Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

Temat: Przepływomierz problem (błędy check engine: P0101 i P0111 w 2,4jtdm)

  1. #11
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    DPF niewluje czarny dym z sadza, ktora sie osadza na filtrze. Nie ma cudów, ze z DPf auto w ogole nie kopci, ale z filtrem jest to szary dym i wystepuje sporadycznie, najczesciej przy wypalaniu.
    Fakt, wczoraj dane mi było jechać za swoim autem więc mogłem poobserwować "wydzielinę" z rury Czarny w czystej postaci to on nie był, ale i tak daje radę pobrudzić mi końcówki wydechów na czarny kolor
    A tak BTW to już dzisiaj jej przeszło - fachowcy wychwycili jakąś nieszczelność w dolocie, stąd te objawy.
    Także u mnie auto "wyleczone", ale widzę że u Ciebie Mariusz lekko bardziej pod górkę się porobiło.

  2. #12
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    No niestety.. w weekend kumpel mający więcej pojęcia, schematy i drugą 159 2.4 będzie szukał gdzie zniknął prąd..

    MAF pokazuje mi na FES'ie temperaturę powietrza zasysanego na 1270,70 st. C ..hmm. Po odłączeniu wtyczki z przepływomierza jest to samo.. i nie zmienia się w czasie pracy silnika..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    No niestety.. w weekend kumpel mający więcej pojęcia, schematy i drugą 159 2.4 będzie szukał gdzie zniknął prąd..

    MAF pokazuje mi na FES'ie temperaturę powietrza zasysanego na 1270,70 st. C ..hmm. Po odłączeniu wtyczki z przepływomierza jest to samo.. i nie zmienia się w czasie pracy silnika..
    Przepływka zasilana jest z centralki wtryskowej, z tego co pamiętam. Zobacz, jaki jest kolor kabla z zasilaniem i szukaj dokładnie takiego samego koloru przewodu przy wtyczkach do centralki (ta z kolei znajduje się zaraz koło aku).
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #14
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Właśnie dzwonił spec.. znalazł kabelek przecięty przez koło pompy wspomagania.. co ciekawe, powiedział, że zasilanie do przeplywki idzie przez skrzynkę bezpieczników, gdzie jeden z nich ją zabezpiecza.

    Ciekawe czy ma to jakiś związek z nawiewem, który przestał w tym samym czasie działać..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #15
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    ..no i związku z nawiewem widać nie było, po zlutowaniu kabelka błąd zniknął.
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Odświeżę temat

    Podobna sytuacja jak u Mariusza. Błędy pojawiły się po umyciu samochodu (nie wiem czy może mieć to jakiś związek). Po skasowaniu odnawiają się od razu. Prawdopodobnie przepływka nie ma zasilania. Ma ktoś może schemat elektryczny instalacji przepływomierza?. Pierwszy błąd to prawdopodobnie zanieczyszczony czujnik położenia pedału hamulca.

    Przedstawiam logi z FES-a
    READING ERROR CODES:
    1: P0504 - Wylaczn. hamulca
    Brake switch A/B match
    Powodem tego błędu jest to, że ECU otrzymała nieprawidłowy sygnał z czujnika. Błąd jest aktywny. Podejmij odpowiednie działania w celu rozwiązania tego problemu (błędu czujnika). Lampka na desce nie została aktywowana przez ten błąd.
    2: P0101 - Sygnal przeplywomierza
    Mass or Volume Air Flow Circuit Range/Performance Problem
    Powodem tego błędu jest to, że ECU nie otrzymywał sygnału z czujnika. Błąd jest aktywny. Podejmij odpowiednie działania w celu rozwiązania tego problemu (błędu czujnika). Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.
    3: P0111 - Sygnal temp. powietrza przeplywomierza
    Intake Air Temperature Circuit Range/Performance Problem
    Powodem tego błędu jest to, że ECU nie otrzymywał sygnału z czujnika. Błąd jest aktywny. Podejmij odpowiednie działania w celu rozwiązania tego problemu (błędu czujnika). Lampka na desce została aktywowana przez ten błąd.

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Problem doraźnie usunięty . Spalony był bezpiecznik, który odpowiada za przepływomierz miedzy innymi. Zobaczymy co będzie po następnym myciu auta. Coś zrobiło zwarcie na obwodzie. Błędy na razie nie powracają.

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No to ja mam ten sam problem, a nawet większy Dziś rano zauważyłem:

    P0101
    P0111
    (opisane w postach powyżej)

    Z tym, że napięcia na wtyczce przepływomierza są książkowe.
    Pin 1 - GND = 12 V
    Pin 1 vs. 2 = 12 V
    Pin 4 = 4.9 V
    Sygnał z przepływomierza jest bliski wartości oczekiwanej. (wg MES)

    Ponadto obroty biegu jałowego są bardzo nieregularne, czuję wyraźne drgania na kierownicy. A podczas jazdy na 2. biegu bez gazu szarpie. EGR wyczyszczony, fabryczna uszczelka założona.

    Jakieś pomysły? W najczarniejszym scenariuszu podejrzewam centralkę, tylko jak to sprawdzić

    !!!!!!!!!!!!!!!!
    Działa. Winny przełamany kabel. Jak mierzyłem widocznie przegiąłem w odpowiednią stronę, że łączył.
    Ostatnio edytowane przez magil ; 09-05-2013 o 15:53
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    podłącze się pod temat

    u mnie co jakiś czas powraca błąd:
    P010F - Niezgodność masy/przepływu powietrza

    sprawdzilem wartości i zawsze oczekiwane różni się od zmierzonego powietrza, czasem bardziej, czasem prawie wcale

    jaka jest tolerancja w tych różnicach??

    przykład wartości na ciepłym silniku i wolnych obrotach
    True Zmierzona masa powietrza 449,0 mg/w
    True Oczekiwana masa powietrza 257,5 mg/w

    wydaje się, że przepływomierz działa, bo po odpięciu kostki pojawiają się błędy opisane wyzej, po podlaczeniu znikają. Auto chodzi tak samo, wartości powietrza też nie są jakieś z kosmosu

    Może wystarczy przeczyścić druciki??

  10. #20
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No to ja mam ten sam problem, a nawet większy Dziś rano zauważyłem:

    P0101
    P0111
    (opisane w postach powyżej)

    Z tym, że napięcia na wtyczce przepływomierza są książkowe.
    Pin 1 - GND = 12 V
    Pin 1 vs. 2 = 12 V
    Pin 4 = 4.9 V
    Sygnał z przepływomierza jest bliski wartości oczekiwanej. (wg MES)

    Ponadto obroty biegu jałowego są bardzo nieregularne, czuję wyraźne drgania na kierownicy. A podczas jazdy na 2. biegu bez gazu szarpie. EGR wyczyszczony, fabryczna uszczelka założona.

    Jakieś pomysły? W najczarniejszym scenariuszu podejrzewam centralkę, tylko jak to sprawdzić

    !!!!!!!!!!!!!!!!
    Działa. Winny przełamany kabel. Jak mierzyłem widocznie przegiąłem w odpowiednią stronę, że łączył.
    W którym miejscu miałeś przełamany kabel? Szukam potencjalnych lokalizacji zwarcia. Na razie wszystko u mnie gra ale czekam na mycie i wilgoć pewnie spowoduje znowu zwarcie.

Podobne wątki

  1. [159] 2.2 JTS Nierozwiązany problem Check engine błędy P0704, P1555, P0235
    Utworzone przez koziolmsw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 22:33
  2. [159] Przepływomierz awaria,Check engine na wyświetlaczu 1.9 Jtdm 150km
    Utworzone przez wikos159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 16:59
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 10:58
  4. check engine w 156 / przepływomierz
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 13:23
  5. [156] PROBLEM - check engine HELP !
    Utworzone przez J.A.N w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory