Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 72

Temat: Przepływomierz problem (błędy check engine: P0101 i P0111 w 2,4jtdm)

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie Przepływomierz problem (błędy check engine: P0101 i P0111 w 2,4jtdm)

    Dzisiaj rano zapaliła mi się kontrolka Check Engine. Podłączyłem FES'a i wyskoczyły 2 błędy P0101 i P0111

    P0101 - Czujnik masowego lub objętościowego przepływu powietrza - sygnał poza zakresem/wydajność*
    P0111 - Czujnik temp. powietrza wlotowego - sygnał poza zakresem/wydajność

    Błędy skasowałem, ale pojawiły się po sekundzie ponownie.. Po odpięciu przepływki żaden kolejny błąd się nie pokazuje.. Auto ogólnie chodzi dość normalnie, nie widzę szczególnych zmian poza tym, że jak odłączyłem aku na kilka godzin, to na początku zgasł mi silnik dwa razy zaraz po odpaleniu.. ale teraz już jest normalnie..

    Co dziwnego, zazwyczaj przepływka nie wyrzuca kontrolki błędu z tego co mi wiadomo.. bo nawet jak jest padnięta to "jakieś tam" wskazania podaje.. a u mnie zachowuje się jakbym ją odpiął.. i tu mam kilka pytań..

    Czy ktoś przerabiał ten temat, jeśli tak to proszę o rady ?
    Jak przetestować przepływkę czy to na bank ona padła, czy może jakieś coś nie łączy ?
    Jeśli będzie trzeba to gdzie najlepiej kupić przepływkę do 2.4 JTDm ?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Potwierdźcie proszę jeszcze numer przepływki, bo troszkę zgłupiałem czytając forum.. ale ePer mi wyświetla ten: 55190587
    Bosch'owski to chyba: 0 281 002 764

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przeplywka24.jpg
Wyświetleń:	584
Rozmiar:	38.4 KB
ID:	36323
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Czyżby kontynuacja/wyjaśnienie wcześniejszych problemów (w sensie tego przerywania)?

    PS. U mnie auto zaczęło sobie dymić przy przyspieszaniu - ot, żebym chyba nie narzekał na brak nudy na jesień.

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    ..no też pomyślałem o tym, ale nic nie przerywa i wczoraj też nie było tego poszarpywania co przez chwilę się pojawiło.

    Co do dymienia, u mnie pojawia się jak wypala mi się DPF, mam nadzieję, że to normalne.. ..ogólnie muszę to "G" wywalić, bo poruszam się prawie wyłącznie na krótkich odcinkach i nie ma gdzie się wypalać.. ..a, jeszcze rano jak jest chłodniej potrafi mi w pierwszym dmuchnięciu zadymić ..ale gdzieś wyczytałem, żeby rano ze 3 razy nacisnąć start, by dogrzać świece lepiej i dopiero wcisnąć sprzęgło.. i faktycznie po takiej operacji nie ma tego przydymienia po naciśnięciu startera.
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    U mnie widok czarnych spalin (minimalny, ale zauważalny) tuż po rozruchu jest zawsze - ale z tego co widziałem w innych 2.4 w 159 to standard (tak samo jak średni komfort dźwiękowy kultury pracy silnika tuż po uruchomieniu). Aż sobie sprawdzę, czy przy tej procedurze startowej, o której piszesz jest inaczej.
    Co do przydymiania podczas jazdy - u mnie niestety coś sobie ostatnio dymi przy mocnym przyspieszaniu dosyć zauważalnie (niezależnie wypalania się DPFu - interwał jego wypalania FES wskazuje na średnio co 800 km). Szkoda tylko, że u mnie na wsi nie mam (poza ASO) warsztatu, który miałby pojęcie o tym silniku/aucie a przy okazji prezentowałby sobą choć minimum profesjonalizmu.

    PS. A niby wszyscy piszą, że DPF niweluje dymienie - u mnie nie bardzo.
    Ostatnio edytowane przez sebsob ; 08-10-2011 o 20:47

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    DPF niewluje czarny dym z sadza, ktora sie osadza na filtrze. Nie ma cudów, ze z DPf auto w ogole nie kopci, ale z filtrem jest to szary dym i wystepuje sporadycznie, najczesciej przy wypalaniu.

    Mariusz Twoje objawy to raczej przeplywka. Numer Bosha zmienia sie co jakis czas dla tej samej czesci - jak wymienialem u siebie przeplywke to juz miala numer inny niz ta co mialem oryginalnie, a czesc ta sama.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 09-10-2011 o 12:50

  7. #7
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Zgadza się.. czarnego dymu nie uśledzisz u mnie.. właśnie szary przy wypalaniu się pojawia.. i tylko przy wypalaniu.. Z racji, że latam na krótkich odcinkach DPF wypala się bardzo często (300-400km)... i dość często to wypalanie jest przerywane.. bo jakoś nie wyobrażam sobie jeżdżenia autem przez 15 minut. tylko po to, by wypalił się DPF.
    Co do paliwa jeszcze.. testowo zatankowałem na Orlenie zwykły ON któregoś razu.. bo zawsze Vervę leję.. i jak podczas jazdy nie widziałem różnicy tak przy porannym odpalaniu na Vervie zauważalnie kulturalniej odpala silnik.. niestety..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 09-10-2011 o 17:08
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  8. #8
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Stało się to czego się obawiałem.. przepływka wymieniona, błąd nadal wyskakuje.. Na szczęście, przepływkę pożyczyłem od kolegi, który w podobnej sytuacji kupił sobie przepływomierz i teraz mu zalega.. Chyba trzeba będzie udać się do jakiegoś specjalisty..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Stało się to czego się obawiałem.. przepływka wymieniona, błąd nadal wyskakuje.. Na szczęście, przepływkę pożyczyłem od kolegi, który w podobnej sytuacji kupił sobie przepływomierz i teraz mu zalega.. Chyba trzeba będzie udać się do jakiegoś specjalisty..
    No to teraz w kolejności - sprawdzenie prawidłowości pracy EGR, sprawdzenie "lewego powietrza", czy aby samochód takowego nie dostaje, możesz zrobić loga z FESa jeśli chodzi o parametry, które wyrzuca jako błędne?
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #10
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    ..a nie wiesz jakie napięcie powinno iść na przepływkę może ? sprawdziłbym czy ona wogóle dostaje prąd..

    Słabo znam możliwości FES'a.. ale popatrze.. Czy w diagnostyce FES'a można odczytać aktualną temp. powietrza i masę ? Zerknąłem tam, ale nie bardzo wiem które to mogą być odczyty z czujnika temperatury siedzącego w przepływce i masy..

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:06 ----------

    Sprawdziłem wtyczkę przepływki i w czasie pracy silnika nie ma na niej napięcia.. hmm..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

Podobne wątki

  1. [159] 2.2 JTS Nierozwiązany problem Check engine błędy P0704, P1555, P0235
    Utworzone przez koziolmsw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 22:33
  2. [159] Przepływomierz awaria,Check engine na wyświetlaczu 1.9 Jtdm 150km
    Utworzone przez wikos159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 16:59
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 10:58
  4. check engine w 156 / przepływomierz
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 13:23
  5. [156] PROBLEM - check engine HELP !
    Utworzone przez J.A.N w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory