Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Jak otworzyć wtyk złącza komputera - muszę wykonać bypass połączenia na próbę

  1. #1
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie Jak otworzyć wtyk złącza komputera - muszę wykonać bypass połączenia na próbę

    Czy koś podpowie jak otworzyć wtyk złącza do komputera bez jego uszkodzenia. Chcę na próbe zrobić bypass, bo po wizycie u mechanika nie mam połączenia od czujnika wciśnięcia pedału sprzęgła (czujnik I031 pin2) do ECU (M010A pin 79). Póki co przez to nie działa mi hill holder, tempomat i kontrola trakcji

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Zlacze do komputera masz za plastikowym panelem z lewej strony pod kierownica. Odkrecasz jedna srubke w prawym gornym rogu panelu i ciagniesz do siebie za raczke (trzyma sie z gory na dwa zatrzaski na dole ma zawias). Masz tam tez bezpieczniki.

    Info co / gdzie znajdziesz tez w instrukcji samochodu:

    http://aftersales.fiat.com/elum/Sele...2&languageID=1
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 10-10-2011 o 19:14

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Dzięki, ale ani nie chodzi mi ani o ten wtyk o którym piszesz, ani też nie mam problemów z dźwigienką - ja chcę wtyk otworzyć. Jeszcze raz wyjaśnię o co mi chodzi. Chcę się dobrać do środka wtyku komputera - w komorze silnika, obok akumulatora. Wtyk (94 pinowy) wypiąłem, odpiąłem górną połowę obejmy kabli, ale nie bardzo wiem jak go dalej otworzyć. Nie chcę się z tym siłować, bo nie mam ochoty czegoś urwać.

    Problem mam taki, że nie mam przejścia od czujnika do położenia pedału sprzęgła do pinu 79 wtyku komputera. Stąd pełno błędów i różnych problemów. Chcę na chwilę zrobić bypass żeby sprawdzić czy wszystko OK z kompem, więc najlepiej byłoby mi otworzyć pokrywę wtyku i podłączyć się z bypassem prosto od czujnika. Chwilę pojeździć i zobaczć czy działa tempomat i kontrola trakcji. Wtedy najwyżej skupie się na wykonaniu bypassu w jakiś mniej prowizoryczny sposób.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Jak ktoś wie, niech napisze może się kiedyś mi albo komuś przyda, chociaż ja już teraz nie muszę wiedzieć. Problem z brakiem połączenia musiał być gdzieś w okolicach samego pedału. Znalazłem złącze D001 w okolicach nóg pasażera, z prawej strony - pośrednie pomiędzy czujnikiem a ECU, potwierdziłem multimetrem brak przejścia i do tego zrobiłem bypass połączenia. Błędy kontroli trakcji/hill holdera poznikały jak chwilę pojeździłem

Podobne wątki

  1. [159] Dodatkowe gniazdo zapalniczki - bypass bezpiecnzika
    Utworzone przez Keffirro w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 11:33
  2. Jak wykonujemy próbę przelewową w jtd?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory