Strona 7 z 336 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Garażowy ciąg dalszy...
    Poradziłem sobie z zapieczoną podkładką pod wtryskiem wyciągając ją poprzez nakręcenie na długi wkręt i przy konkretnym szarpnięciu wyszła.
    Włożyłem wtrysk z nową miedzianą podkładką i bez problemu poskręcałem. Auto normalnie odpaliło ( uff !!! ) więc zrobiłem 5 km i rozgrzałem silnik do 90 stopni.
    Po tym wszystkim korekty przedstawiają się całkowicie odwrotnie do poprzednich czego nie rozumiem
    1. -1.8
    2. +0.4
    3. +0.3
    4. +1.0
    Czy to oznacza, że pierwszy leje zbyt mocno i jednak trzeba go skorygować na "stole" ? Czy jazda z takimi parametrami nie może doprowadzić do spalenia tłoku ?
    Jeden pozytyw jaki zaobserwowałem to, że auto łagodniej odpala tzn. mniej telepie silnikiem.
    Odłącz aku na 15 minut. To wystarczy do zresetowania centralki (parametry wyuczone). Odpal samochód na zimnym silniku, pozwól mu się spokojnie rozgrzać do osiągnięcia temperatury rzędu 70 stopni. Potem zrób sobie parokilometrową przejażdżkę. Na koniec sprawdź jeszcze raz te korekty. Bo wydaje mi się, że centalka ma bardzo namieszane jeżeli chodzi o parametry pracy wtryskiwaczy i nie zdążyła się zaadaptować. Zbyt duża zmiana na wszystkich parametrach.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  2. #62
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie wtryski

    Podziwiam i gratuluje samozaparcia,jednakze chyba czas sobie uswiadomic fakt iz technika w dzisiejszych samochodach zaszla troszke dalej i wyszla poza gaznik z ktorego mozna bylo wyjac przytkana dysze,przedmuchac.Wsadzic spowrotem i ustawic sobie gaznik...na ucho.Wbrew pozorom wtrysk jest bardziej skomplikowanym systemem niz dysza.Calosc musi wspolgrac ze soba.Zas na oko,badz ucho nie dasz rady tego wyregulowac.Ponadto degradacji w wyniku uzytkowaniu nie ulegaja tylko koncowki.Z tego opisu ewidentnie widac ze pierwszy nie trzyma zadnych parametrow.Lecz to wcale nie oznacza ze reszta jest Ok.Czas juz chyba najwyzszy potrzasnac kieszenia i pofatygowac sie do firmy ktora dysponuje odpowiednimi urzadzeniami do przeprowadzenia kompleksowej regeneracji,regulacji.Owiele bezpieczniejsza metoda

    ---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:41 ----------

    Pod warunkiem ze beda kompetentni

  3. #63
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Odłącz aku na 15 minut. To wystarczy do zresetowania centralki (parametry wyuczone). Odpal samochód na zimnym silniku, pozwól mu się spokojnie rozgrzać do osiągnięcia temperatury rzędu 70 stopni. Potem zrób sobie parokilometrową przejażdżkę. Na koniec sprawdź jeszcze raz te korekty. Bo wydaje mi się, że centalka ma bardzo namieszane jeżeli chodzi o parametry pracy wtryskiwaczy i nie zdążyła się zaadaptować. Zbyt duża zmiana na wszystkich parametrach.
    Co do nowej autoadaptacji to w Fesie wystarczy F7 i jest tam opcja kasowania wyuczonych parametrów czy jakoś tak to brzmiało.
    Ale o co mi chodzi to... również podziwiam Cię, że takie rzeczy robisz sam w sensie "regeneracji" wtrysku. Masz autko za ca. 40 tyś zł do tego po wirusie... Przeszukaj alledrogo za 200 zł kupić z jakiegoś "nowego" rozbitka wtrysk i bez problemów. Jak tak robię od dawna i NIGDY nie miałem problemów.

  4. #64
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Odłącz aku na 15 minut. To wystarczy do zresetowania centralki (parametry wyuczone). Odpal samochód na zimnym silniku, pozwól mu się spokojnie rozgrzać do osiągnięcia temperatury rzędu 70 stopni. Potem zrób sobie parokilometrową przejażdżkę. Na koniec sprawdź jeszcze raz te korekty. Bo wydaje mi się, że centalka ma bardzo namieszane jeżeli chodzi o parametry pracy wtryskiwaczy i nie zdążyła się zaadaptować. Zbyt duża zmiana na wszystkich parametrach.
    Dopiero dzisiaj mogłem dokonać testów bo w niedzielę żona wciągnęła mnie w życie domowe
    Akumulator był odłączony przez całą niedzielę i dokonałem kasowania ustawień samo adaptacyjnych w FES-ie.
    Przejechałem 60 km i korekty przedstawiają się następująco
    1. -0,9
    2. +0,1
    3. -0,2
    4. +1,1
    i po 2 minutach pracy z podłączonym komp:
    1. -1,1
    2. +0,25
    3. -0,3
    4. +1,3
    Nie odczułem żadnych różnic jeśli chodzi o pracę silnika, przśpieszenie czy wskazania komputera co do wartości średnich spalania. Nadal zaniża. Wcześniej pisałem, że silnik odpala łagodniej jednak po kilkunastu odpaleniach nadal kultura rozruchu pozostawia wiele do życzenia. Akurat w trakcie przejechanych 60 km było wypalanie dpf-a i wszystko jest w normie czyli po wypaleniu 16 % zatkania.
    Muszę jeszcze dodać, iż auto ma 110tkm i w tej chwili nie kopci. Miałem efekt kopcenia przed wymianą przepływomierza i czujnika doładowania.
    Co myślisz o tym wszystkim Tomku gdyż zdałem się na Twoje sugestie?
    Ostatnio edytowane przez Robert_159 ; 19-12-2011 o 16:02

  5. #65
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Robert ja też podziwiam i dziwie sie. Zgodze sie z przedmowca ze jesli nie jest sie mechanikiem, sa takie sprawy ze wg mnie ze warto z nimi podejchac do fachowcow - wtryski / wymiana regulacje do takich elementow naleza. Samodiagnostyka, czy diagnostyka zdalna tego nie zastapi i to takie troche chybil trafil na 50/50 ze znajdziesz zrodlo problemu (nic nie umniejszajac zdolnosciom diagnostycznym Tomka, ktory zna sie na rzecz).
    Dziagnoza programem FES jest sredniomiarodajna, co innego wyjecie i wrzucenie na maszyne gdzie kazdy delikwent przechodzi 5 testow. Czasem wtrysk ktory niby jest ok wg FES, po wyjeciu i przetestowaniu szczegolowym okazuje sie ze nie trzyma parametrow producenta itp. Nie sugerowalbym sie tak na slepo tymi przedzialami z programu komputerowego one tylko daja poglad ale nie musza nic przesadzac.
    Jesli masz dziwne objawy silnik praucje nierowno / problem z rozruchem, po odpaleniu silnikiem telepie lub metaliczne stuki po odpaleniu itp ktore wzbudzaja watpliwosci to ja bym sie nie zastanawial na twoim miejscu. Wymiana samemu wtrysku jak sie tego nigdy nie robilo, mozna wg mnie wiecej zepsuc niz naprawic.
    Wymieniles kocowke ale moze byc jeszcze inny problem (oby nie).
    Jak ktos wymienia samemu to: czy wie jak dokrecic zeby bylo na tyle dobrze zrobione zeby nie cieklo i zeby nie ukrecic gwintu, czy wie ze po wyjeciu trzeba przedmuchac sprezonym powietrzem i potem sprawdzic czy nie leje paliwem itp., czy chocby o tych podkladkach, ze trzeba wymienic i jak je wyjac i jak wyjac dobrze wtryskiwacz by go nie ukrecic i w jakiej kolejnosci.
    Po takich kilku operacjach wyjeciem samemu wtryskow moze sie okazac ze za ktoryms razem po prostu ich nie wyjmiesz, bo poszedl gwint na glowicy itp.
    Odkrecajac zasilanie i wyjmujac nie po kolei moze sie okazac ze wtrysku nie da sie zamontowac ponownie...
    A co do kupowania uzywek z allegro to szczerze odradzalbym taka operacje, bo mozna kupic gorsze niz ma sie w aucie i tylk kasa wywalona w bloto.
    nie mowie zeby od razu kupowac nowy, ale jechac gdzie profesjonalnie Ci zdiagnozuja i zregeneruja czesc ktora jest uszkodzona (i to niekoniecznie do Boscha bo tam Cie skasuja jak za zboze).
    Ja w temacie zasilania paliwem stwierdzilem ze nie ma kompromisow i po wymianie u siebie 3 szt wtryskiwaczy przez mechanika na nowe roznica jest kolosalna w stosunku do wczesniejszych, ktore byly na granicy trzymania parmatrow po tescie na maszynie EPS200. Oczywscie przy odrobinie uporu mozna je bylo zregenerowac taniej, ale w mojej wersji 2.4 okazala sie ze nie maja czesci zamiennych w Boschu akurat do tkaiego wtrysku i musza ja zamowic z Niemiec, co niebezpiecznie zblizylo sie do granicy zakupu nowego w ASO a nie chcialem kupowac regenerowanych czesci czy uzywanych.
    W dzisiejszych realiach wtryski w dieslu szybko sie psuja niestety i ich naprawa nie jest sprawa tania...
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 19-12-2011 o 16:44

  6. #66
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    Robert ja też podziwiam i dziwie sie. Zgodze sie z przedmowca ze jesli nie jest sie mechanikiem, sa takie sprawy ze wg mnie ze warto z nimi podejchac do fachowcow - wtryski / wymiana regulacje do takich elementow naleza. Samodiagnostyka, czy diagnostyka zdalna tego nie zastapi i to takie troche chybil trafil na 50/50 ze znajdziesz zrodlo problemu (nic nie umniejszajac zdolnosciom diagnostycznym Tomka, ktory zna sie na rzecz).
    Dziagnoza programem FES jest sredniomiarodajna, co innego wyjecie i wrzucenie na maszyne gdzie kazdy delikwent przechodzi 5 testow. Czasem wtrysk ktory niby jest ok wg FES, po wyjeciu i przetestowaniu szczegolowym okazuje sie ze nie trzyma parametrow producenta itp. Nie sugerowalbym sie tak na slepo tymi przedzialami z programu komputerowego one tylko daja poglad ale nie musza nic przesadzac.
    Jesli masz dziwne objawy silnik praucje nierowno / problem z rozruchem, po odpaleniu silnikiem telepie lub metaliczne stuki po odpaleniu itp ktore wzbudzaja watpliwosci to ja bym sie nie zastanawial na twoim miejscu. Wymiana samemu wtrysku jak sie tego nigdy nie robilo, mozna wg mnie wiecej zepsuc niz naprawic.
    Wymieniles kocowke ale moze byc jeszcze inny problem (oby nie).
    Jak ktos wymienia samemu to: czy wie jak dokrecic zeby bylo na tyle dobrze zrobione zeby nie cieklo i zeby nie ukrecic gwintu, czy wie ze po wyjeciu trzeba przedmuchac sprezonym powietrzem i potem sprawdzic czy nie leje paliwem itp., czy chocby o tych podkladkach, ze trzeba wymienic i jak je wyjac i jak wyjac dobrze wtryskiwacz by go nie ukrecic i w jakiej kolejnosci.
    Po takich kilku operacjach wyjeciem samemu wtryskow moze sie okazac ze za ktoryms razem po prostu ich nie wyjmiesz, bo poszedl gwint na glowicy itp.
    Odkrecajac zasilanie i wyjmujac nie po kolei moze sie okazac ze wtrysku nie da sie zamontowac ponownie...
    A co do kupowania uzywek z allegro to szczerze odradzalbym taka operacje, bo mozna kupic gorsze niz ma sie w aucie i tylk kasa wywalona w bloto.
    nie mowie zeby od razu kupowac nowy, ale jechac gdzie profesjonalnie Ci zdiagnozuja i zregeneruja czesc ktora jest uszkodzona (i to niekoniecznie do Boscha bo tam Cie skasuja jak za zboze).
    Ja w temacie zasilania paliwem stwierdzilem ze nie ma kompromisow i po wymianie u siebie 3 szt wtryskiwaczy przez mechanika na nowe roznica jest kolosalna w stosunku do wczesniejszych, ktore byly na granicy trzymania parmatrow po tescie na maszynie EPS200. Oczywscie przy odrobinie uporu mozna je bylo zregenerowac taniej, ale w mojej wersji 2.4 okazala sie ze nie maja czesci zamiennych w Boschu akurat do tkaiego wtrysku i musza ja zamowic z Niemiec, co niebezpiecznie zblizylo sie do granicy zakupu nowego w ASO a nie chcialem kupowac regenerowanych czesci czy uzywanych.
    W dzisiejszych realiach wtryski w dieslu szybko sie psuja niestety i ich naprawa nie jest sprawa tania...
    Panowie jak najbardziej jestem za regułą aby się w niektóre rzeczy samemu nie bawić ale wyjątki stanowią regułę...
    Tak poważnie to z autem nie dzieje się nic złego a ja nie czuję się głupszy od wielu mechaników i na pewno przy odkręcaniu i dokręcaniu uważam dużo bardziej od nich.
    Oczywiście wtrysku sam nie ustawię ale samo wykręcenie i ponowne skręcenie nie jest wielką filozofią tylko jak to pisali koledzy wymaga cierpliwości.
    Podzielam Twoje zdanie Szewi co do używanych wtrysków których na pewno nie kupię bo to kupowanie "kota w worku". Na wtrysku nie znalazłem nawet daty produkcji więc pozostaje uwierzyć w słowa sprzedawcy co do super stanu...
    A co się działo, że musiałeś wymienić aż 3 wtryski?
    Ostatnio edytowane przez Robert_159 ; 19-12-2011 o 17:16

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    silnik nierowno pracowal na biegu jalowym, czasem byly wyczuwalne drgania od silnika przenoszone do kabiny w trakcie postoju - dwa byly do wymiany bo nie przeszly 2 z 5 testow na maszynie, a 3cie profilaktycznie wymienilem sugerujac sie wskazaniami FES (choc to nie byblo absolutnie konieczne bo wtrysk przeszedl test na maszynie). Teraz pracuje o wiele bardziej kulturalnie, nic nie drga itp.

  8. #68
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Podzielam Twoje zdanie Szewi co do używanych wtrysków których na pewno nie kupię bo to kupowanie "kota w worku". Na wtrysku nie znalazłem nawet daty produkcji więc pozostaje uwierzyć w słowa sprzedawcy co do super stanu...
    A co się działo, że musiałeś wymienić aż 3 wtryski?
    Ja mówię o pewnych źródłach zakupu używanych. Do mojej 2.4 kupiłem 5 wtrysków za 800 zł z Brery z 2010 roku po przebiegu 8 tyś km. Do tego sam je wymontowywałem i jestem "pewny" co do ich stanu bo po takim przebiegu trudno o ich zużycie...

  9. #69
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    A ja jestem ciekaw....niczego nie ujmujac profesjonalizmowi i kompetencji w zakresie kompleksowej obslugi samochodow-Tomkowi,jak to bedzie,jak przypadkiem w wyniku tych doswiadczen-odpukac w niemalowane....wypali tlok,badz splonie DPF.Doradzanie to jedno,a przyjecie odpowiedzialnosci za rady,to zupelnie inna bajka.A remont silnika booooli...kieszen

  10. #70
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Panowie jak najbardziej jestem za regułą aby się w niektóre rzeczy samemu nie bawić ale wyjątki stanowią regułę...
    Tak poważnie to z autem nie dzieje się nic złego a ja nie czuję się głupszy od wielu mechaników i na pewno przy odkręcaniu i dokręcaniu uważam dużo bardziej od nich.
    Oczywiście wtrysku sam nie ustawię ale samo wykręcenie i ponowne skręcenie nie jest wielką filozofią tylko jak to pisali koledzy wymaga cierpliwości.
    Podzielam Twoje zdanie Szewi co do używanych wtrysków których na pewno nie kupię bo to kupowanie "kota w worku". Na wtrysku nie znalazłem nawet daty produkcji więc pozostaje uwierzyć w słowa sprzedawcy co do super stanu...
    A co się działo, że musiałeś wymienić aż 3 wtryski?
    PRawda jest taka - wymiana wtryskiwacza w 159 to jedna z prostszych czynności. Jeśli ktoś nie jest rzeźnikiem, to nic nie zepsuje. Są dużo trudniejsze rzeczy, które ludzie robią sobie samodzielnie, a można przy okazji popsuć/połamać parę elementów.
    Jeżeli chodzi o korekty po wymianie wtryskiwacza - generalnie wymiana jednej końcówki będzie skuteczna, jeżeli reszta wtrysków jest ok. W sytuacji, gdy masz np. 1 wtryskiwacz bardzo zużyty, 2 średnio, a jeden dobry - to naprawa tego najbardziej zużytego poprawi korekty, ale może się okazać, że nie do zera. U ciebie obecnie korekty wyglądają lepiej, niż przed wymianą końcówki - gdybyś chciał mieć 100% pewności, że 1 wtrysk jest w porządku - daj go do sprawdzenia na maszynie i niech mu nadadzą IMA - nie powinno Cię to kosztować wiecej jak 80 PLN. Natomiast zmiana z +1.8 na -1.0 wyraźnie wskazuje na to, że przed wymianą wtryskiwacz otwierał się na dłuższy czas - czyli miał już lekko niedrożną końcówkę. Obstawiam, że badanie wykaże, że wtrysk jest w 100% sprawny, zostanie najwyżej kwestia nowego IMA i po temacie. Najwyraźniej mechanicznie już się trochę rozkalibrował.
    Co do kultury rozruchu - tutaj musiałbyś mieć naprawdę zamordowany układ wtryskowy, żeby auto odpalało ciężko. Kultura odpalania silnika w 159 jest tak czy inaczej dyskusyjna i wiele osób na to narzeka. W większej mierze odpowiedzialny jest za to akumulator, stan koła dwumasowego, czy też poduszek mocujących silnik i układ napędowy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory