Strona 299 z 336 PierwszyPierwszy ... 199249289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,981 do 2,990 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #2981
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Druga tabelę masz 8x8 i jest uzależniona od temperatury cieczy oraz temperatury powietrza.
    Czyli w pewnym stopniu tłumaczyłoby to korektę +3,5mm3/w pod obciążeniem, która pojawia się u mnie gwałtownie po przekroczeniu temperatury 70 stopni C. Zgadza się? Wciąż nie wiem co może mieć wpływ na takie zachowanie korekty na IV cyl. podczas spokojnej jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 30-11-2018 o 10:18

  2. #2982
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Czyli w pewnym stopniu tłumaczyłoby to korektę +3,5mm3/w pod obciążeniem, która pojawia się u mnie gwałtownie po przekroczeniu temperatury 70 stopni C. Zgadza się? Wciąż nie wiem co może mieć wpływ na takie zachowanie korekty na IV cyl. podczas spokojnej jazdy.
    Nie, ta tabela tylko uzależnia pracę na wolnych obrotach od temperatury powietrza i cieczy chłodzącej.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #2983
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Czyli co mogłoby wpływać na takie zachowanie korekty na IV cylindrze? Takich podobnych przypadków widziałem na różnych forach kilka.

  4. #2984
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    A zamieniałes wtryski miejscami?? Czy korekta idzie za wtryskiem

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  5. #2985
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Ręce opadają...
    Hamownia jest narzędziem pomocniczym na którym rozpędzasz samochód. Tak samo zrobisz to na drodze. Tylko po co się narażać. Do diagnostyki służy interfejs diagnostyczny. Potrafisz to ogarnąć ?
    No fachowiec z ciebie jak cholera, bo znajomi ci mówili, że oni robili. Tak samo jak goście z Boscha ci mówili, że oni robili. Argumentów nie podajesz żadnych. Wiedzy nie masz żadnej. Doświadczenia nie masz żadnego. Tylko powtarzane czyjeś widzi mi się. Więc, retorycznie pytając jaki jest sens podejmowania z tobą dyskusji ?
    Dobrze to pokarz mi jakie masz opóźnienie an Urządzeniu diagnostycznym i jakie wielkie projekty zrobiłeś po sprawdzeniu wtryskiwaczy urzadzeniem diagnostycznym jak sprawdzasz czy winny jest wtryskiwacz czy winna jest kompresja cylindrów, widzisz ja grzebie maluchy po 250ccm dwósuwy co krecą do 24tyś obrotów i są na jeden wyścig i swoje wiem i nigdy bym niezaufał programowi diagnostycznemu w kwesti sprawdzania wtryskiwacza i dodam że z takiego 250ccm kręci się do 60KM+ i wału się nie wywarza ani na hamowni ani urządzeniem diagnostycznym już nie mówiąc o układzie pracującym nieraz pod wysokim obciąrzeniem i ciśnieniu kilkuset barów gdzie zmiennych jest bardzo dużo taki wtryskiwacz to sobie możesz urządzeniem diagnostycznym sprawdzać we wtrysku pośrednik na silniku wolnossącym a nie w układzie CR gdzie wszystko może stanowić powód zróznicowanej korekty, i ktoś kto ROBI kilka tygodniowo powinnien to wiedzieć przecierz ludzie co sprawdzają wtryskiwacze nie mówią do kogoś słabą mape masz i po sprawdzeniu wtryskiwczy nieoceniają stanu silnika. Jak dla mnie możesz robić co chcesz i z czyim samochodem chcesz jak ci ktoś za to płaci to ty bierzesz na siebie odpowiedzialnośc nie ja i to nie moje pieniądze.

  6. #2986
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Nie wiem jakie ty silniki składasz chyba do kosiarek albo pomp do gnoju [emoji23] bo akurat składam silniki motocyklowe i wiem czym skutkuje wsadzenie nie wyważonego dynamicznie i statycznie wału w kartery. Taki silnik to sobie możesz ręcznie zakręcić[emoji23]

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  7. #2987
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    A zamieniałes wtryski miejscami?? Czy korekta idzie za wtryskiem

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka
    Miałem taki zamiar, ale w serwisie do którego oddałem auto stwierdzili że:

    1) Korekty mają znaczenie wyłącznie na biegu jałowym
    2) Po zachowaniu silnika nie stwierdzili konieczności grzebania w aucie
    3) Gdybym chciał jednak wtryskiwacze sprawdzić/regenerować to sugerują cały komplet. W innym przypadku nie widzą sensu.

    Można rzec - uczciwy serwis, nie naciągają klienta, ale na dobrą sprawę nic tak naprawdę u nich nie wyjaśniłem. To jest jedyny polecany serwis diesla w najbliższej okolicy.

  8. #2988
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Zamień miejscami i zrób próbę dynamiczną. Przynajmniej będziesz widzial czy to kwestia wtrysku czy może czegoś innego

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  9. #2989
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    ar159 1,9jtdm 150
    Postów
    325

    Domyślnie

    i rozpętała się gówno burza

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Dobrze to pokarz mi jakie masz opóźnienie an Urządzeniu diagnostycznym i jakie wielkie projekty zrobiłeś po sprawdzeniu wtryskiwaczy urzadzeniem diagnostycznym jak sprawdzasz czy winny jest wtryskiwacz czy winna jest kompresja cylindrów, widzisz ja grzebie maluchy po 250ccm dwósuwy co krecą do 24tyś obrotów i są na jeden wyścig i swoje wiem i nigdy bym niezaufał programowi diagnostycznemu w kwesti sprawdzania wtryskiwacza i dodam że z takiego 250ccm kręci się do 60KM+ i wału się nie wywarza ani na hamowni ani urządzeniem diagnostycznym już nie mówiąc o układzie pracującym nieraz pod wysokim obciąrzeniem i ciśnieniu kilkuset barów gdzie zmiennych jest bardzo dużo taki wtryskiwacz to sobie możesz urządzeniem diagnostycznym sprawdzać we wtrysku pośrednik na silniku wolnossącym a nie w układzie CR gdzie wszystko może stanowić powód zróznicowanej korekty, i ktoś kto ROBI kilka tygodniowo powinnien to wiedzieć przecierz ludzie co sprawdzają wtryskiwacze nie mówią do kogoś słabą mape masz i po sprawdzeniu wtryskiwczy nieoceniają stanu silnika. Jak dla mnie możesz robić co chcesz i z czyim samochodem chcesz jak ci ktoś za to płaci to ty bierzesz na siebie odpowiedzialnośc nie ja i to nie moje pieniądze.
    Proponuje koledze słownik ortograficzny oraz czytanie z zrozumieniem. Też miałem idealne wtryski z maszyny ....

    Cytat Napisał Slaweks14898 Zobacz post
    Jeżeli byś zadał sobie trochę trudu albo tródu zapoznał się z metodyką diagnostyki układów CR to może byś takich głupot nie pisał :
    Dobrze to pokarz mi jakie masz opóźnienie an Urządzeniu diagnostycznym i jakie wielkie projekty zrobiłeś po sprawdzeniu wtryskiwaczy urzadzeniem diagnostycznym jak sprawdzasz czy winny jest wtryskiwacz czy winna jest kompresja cylindrów
    poprostu sprawdzasz kompresje ..............

    Może tak zakończyć ten kociołek ? i może wszyscy mają racje
    Ja i tak uwierzę praktykowi.

  10. #2990
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Zamień miejscami i zrób próbę dynamiczną. Przynajmniej będziesz widzial czy to kwestia wtrysku czy może czegoś innego
    Jaki może być koszt zamiany miejscami, nowe podkładki oraz kodowanie?

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory