Strona 328 z 336 PierwszyPierwszy ... 228278318319320321322323324325326327328329330331332333334335336 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,271 do 3,280 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #3271
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Olej 2T wlewa się bezpośrednio do zbiornika z paliwem i nie wolno przesadzić z dawką.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #3272
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Albo jest zapchana końcówka. Albo nie ma sprężania dlatego leje więcej paliwa. Zanim wymienisz pół układu wtryskoweego sprawdź sprezanie. Może się okazać że wtryski masz dobre a poprostu nie ma ciśnienia

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Kompresja sprawdzona. Wykręcono świece i sprawdzono ciśnienie. Zgodnie z otrzymanymi informacjami ciśnienie oscyluje w okolicach 30 barów i jest równe na każdym z cylindrów.

  3. #3273
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał TZA Zobacz post
    Zasięgnąłem języka w międzyczasie. Polecono mi podobne rozwiązanie jednakże sugerowano pobór bezpośrednio z butelki z tego typu specyfikiem. Pytanie czy nie należałoby stworzyć jakiejś mieszanki (olej 2T/miksol + ON).
    Mylisz pojęcia. Olej 2T stosuje się jako "lubryfikacja" i dodaje się do zbiornika w odpowiednich proporcjach podczas tankowania.
    Oddzielna sprawa to czyszczenie wtryskiwaczy które może być o wiele skuteczniejsze przy okazji podania bezpośrednio z puszki niż po dodaniu do zbiornika.
    Oba tematy czyli czyszczenie i lubryfikacja mają swoich zwolenników i przeciwników.

  4. #3274
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Mylisz pojęcia. Olej 2T stosuje się jako "lubryfikacja" i dodaje się do zbiornika w odpowiednich proporcjach podczas tankowania.
    Oddzielna sprawa to czyszczenie wtryskiwaczy które może być o wiele skuteczniejsze przy okazji podania bezpośrednio z puszki niż po dodaniu do zbiornika.
    Oba tematy czyli czyszczenie i lubryfikacja mają swoich zwolenników i przeciwników.
    Jasne. Przepraszam za zamieszanie. Temat jest dość gorący i nie miałem czasu zrobienia odpowiedniego rozeznania.
    Zważywszy na równą (i chyba zdrową) kompresję zacznę od sprawdzenia wtrysków.

    Edit. Uprzednio je przeczyszczając. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę na bieżąco zdawał relację (i zapewne liczył na jakieś wskazówki :-))
    Ostatnio edytowane przez TZA ; 26-06-2020 o 13:45

  5. #3275
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    159 8v
    Postów
    136

    Domyślnie

    Panowie wybaczcie, że nie przeczytałem całego tematu ale to jest studnia bez dna. Nie szukam sobie na siłę usterek ale z ciekawości zmierzyłem dzisiaj te słynne korekty i wyszło:

    I: - 0.63
    II: - 2.48
    III: 0.01
    IV: 3.09

    Pewnie wg większości nr 2 i 4 do regeneracji ale samochód równo pracuje, nie kopci, nie pali więcej, nie ma żadnych błędów. Jedyne co to czasami raz na jakiś czas minimalnie ciężej odpali. Olać temat czy szukać sobie kolejnych wydatków bo jednak może to mieć jakieś negatywne konsekwencje?

  6. #3276
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 120KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał TZA Zobacz post
    Jasne. Przepraszam za zamieszanie. Temat jest dość gorący i nie miałem czasu zrobienia odpowiedniego rozeznania.
    Zważywszy na równą (i chyba zdrową) kompresję zacznę od sprawdzenia wtrysków.

    Edit. Uprzednio je przeczyszczając. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Będę na bieżąco zdawał relację (i zapewne liczył na jakieś wskazówki :-))
    Wczoraj dość mocno przetestowałem samochód. W pierwszym kroku sprawdzałem korektę wtrysków. Na wolnych obrotach podobne tendencje: trzeci wtrysk przyjmował wysokie dodatnie wartości (+3, +4) podczas gdy czwarty przyjmował umiarkowane wartości ujemne (-2, -3). Wtryski pod obciążeniem (jazda, 4 bieg, 2 tys. obrotów) przyjmowały różne wartości znoszące się wzajemnie gdzie żaden z wtrysków nie przekraczał wartości +/- 0,5. Czy takie zachowanie, tj. wysokie korekty bez obciążenia i korekty w porządku pod obciążeniem mogą coś oznaczać?
    Ciśnienie na listwie było w porządku (jak rozumiem, pomiar dokonuje się analizując dwa wykresy - oczekiwane (czy też zbliżone nazewnictwo) a rzeczywiste) - przyjmowało około 260 bar i oczekiwane a rzeczywiste różniło się o około 6 bar.
    W kolejnym kroku postanowiłem z moim zespołem przeczyścić wtryski jednym z dostępnych preparatów firmy LM. I tu pojawił się nie mały problem, jako że po podłączeniu puszki bezpośrednio pod układ paliwowy, po uprzednim odłączeniu pompy wstępnej (RIP zaczepy tylnej kanapy), okazało się, że nie ma dostatecznie wysokiego ciśnienia by samochód przy rozruchu pobrał preparat. Ogarnęliśmy jakąś zewnętrzną pompę paliwa, którą podłączyliśmy bezpośrednio przez filtr paliwa. Na początku cały system był nie dość szczelny, mieliśmy małe wycieki. Po przegazowaniu do 2 tys. obrotów otrzymałem informacje na komputerze o niedostatecznym ciśnieniu, silnik zgasł. Wyskoczyły błędy P00091 i P00092. Naszą wątpliwość od razu wzbudziła pompa wstępna, jako że błąd ten pojawiał się na początku co może sugerować jej nieprawidłowe działanie. W jaki sposób można sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie pompy wstępnej, która wskazywana była w pewnych miejscach jako cichy winowajca problemów z błędami układu wtryskowego?
    Podczas testów w ogóle nie pojawił się błąd wskazujący na zawór pompy CR, który pojawił się w przyszłości (jak rozumiem, jest to jakaś charakterystyka błędu P0091 i P0092) (zawór był dwukrotnie wymieniony na nowy, z tym samym rezultatem - wciąż pojawiały się błędy P0091 i P0092; testy robiliśmy na moim starym zaworze pompy CR (nowe zawory zostały zwrócone, jako że po ich zamontowaniu problem z błędami wciąż się pojawiał)
    Czyszczenie preparatem na niewiele się zdało. Zużyliśmy około 500 ml, tj. do momentu samoczynnego zgaszenia silnika. Po przeczyszczeniu, korekty bez obciążenia nawet jakby przyjęły wyższe wartości. Zamieniliśmy wtryski miejscami (dwa o najwyższych wartościach bezwzględnych) i korekta najwyższa z korekt podążyła za wtryskiem. Wspólnie postanowiliśmy w pierwszym kroku oddać do sprawdzenia wtrysk, który przyjmował najwyższą bezwzględną wartość. Poddamy go regeneracji, zamontujemy i zobaczymy co jest pięć.
    Ostatnio edytowane przez TZA ; 28-06-2020 o 13:41

  7. #3277
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Zużyliśmy około 500 ml, tj. do momentu samoczynnego zgaszenia silnika. Po przeczyszczeniu, korekty bez obciążenia nawet jakby przyjęły wyższe wartości.
    Nie wiem czy to był dobry pomysł z tym momentem samoczynnego zgaszenia silnika. Jeśli pompa CR pracowała przez chwilę na sucho mogła zacząć opiłkować, a to właśnie opiłki oprócz nagaru są główną przyczyną utraty drożności dysz wtryskiwaczy.

  8. #3278
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    stilo jtdm 150km
    Postów
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Obroty falują zawsze?
    Temperatura powietrza z przepływomierza to temperatura powietrza zasysanego. Niedoładowanie - od nieszczelności po wadliwie działający overboost, EGR, czujnik ciśnienia doładowania, turbosprężarkę.
    Obroty falują zawsze. Na zimnym silniku i na rozgrzanym jak na przykład: dojeżdżam do świateł wyłączam bieg to obroty spadają do 1000 później do 900 a później znowu do 1000 i powoli się stabilizują. Czy to może być spowodowane nieszczelnością na obudowie filtra powietrza? Taką znalazłem.
    Zaslepijem EGR a obroty dalej szaleją...

  9. #3279
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Filtr powietrza jest przed przeplywomierzem, nie ma wiec wpływu na pomiar.
    Tak to jest z dieslami
    Kiedyś straciłem kupę czasu i pieniędzy na zabawę z falowaniem obrotów. Tyle że u mnie falowały w zakresie jałowych +/- 50. Sporo pomogła wymiana końcówek wtryskiwaczy (mimo dość dobrych korekt). Summa summarum ostatni na placu boju został regulator paliwa na pompie CR. Czyszczenie nic nie dało, natomiast zauważyłem, że gdy obroty falowały to wahanie ciśnienia paliwa na szynie było nieco wyższe niż normalnie (coś koło 10 bar od wartości zadanej). Później auto sprzedałem, nie kontynuowałem tematu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #3280
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    41

    Domyślnie Korekty wtrysków co można o tym powiedzieć

    Witam czy 4 wytrysk do regeneracji?
    Co można na podstawie tego zdjęcia stwierdzić
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200707-222715_AlfaOBD.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	61.9 KB
ID:	271038


    Czy 4 wtrysk do wymiany ewidentnie czy tak ma być

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory