Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kupno alfy 159 2,4 jtd 16 V

  1. #1
    marekq33
    Gość

    Cool Kupno alfy 159 2,4 jtd 16 V

    Panowie mam taki problem łamię się nad kupnem tego samochodu stoi w w Polinarze w Krakowie . Środek elegancko wygląda na swoje 80000 silnik odpalałem również pracuje ładnie oprócz trzeszczenie paska wieloklinowego lub napinacza natomiast zewnątrz troszkę gorzej coś nie bardzo z pasowany zderzak przedn, tylne drzwi obstukane od kamieni z jednej strony nawet odpryskuje lakier bezbarwny .Proszę o opinie na temat tej niuni ,do tej pory zasuwam 156 jtd 16 V 140 kucy wszystko ok ale 159 podoba mi się wiele bardziej no pasowało by ją wymienić http://polinar.gratka.pl/ogl/13045715.html Proszę o opinie na temat tej niuni może ktoś był i ją oglądał z tego co rozeznałem się na nęcie stała ona w komisie w Pszczynie u dalera Fiata Ganinex

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    silnik 2.4 ma 20 zaworów a nie 16. Nie ma zaznaczonego że jest bezwypadkowy więc mogło być coś naprawiane blacharsko. Jeżeli jest położony drugi lakier to tragedii nie ma , gorzej jak elementy nadwozia "zrobione" są ze szpachli. Myślę że bez obejrzenia belli z fachowcami się nie obejdzie tym bardziej że sam już "coś" zauważyłeś.

  3. #3
    marekq33
    Gość

    Domyślnie

    moja pomyłka jestem przyzwyczajony bo moja bella ma 16 zaworów

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Czesc, wydaje mi sie ze ocena na podstawie zdjec jest kompletnie niemiarodajna.
    Tylko ogledziny na miejscu i w zaufanym warsztacie. Polecam wziasc kogos kto sie zna na 2.4, podlaczy kompa sprawdzi przebieg, grubosc lakieru itp - choc nawet jak cos lakierowane to nie musi od razu byc tragedia jesli wlasciciel to wytlumaczy i ma jakies papiery.
    A propos lakierowania czasem lakieruje sie z prozaicznego powodu np ja lakierowalem maske bo mialem odpryski od kamieni ale jak jest faktura, wszyskto opisane to powinno byc ok.
    Odpryski na tylnych drzwiach przy wyzszych przebiegach to normalka i zobaczysz to prawie w kazdej 159 nawet - tu naklejki zabezpieczajace niewiele daja

    Wazne czy nic nie stuka, czy turbina nie gwizdze, czy odpala za pierwszym strzalem, czy nie dymi, czy auto ma zdeklarowana moc, czy ladnie sie wkreca na obroty itp rzeczy, ktore fachowiec lub ktos kto ma 2.4 wylapie.
    Jesli zaniedbasz powyzszego to mozesz sie narazic na duze koszty po zakupie.

    W kwestiach serwisowych 80 tys oznacza ze zbliza sie wymiana rozrzadu z pompa wody.

Podobne wątki

  1. Kupno alfy GT
    Utworzone przez dawidek2x w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 14:26
  2. Kupno Alfy GT
    Utworzone przez Ghazi w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-10-2013, 16:07
  3. Kupno Alfy 156
    Utworzone przez BiałyMudźin w dziale 156
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-01-2013, 00:08
  4. Kupno alfy 166
    Utworzone przez abezus w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 17:29
  5. Kupno Alfy???
    Utworzone przez Lukash85 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2008, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory