprężarkę i zostaję w trybie FULL bez AUTO
    Co do parowania - jedyny przypadek, gdy miałem problem z parowaniem szyb wiązał się z koniecznością wymiany filtra kabinowego (schowek pasażera).
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał jar.w Zobacz post
    Inaczej było w systemie KLIMATRONIKU (hje hje) w 156 - tam np. poniżej 2C, czyli kiedy sprężarka nie mogła pracować przycisk * był w ogóle nieaktywny.
    to musiałeś mieć coś nie halo bo u mnie przy nawet przy -20 można było spokojnie załączyć klimę

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jar.w
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 SW Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006
    Postów
    203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    to musiałeś mieć coś nie halo bo u mnie przy nawet przy -20 można było spokojnie załączyć klimę
    Jak mawiają Indianie: RTFM! Chyba, że autor instrukcji miał też "nie halo" - dla ułatwienia: strona 130, pkt.1.
    AR 159 Sportwagon Q4 | 3.2 JTS 260KM | 2006r. - Bestia
    Była:
    AR 156 Sportwagon FL | 1.9 JTDm 140KM | 2003r. - Bella

Podobne wątki

  1. ASR, czujnik zaparowania, sieć CAN i PROXY
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 20:27
  2. Czujnik zaparowania szybu AR 147
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 19:32
  3. Czujnik zanieczyszczeń/zapachów i zaparowania
    Utworzone przez jaboleq w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 16:38
  4. Wymiana szyby przedniej - czujnik deszczu
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2011, 15:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory