Strona 4 z 336 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Końcówkę zamówiłem i jutro mam zamiar sam wymienić. Co prawda nigdy się za wtryski nie zabierałem i tu mam pytanie czy nie ma problemu z wykręceniem tak jak to bywa przy świecach żarowych? Czy powinienem na coś zwrócić szczególną uwagę aby czegoś nie ułamać?
    A po wymianie wtrysk na maszynę celem nadania kodu IMA następnie montaż z nową podkładką wraz z wpisaniem go w sterownik.

  2. #32
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    A po wymianie wtrysk na maszynę celem nadania kodu IMA następnie montaż z nową podkładką wraz z wpisaniem go w sterownik.
    Wymieniam samą końcówkę-rozpylacz więc kod IMA jest na wtrysku i został przypisany chyba, że się mylę ? A co z ciśnieniem na rozpylaczu czy nie należy go ustawić na odpowiednim sprzęcie ?
    Ostatnio edytowane przez Robert_159 ; 13-12-2011 o 00:03

  3. #33
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Już pisałem - wymień końcówkę i tyle. Żadnego kodowania, żadnego dodatkowego regulowania - w 99% przypadków operacja wymiany końcówki wtryskiwacza pomaga.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #34
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Już pisałem - wymień końcówkę i tyle. Żadnego kodowania, żadnego dodatkowego regulowania - w 99% przypadków operacja wymiany końcówki wtryskiwacza pomaga.
    Tak też zrobię. O wynikach poinformuję i mam nadzieję, że niczego nie popsuję

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Już pisałem - wymień końcówkę i tyle. Żadnego kodowania, żadnego dodatkowego regulowania - w 99% przypadków operacja wymiany końcówki wtryskiwacza pomaga.
    Na pewno będzie lepiej po samej wymianie, ale jak chcesz zrobić wszystko książkowo czyli tak się powinno robić powinienieś wykonać to co prędzej pisałem. W Opolu w Boschu pełny test z nadaniem kodu to 60 zł za sztukę więc wydaje mi się że warto...

  6. #36
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    Na pewno będzie lepiej po samej wymianie, ale jak chcesz zrobić wszystko książkowo czyli tak się powinno robić powinienieś wykonać to co prędzej pisałem. W Opolu w Boschu pełny test z nadaniem kodu to 60 zł za sztukę więc wydaje mi się że warto...
    Wtryskiwacz ma fabrycznie nadany kod IMA, nie nadaje się go ponownie po wymianie końcówki. JEżeli ktoś go nie porozbiera w strzępy i nie będzie się bawił w wymianę podkładek, kulki i sprężynki - to nie trzeba nic dodatkowo robić.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    mozesz napisać gdzie kupileś końcówke i ile daleś

  8. #38
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Wtryskiwacz ma fabrycznie nadany kod IMA, nie nadaje się go ponownie po wymianie końcówki. JEżeli ktoś go nie porozbiera w strzępy i nie będzie się bawił w wymianę podkładek, kulki i sprężynki - to nie trzeba nic dodatkowo robić.
    Z całym szacunkiem , ale jesteś w WIELKIM BŁĘDZIE!!!! Spytaj pierwszego lepszego fachowca od wtrysków to powie Ci to samo co ja, że trzeba nadać nowy IMA. Tak na chłopski rozum samo zanieczyszczenie wtrysku w trakcie jego eksploatacji zmienia jego parametry , a co dopiero inna końcówka, która w głównej mierze odpowiada za rozprysk paliwa... Po to kod jest 9 cyfrowy , aby bardzo szczegółowo mógł określić parametry wtryskiwacza by dawka była "idealna", a Ty twierdzisz, że wymiana newralgicznego elementu nie powoduje żadnych zmian

  9. #39
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    Z całym szacunkiem , ale jesteś w WIELKIM BŁĘDZIE!!!! Spytaj pierwszego lepszego fachowca od wtrysków to powie Ci to samo co ja, że trzeba nadać nowy IMA. Tak na chłopski rozum samo zanieczyszczenie wtrysku w trakcie jego eksploatacji zmienia jego parametry , a co dopiero inna końcówka, która w głównej mierze odpowiada za rozprysk paliwa... Po to kod jest 9 cyfrowy , aby bardzo szczegółowo mógł określić parametry wtryskiwacza by dawka była "idealna", a Ty twierdzisz, że wymiana newralgicznego elementu nie powoduje żadnych zmian
    Po pierwsze IMA jest 8-cyfrowy. Po drugie - wymieniłem już z 30 końcówek wtrysków w JTD-mach. Wszystkie testowane na maszynie przed i po wymianie. Wszystkie, jak jeden mąż, po samej wymianie końcówki, zachowywały się wzorowo. Ani razu nie było potrzeby generowania nowych kodów, bo po montażu w samochodzie korekty schodziły praktycznie do zera. Może i książkowo to trzeba taki wtryskiwacz rozebrać na części pierwsze, nadać mu kod IMA i w ogóle zrobić cuda na kiju, i wtedy płacisz elegancko conajmniej 350 PLN od wtryskiwacza. Najczęściej jednak zapycha się sama końcówka wtryskiwacza (albo się przyciera), której wymiana w istotny sposób nie zmienia parametrów samego wtryskiwacza - Bosch na szczęście ma bardzo "powtarzalne" parametry końcówek wtryskiwaczy. Dlatego można sobie spokojnie darować generowanie kodu IMA przy wtrysku z wymienioną samą końcówką przy tych konkretnych wtryskiwaczach.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #40
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Po pierwsze IMA jest 8-cyfrowy. Po drugie - wymieniłem już z 30 końcówek wtrysków w JTD-mach. Wszystkie testowane na maszynie przed i po wymianie. Wszystkie, jak jeden mąż, po samej wymianie końcówki, zachowywały się wzorowo. Ani razu nie było potrzeby generowania nowych kodów, bo po montażu w samochodzie korekty schodziły praktycznie do zera. Może i książkowo to trzeba taki wtryskiwacz rozebrać na części pierwsze, nadać mu kod IMA i w ogóle zrobić cuda na kiju, i wtedy płacisz elegancko conajmniej 350 PLN od wtryskiwacza. Najczęściej jednak zapycha się sama końcówka wtryskiwacza (albo się przyciera), której wymiana w istotny sposób nie zmienia parametrów samego wtryskiwacza - Bosch na szczęście ma bardzo "powtarzalne" parametry końcówek wtryskiwaczy. Dlatego można sobie spokojnie darować generowanie kodu IMA przy wtrysku z wymienioną samą końcówką przy tych konkretnych wtryskiwaczach.
    Może i nie jestem tak zaprawiony w bojach jak Ty , ale kodowałem już w kilku Alfach i innych markach wtryski i zawsze ( nie tylko w Alfach) kody IMA miały 9 cyfr, 3 pierwsze pokazują charakterystykę dla jałowego, kolejne 3 dla średniego obciążenia , a ostatnie przy pełnym obciążeniu z tego co pamiętam. W starszych autkach z EURO2 i EURO3 kody były 3 lub 6 cyfrowe co prawda, ale nigdy 8 (no chyba, że jakiś starszy Ford czy coś) . Na pewno po wymianie będzie lepiej niż z przytartą na przykład końcówką. Co do kosztów to jak pisałem prędzej (widzę nie czytasz dokładnie) pełny z test z nadaniem nowego IMA to w mojej okolicy 60 zł więc tragedii nie ma. Piszesz o powtarzalności produkcji przez firmę BOSCH to zerknij łaskawie na kody z dwóch losowo wybranych wtrysków i zobacz jak bardzo się różnią... A kombinacji jest wiele bo zarówno cyfrowe jak i literowe więc widać jak wiele jest "możliwości". Autko po wymianie samej końcówki jak wspominałem prędzej na pewno będzie lepiej chodzić, ale sam się przekonałem nie raz, że po wpisaniu właściwych nowych kodów już na pierwszy "rzut oka" można ocenić , że się coś zmieniło sam zapach spalin się potrafi zmienić na lepsze. Przy wymianie jednej końcówki może nie być takiej różnicy , ale przy kompleksowej wymianie wszystkich widać od razu różnice.Proponuję zagłębić się w temacie. Zgadzam się ze stwierdzeniem , że w starszych konstrukcjach common rail kod IMA to troszkę pic na wodę bo dokładność wtrysków (podawanej dawki paliwa) nie była tak wysoka jak w obecnych (czyt. w naszych 159)
    Ostatnio edytowane przez julowalker ; 14-12-2011 o 21:35

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory