Strona 60 z 65 PierwszyPierwszy ... 1050515253545556575859606162636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 643

Temat: Termostat - wymiana JTD 1.9 16V

  1. #591
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Co to za różnica czy z modułu czy z MES. Jeśli temp nie dochodzi to albo kiepski zamiennik albo uszkodzony. Kup wymień i sprawdź. Termostat to można samemu wymienić. Tragedii z dostępem nie ma

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    raczej nikt nie jeździ z podpiętym laptopem a dzięki modułowi można śledzić na bieżąco na wyświetlaczy temperaturę. Czy mógłbyś sprawdzić jak się zachowuje się u Ciebie, po co mam kupować jeśli u innych temperatura też nie dochodzi do 88 stopni?

  2. #592
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    U mnie dochodziła, również w mrozy. Tylko że dłużej. To wiadomo. No i jak temp była Ok 80 to najlepiej pojechać trochę powyżej 3 tys obr, wtedy złapie w miarę szybko.

  3. #593
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Giuelietta 1.4 TB, AR 159 2.0 JTDm 170 KM
    Postów
    91

    Domyślnie

    Na jaki termostat wymienialiscie w 1.9 16v ? Behr to wiadomo, ale jest dużo w okolicach 100zl, magneti, bergman itd ? Warto oszczędzać?
    Ostatnio edytowane przez andy ; 11-09-2019 o 19:00

  4. #594
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie Termostat - wymiana JTD 1.9 16V

    Podczas moich 10 lat wymieniłem termostat 1x i było to z ponad 5 lat temu. Był to behr, jedyna słuszna marka. Niekorzy zakładają Vernet ale ja nie mam czasu pieniędzy i ochoty testować nie pewnych.
    Oszczędzanie jest złudne bo prędzej czy później kupisz behr.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #595
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159
    Postów
    104

    Domyślnie

    Koledzy czy w AR 159 1,9 8v 120 km wymieniając czujnik temperatury w obudowie termostatu muszę spuścić cały płyn?
    Czy on jest pod takim kątem że nie trzeba spuszczać całego płynu tylko trochę go wyleci?

  6. #596
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    11

    Domyślnie

    Normalnie wykręcasz i szybko wkręcasz, troche płynu wyleci.

  7. #597
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Sotogrande ES / Poznan PL
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Rowniez bylem dzis zmuszony wymienic termostat z powodu zgoda innego, niz przedmówcy.. Po prostu "wziął i se pekl" w miejscu polaczenia krucca, na ktory nachodzi guma z dolotu chłodnicy i korpusu mechanizmu termostatu..
    Wywalilem aku (bez podstawy), kompa, wypialem dolot przy klapie gaszacej aby miec lepsze pole do manewru kluczami, 1.40 h samodzielnego ogarniania .. Stopień trudności 2 w skali 5 1-5

    Zetknęliście sie z przypadkiem pęknięcia/rozwarstwienia na polaczeniu obu tych elementów?

  8. #598
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Hej!
    Przymierzam się do wymiany termostatu i chociaż przeczytałem kilka tematów nadal mam pytania:
    czy może ktoś wrzucić film (na youtuba?) ze wskazaniem zegara jak trzymana jest temperatura, interesuje mnie po nagrzaniu praca na biegu jałowym;
    czy jest non stop 90C czy jest poniżej o tą "grubość wskazówki" ?

    Jak się mają wskazania zegara na którym wskazówka na zimnym silniku nie spoczywa na 0C tylko trochę przed nią (powiedzmy o pół grubości wskazówki) - czy to przesunięcie nie rzutuje na niepełne wskazywanie 90C ?
    W opisie termostatów czytam że otwierają się w momencie osiągnięcia w małym obiegu temp 88C więc istnieje możliwość opadnięcia tej wskazówki zegara o ten milimetr ? Czy podczas pracy na biegu jałowym i spadku temperatury oleju termostat jest przymykany tak aby zatrzymać olej w małym obiegu przy tych 90C ?

    Oczywiście zdaję sobie sprawę że najbardziej rzetelne wskazanie temperatury daje odczyt bezpośrednio z komputera i tu należało by sprawdzić w pierwszej kolejności .
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  9. #599
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Hej!
    Przymierzam się do wymiany termostatu i chociaż przeczytałem kilka tematów nadal mam pytania:
    czy może ktoś wrzucić film (na youtuba?) ze wskazaniem zegara jak trzymana jest temperatura, interesuje mnie po nagrzaniu praca na biegu jałowym;
    czy jest non stop 90C czy jest poniżej o tą "grubość wskazówki" ?

    Jak się mają wskazania zegara na którym wskazówka na zimnym silniku nie spoczywa na 0C tylko trochę przed nią (powiedzmy o pół grubości wskazówki) - czy to przesunięcie nie rzutuje na niepełne wskazywanie 90C ?
    W opisie termostatów czytam że otwierają się w momencie osiągnięcia w małym obiegu temp 88C więc istnieje możliwość opadnięcia tej wskazówki zegara o ten milimetr ? Czy podczas pracy na biegu jałowym i spadku temperatury oleju termostat jest przymykany tak aby zatrzymać olej w małym obiegu przy tych 90C ?

    Oczywiście zdaję sobie sprawę że najbardziej rzetelne wskazanie temperatury daje odczyt bezpośrednio z komputera i tu należało by sprawdzić w pierwszej kolejności .
    Kolego w przeciągu 10 lat u siebie wymieniałem już chyba 3 razy termostat i wskazówka ma być zawsze na 90*C. Nie na być o żadna grubość wskazówki poniżej. Jak przykładowo jedziesz nawet 100 km i trzyma temperatura to nawet jak staniesz na 15 minut na pracujacym silniku ma trzymać dalej te 90*C. Ja bym się nie zastanawiał nad wymianą.

    - - - Updated - - -

    Miałem verneta chyba teraz mam chyba behra

  10. #600
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    Hej!
    Przymierzam się do wymiany termostatu i chociaż przeczytałem kilka tematów nadal mam pytania:
    czy może ktoś wrzucić film (na youtuba?) ze wskazaniem zegara jak trzymana jest temperatura, interesuje mnie po nagrzaniu praca na biegu jałowym;
    czy jest non stop 90C czy jest poniżej o tą "grubość wskazówki" ?

    Jak się mają wskazania zegara na którym wskazówka na zimnym silniku nie spoczywa na 0C tylko trochę przed nią (powiedzmy o pół grubości wskazówki) - czy to przesunięcie nie rzutuje na niepełne wskazywanie 90C ?
    W opisie termostatów czytam że otwierają się w momencie osiągnięcia w małym obiegu temp 88C więc istnieje możliwość opadnięcia tej wskazówki zegara o ten milimetr ? Czy podczas pracy na biegu jałowym i spadku temperatury oleju termostat jest przymykany tak aby zatrzymać olej w małym obiegu przy tych 90C ?

    Oczywiście zdaję sobie sprawę że najbardziej rzetelne wskazanie temperatury daje odczyt bezpośrednio z komputera i tu należało by sprawdzić w pierwszej kolejności .
    Przy obecnych temperaturach wskazówka cały czas powinna wskazywać 90 po rozgrzaniu i nie opadać, to nie mroźna zima.
    Dodatkowo wskaźnik ma pewną zaprogramowaną "niedokładność" i gdy na wskaźniku masz 90 stopni, to realnie możesz mieć zarówno 83, jak i 97 stopni (na zegarze nadal będzie 90)
    Zanim wydasz kasę na nowy termostat, podepnij komputer i sprawdź jak wygląda wskazanie na komputerze, bo może problem nie leży w termostacie, a w czujniku, który przekłamuje lub w samym zegarze.

Podobne wątki

  1. [159] Termostat wymiana 2.4 JTDM 20v
    Utworzone przez jasio79 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 14:47
  2. Termostat
    Utworzone przez czanket w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-11-2012, 10:57
  3. [164] Termostat wymiana
    Utworzone przez kociniak08 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2012, 16:46
  4. Wymiana rozrządu i termostat
    Utworzone przez wojti w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-03-2011, 18:03
  5. Termostat,naprawa czy wymiana na nowy
    Utworzone przez szyby1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 09:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory