Strona 313 z 336 PierwszyPierwszy ... 213263303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,121 do 3,130 z 3355

Temat: Korekty wtrysków

  1. #3121
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Jak postanowiłem tak też zrobiłem. 10 min temu wymieniłem trzeci wtryskiwacz - kupiony na allegro jako sprawdzony z kartą z maszyny.
    Cała operacja banalnie prosta - wymieniałem pod blokiem. Całość zajęła 2,5 godziny. 1 godzina uczciwej pracy i 1,5 godziny biegania po odpowiednie klucze, kombinowania jak zrobić przedłużkę dla imbusa do łapki wtryskiwacza, czym by tu wyczyścić gniazdo wtryskiwacza, itp.
    Efekt wymiany jest już widoczny. Silnik pracuje równo. Zniknęły wibracje budy między 1200 - 1500 obrotów. Korekty też całkiem inne i byłbym wdzięczny jakby ktoś zerknął:
    Przed wymianą po odpaleniu było: 1 (-1,38), 2 (-4,66), 3 (+5,08), 4 (+0,78)
    Po wymianie po odpaleniu mam : 1 (+0,56), 2 (+0,84), 3 (-2,99), 4 (+1,59)
    Puki co wtryskiwacz jeszcze nie zakodowany, bo fes 3.4 odmawia posłuszeństwa z tabletem z win 10 - po wpisaniu kodu wtryskiwacza wywala błąd i rozłącza się. Idę zaraz na przejażdżkę, żeby zobaczyć jak to będzie się zachowywać na rozgrzanym silniku.
    edit.
    Na rozgrzanym wygląda to tak: 1 (+0,09), 2 (-1,04), 3 (-0,38), 4 (+1,35)
    Podczas jazdy tak przy 2 tyś obrotów dwa pierwsze miały korektę -1,5 a trzeci i czwarty +1,5. Ciekawe jak będzie to wyglądać po zakodowaniu. Kusi mnie żeby wymienić jeszcze drugi albo czwarty i zobaczyć co będzie... czy spadną korekty do zera.
    Ogólnie po wymianie tego jednego zrobiło się zupełnie inne auto. Przyspiesza zupełnie inaczej, a podczas ruszania - nie ma efektu dziury. No i w końcu widzę sens, żeby używać 6 biegu - wcześniej załączałem dopiero powyżej 140 km/h bo czuć było, że silnik się męczy i spalanie było bardzo duże. Teraz już przy 90 km/h można spokojnie wrzucać szóstkę i auto dobrze idzie. Spalanie też jest niższe - wprawdzie zrobiłem tylko 20 km ale komputer pokazał średnią o 1,5 l niższą niż wcześniej.
    Ostatnio edytowane przez Ontrax ; 20-04-2019 o 15:22

  2. #3122
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ontrax Zobacz post
    Jak postanowiłem tak też zrobiłem. 10 min temu wymieniłem trzeci wtryskiwacz - kupiony na allegro jako sprawdzony z kartą z maszyny.
    Cała operacja banalnie prosta - wymieniałem pod blokiem. .
    To może się pochwal dla potomności jak wymieniałeś wtryskiwacz. Sam się do tego przymierzam, bo po ostatnich przygodach z "mechanikami" obawiam się, że skasowaliby fortunę za pospolite czyszczenie wtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej lub w porywach za wymianę końcówki. Póki co manuali jak na lekarstwo, a każdego na pewno interesuje jak wyciągałeś wtryskiwacz i jak czyściłeś jego gniazdo. Profesjonaliści wykręcają świecę i przez jej gniazdo puszczają sprężone powietrze żeby syf z czyszczonego gniazda wtryskiwacza nie wpadał do cylindra.

    A i najważniejsze. Napisz jak diagnozowałeś wtryskiwacze, tzn. na jakiej podstawie wymieniałeś ten jeden wtryskiwacz - próba przelewowa, wyłącznie korekty?

    Edit: ok, doczytałem. Korekta 5mm3/w to ewidentnie padnięty wtryskiwacz.

    Puki co wtryskiwacz jeszcze nie zakodowany, bo fes 3.4 odmawia posłuszeństwa z tabletem z win 10 - po wpisaniu kodu wtryskiwacza wywala błąd i rozłącza się.
    Jakieo kabla używasz? ELM327? Musisz użyć zwykłego, niebieskiego kabla KKL.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 20-04-2019 o 18:47

  3. #3123
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Objawy: Silnik nierówno pracował po odpaleniu. Czasem delikatne wibracje budy na postoju. Mocne wibracje przenoszone na całe auto w przedziale 1200-1500 obrotów. Dziura (brak mocy) po odpaleniu i rozpędzaniu się - później już jechała normalnie i miała moc.
    Diagnoza: Fesem sprawdzone korekty wtrysków (drugi -4, a trzeci +5). Parę postów wyżej @sdero napisał że bierze się pod uwagę najwyższą wartość więc stwierdziłem, że zaufam i najwyżej będę wymieniać dwa razy.
    Części: wtrysk kupiony na allegro za 159 zł od sprzedawcy z wysoką oceną - do wtrysku był wynik badania ze stołu probierczego. Do tego 5 podkładek po 2 zł sztuka (nie były potrzebne bo kupiony miał już założoną podkładkę). Smar ceramiczny 18 zł.
    Narzędzia: Klucze płaskie 12, 13, 14 ,17. Imbus 10 (chyba). Mały łom. Klucz dynamometryczny (ja nie miałem bo potrzebny jest mały 20-40 Nm - dokręcałem na wyczucie)
    Wymiana: Sugerowałem się filmem https://www.youtube.com/watch?v=M1Z9ei24Vbs&t=95s
    Uwagi: Przy ściąganiu spinek od przelewów trzeba uważać bo lubią uciekać. Rurka paliwowa wysokiego ciśnienia od strony szyny common rail przykręcona jest na nakrętkę 17 - warto mieć krótki klucz bo jest mało miejsce i w najgorszym wypadku trzeba ściągać egr. Żeby odkręcić łapę użyłem imbusa, założyłem na niego nakrętkę 10 i przedłużkę - stawiał lekki opór ale poszedł ładnie. Po zdjęciu rurki wysokiego ciśnienia, nakrętki i podkładek łapy trzymającej wtryskiwacz podłożyłem pod łapę mały łom i z wyczuciem ruszałem wtryskiwaczem na boki delikatnie go podważając od dołu łomem - wyszedł bardzo ładnie razem z łapą i z podkładką - myślę że można byłoby go wyciągną samą ręką. Żeby wyczyścić gniazdo rozwaliłem metalowy wieszak na ubrania, na drut nałożyłem szmatkę spryskaną Kontaktem i świecąc w gniazdo przesuwałem cały syf na boki (rozbijając przy tym nagar na bokach dołu gniazda - tam gdzie jest podkładka). Później na nasadkę (10 albo 13) nałożyłem czystą szmatkę i spryskałem ją obficie kontaktem. Tak przygotowaną nasadkę wsadziłem w gniazdo od strony ścianki i zbierałem syf po bokach (czyszcząc przy ściance). 10 razy powtórzyłem czynność z nasadką i było już czyściutko. Montaż nowego w odwrotnej kolejności jak się ściąga. Na końcu sprawdziłem szczelność psikając niewielką ilość wody z ludwikiem przy wtryskiwaczu.
    Ostatnio edytowane przez Ontrax ; 20-04-2019 o 19:13

  4. #3124
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Dzięki za info. Tego sprzedawcę z wtryskiwaczami za 159 zł kojarzę A co do spinek, to jeśli dobrze pamiętam nie trzeba ich wyciągać - wciskasz zawleczkę zamiast wyciągać i ciągniesz złączkę przelewu ku górze. Powinna wyjść.
    Ostatnio edytowane przez Casio ; 21-04-2019 o 10:18

  5. #3125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    [MENTION=54483]Casio[/MENTION] [MENTION=71820]Ontrax[/MENTION]: jeśli sprzedawca sprawdzony, może zdradzicie, gdzie go na allegro znaleźć?

  6. #3126
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34 Zobacz post
    [MENTION=54483]Casio[/MENTION] [MENTION=71820]Ontrax[/MENTION]: jeśli sprzedawca sprawdzony, może zdradzicie, gdzie go na allegro znaleźć?
    Ja go jeszcze nie sprawdziłem, więc polecać nie będę. Po prostu rzuciły mi się kilka razy w oczy jego oferty na allegro kiedy szukałem wtryskiwaczy. Sprzedawca ma nick servi-cars. Nie wiem czy o tym samym sprzedawcy pisał [MENTION=71820]Ontrax[/MENTION].

  7. #3127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Sprzedawca u którego kupowałem to servi-cars.
    Czy ja wiem czy sprawdzony? Ma 99,4 pozytywnych opinii w tym teraz również i moją. 159 zł to nie jakiś majątek żeby nie zaryzykować. Samo sprawdzenie i wyczyszczenie w Boschu tyle kosztuje... nie wspominając już o koszcie regeneracji i cenach użytych części, które u mnie na bank trzeba byłoby doliczyć.
    Sam wtryskiwacz przyszedł dobrze zapakowany. Miał zabezpieczoną końcówkę i króciec paliwowy plastikowymi nasadkami. Podkładka była już założona. Wtrysk był czysty i dawał dobrze olejem napędowym więc nie był suchy. Dołączona była karta ze sprawdzenia.

    Tak jeszcze na marginesie jeszcze odnośnie samej wymiany. Wymieniany wtryskiwacz wyszedł bardzo lekko. Po wyjęciu był czysty... wystarczyło przetrzeć raz ręcznikiem papierowym i wyglądał jak ten zamówiony. W gnieździe również było stosunkowo czysto... niewielka ilość brudnej ropy w miejscu pod podkładką i trochę zlepionego nagaru na po bokach (miejsce między brzegami podkładki a krawędziami gniazda na dole). Po naoglądaniu się youtbów byłem przygotowany na konieczność wyrywania wtrysku prasą hydrauliczną i całe gniazdo zalepione nagarem tak więc byłem mile zaskoczony.

  8. #3128
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Być może nagar utrudniający wyjęcie wtryskiwaczy tworzy się tylko w przypadku nieszczelnych połączeń wtryskiwacz/gniazdo. Nie wiem, bo nie znam zagadnienia od kuchni, a fachowcy z branży raczej się w takich tematach nie udzielają

  9. #3129
    ZBANOWANY Świeżak
    Dołączył
    08 2018
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    fiat panda 1.3 mjet
    Postów
    97

    Domyślnie

    A jak się dopiero Wtryski? Po numerze silniku? Pojemności? Co prawda nie pytam o silnik Alfy a 1.3 multijet

  10. #3130
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Najlepiej po VIN + EPER.

Podobne wątki

  1. [159] Poradnik do Korekty Wtrysków
    Utworzone przez Fryta118 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 18:28
  2. KOREKTY WTRYSKÓW 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Michał 12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 16:34
  3. korekty wtrysków
    Utworzone przez Bartol w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 07-06-2015, 13:15
  4. [159] Korekty wtrysków.
    Utworzone przez zahmitokersoken w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-12-2014, 21:16
  5. Korekty wtrysków 1,9 mJTD 16 V
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory