Temat: Korekty wtrysków

  1. #2801
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    nie przejmowal bym sie, a konowka bedzie czarna w koncu to diesel

  2. #2802
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    A mnie ciekawi fakt, że to już kolejny post w którym ktoś skarży się na sporą korektę na IV cylindrze podczas próby dynamicznej. Ktoś to może wyjaśnić. Ostatnio ktoś mnie usilnie przekonywał, że korekty podczas jazdy mogę sobie w d wsadzić ;-)

  3. #2803
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Ja tak miałem i przełożyłem wtrysk na pozycję 3.
    I teraz mam na trzecim złe korekty

  4. #2804
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał arrrogant Zobacz post
    Czujnik wymieniony, przewód sprawdzony (bez zastrzeżeń). Obawiam się jednak, że wymiana czujnika nic nie dała. Podczas jazdy próbnej ok.15 km co prawda nie zgasł (ale i wcześniej nie zawsze przecież gasł). Niestety jak ostygł to po odpaleniu na wolnych obrotach przez chwilę nadal nierówna praca. Mam wrażenie jakby komputer coś w trakcie "kombinował" aby tylko utrzymać go przy życiu. Coś jakby silnik miał zgasnąć a komp próbował modyfikować parametry tak żeby do tego nie doszło. Pytanie tylko dlaczego on w ogóle ma chęć "zdechnąć"? :-(
    Sprawdzałeś w MES jak w czasie jazdy zachowuje się klapa gasząca?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał altexperte Zobacz post
    dać sobie na tę chwilę spokój.
    Tak
    Profilaktycznie coś dobrego do paliwa raz na jakiś czas możesz dolać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    A mnie ciekawi fakt, że to już kolejny post w którym ktoś skarży się na sporą korektę na IV cylindrze podczas próby dynamicznej. Ktoś to może wyjaśnić. Ostatnio ktoś mnie usilnie przekonywał, że korekty podczas jazdy mogę sobie w d wsadzić ;-)
    W czasie jazdy może i tak, ale można sprawdzić wtryski pod lekkim obciążeniem (to jest ta próba dynamiczna) i wtedy wyjdzie, że wtrysk na jałowym daje radę, ale gdy potrzeba większej dawki to wtedy może się okazać, że niedomaga. Jak w przypadku [MENTION=49925]altexperte[/MENTION]. Ale przy takim niedomaganiu bym nie ruszał. Kiedyś u siebie ruszyłem i musiałem się potem nieźle nagimnastykować, żeby powrócić do stanu pierwotnego
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #2805
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Sprawdzałeś w MES jak w czasie jazdy zachowuje się klapa gasząca?

    - - - Updated - - -


    Tak
    Profilaktycznie coś dobrego do paliwa raz na jakiś czas możesz dolać.

    - - - Updated - - -


    W czasie jazdy może i tak, ale można sprawdzić wtryski pod lekkim obciążeniem (to jest ta próba dynamiczna) i wtedy wyjdzie, że wtrysk na jałowym daje radę, ale gdy potrzeba większej dawki to wtedy może się okazać, że niedomaga. Jak w przypadku [MENTION=49925]altexperte[/MENTION]. Ale przy takim niedomaganiu bym nie ruszał. Kiedyś u siebie ruszyłem i musiałem się potem nieźle nagimnastykować, żeby powrócić do stanu pierwotnego
    A ktoś może ma jakieś dane serwisowe dotyczące dopuszczalnych korekt w tych silnikach? Wisi na nade mną czip i nie chciałbym sobie przy okazji zafundować dziury w tłoku ;-)

  6. #2806
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Jakie masz?
    Danych nie mam. W ogóle to chyba kwestia umowna jest Najpierw było, że korekty do 2.5, później że 1.5...
    Podstawa to uważnie obserwować auto. Warto dbać, ale nie warto też się zbytnio spuszczać nad pierdołami, bo to niezdrowe dla portfela
    Jeśli pojedziesz do dobrego chip tunera, to ten powinien najpierw wykonać podstawową diagnostykę i ocenić stan silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #2807
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Dopuszczalne korekty dawek na wtryskiwaczach wynoszą do /¬- 5 mm³/ skok.
    Takie info znalazłem na stronie poniżej:

    http://www.wtryskiwacz.com/wtryskiwa...ail-bosch.html

    Korekty na jałowym mam w okolicy +/-1mm3/skok. Czyli temat raczej odpuszczam

  8. #2808
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    +/- 5 to zakres "mierzalny" i na pewno nie jest to dopuszczalna granica.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #2809
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    "Dopuszczalne korekty dawek na wtryskiwaczach wynoszą do /¬- 5 mm³/ skok" I pisze to firma, która jak rozumiem zajmuje się wtryskami A kompresję się mierzy w przypadku wartości dodatnich. Dalej mi się czytać nie chciało

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał altexperte Zobacz post
    Tutaj próba dynamiczna: jak widać 4ty lubi złapać wartości różne przy gwałtownym przyśpieszaniu:
    Przy gwałtownym przyspieszaniu zapomnij o regulacji korekt.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #2810
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    "Dopuszczalne korekty dawek na wtryskiwaczach wynoszą do /¬- 5 mm³/ skok" I pisze to firma, która jak rozumiem zajmuje się wtryskami A kompresję się mierzy w przypadku wartości dodatnich. Dalej mi się czytać nie chciało
    To może jesteś w posiadaniu danych serwisowych co do dopuszczalnych korekt w silnikach mjtd? Odpowiedź "jak najmniejsze" mnie nie satysfakcjonuje Znalazłem właśnie PDF na temat regeneracji wtryskiwaczy BOSCH. Wg tego opracowania:

    Charakterystyka stanowiska i obiektu badawczego
    Obiektem badawczym były wtryskiwacze Common Rail fi rmy Bosch o numerze katalogowym 0 445 110 062. Dawkę biegu jałowego ustawia się przy komplecie wtryskiwaczy do danego pojazdu. Jej wartości mogą się różnić maksymalnie o 0,5 mm3/H na cylinder. Jeżeli dawki będą różne ponad podaną wartość silnik będzie nierównomiernie pracował. Dawkę biegu jałowego reguluje się grubością podkładki nad sprężyną w dolnej części wtryskiwacza. Im grubsza podkładka tym mniejsza dawka. Jeżeli próby regulacji nie wpływają na wielkości wartości dawki, dawka jest za duża albo za mała to należy albo wymienić końcówkę wtryskiwacza albo zmienić skok kulki (AHE) we wtryskiwaczu. Zmiana ta wpływa na moc wtryskiwacza. Im większy skok kulki tym większa moc wtryskiwacza, co zwiększa wielkości dawek.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 25-07-2018 o 15:48

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory