Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Koła stalowe do BRERY

  1. #1
    zielny1
    Gość

    Lightbulb Koła stalowe do BRERY

    Witam ! Już nie wiem - szukam czytam i fakt pisze trochę tu trochę tam ale nigdzie konkretów ! może ktoś napisze wyraźnie i czytelnie na temat kół do Alfy Brery jakie koła trzeba założyć ! chodzi mi o stalowe pod opony zimowe ! jaki otwór centrujący jakie ET jaki rozmiar ? czy od Vektry 16 podejdą ? Proszę o pilną odpowiedz


    BRERA 2006 2.4 diesel 200 KM

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielny1 Zobacz post
    Witam ! Już nie wiem - szukam czytam i fakt pisze trochę tu trochę tam ale nigdzie konkretów ! może ktoś napisze wyraźnie i czytelnie na temat kół do Alfy Brery jakie koła trzeba założyć ! chodzi mi o stalowe pod opony zimowe ! jaki otwór centrujący jakie ET jaki rozmiar ? czy od Vektry 16 podejdą ? Proszę o pilną odpowiedz
    BRERA 2006 2.4 diesel 200 KM
    od Vectry na pewno nie podejdą, ale stalówki 16 stosunkowo łatwo dostać, gorzej z 17-kami, są chyba tylko ALU.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Ale ta brerra będzie wyglądać na stalówkach dramatycznie !!
    Kup preparat do felg, używaj do czyszczenia raz w tygodniu ( spryskiwanie na felgi - nie musisz szorować ) oraz przepłucz wodą pod ciśnieniem na myjce bezdotykowej.
    Alusy zabezpieczone i ładnie wyglądają
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  4. #4
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Dokładnie. Nie ma co przesadzać z tymi stalówkami.Szczególnie Brera będzie wyglądała słabo na tym... No chyba że masz jakies super alusy za pare tysi to rozumiem, ale do stalówek dobrze kupić komplet kołpaków - pewnie ok 50zł za szt do tego felga stalowa w dobrym stanie rozmiar 16 lub 17 to ok 100zł

    Reasumując - koszt taki sam jakbys kupił używane alusy

  5. #5
    zielny1
    Gość

    Domyślnie

    No właśnie alusy są o rozmiarze 19 ( oryginał alfa) może nie tak mi ich szkoda jak chodzi mi o oponki do nich są kosmicznie drogie a poza tym nie wiem jak by się sprawowały na śniegu ?! dlatego chciałem zastosować bezpieczne rozwiązanie - stalowe kółka . Hmmm Jak już alusy to w jakim rozmiarze powinienem kupić ? hmmm z tego co wyczytałem to rozstaw Śrub 5x 110 otwór centrujący 65.1 ET 41 ? prawda ?

    ---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

    czy te wymiary które podałem wystarczą do zakupu kół do Brery ? Śrub 5x 110, otwór centrujący 65.1, ET 41 ? no i wymiar koła 16, 17 no i 19 to samo obowiązuje ?


  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielny1 Zobacz post
    Witam ! Już nie wiem - szukam czytam i fakt pisze trochę tu trochę tam ale nigdzie konkretów ! może ktoś napisze wyraźnie i czytelnie na temat kół do Alfy Brery jakie koła trzeba założyć ! chodzi mi o stalowe pod opony zimowe ! jaki otwór centrujący jakie ET jaki rozmiar ? czy od Vektry 16 podejdą ? Proszę o pilną odpowiedz

    BRERA 2006 2.4 diesel 200 KM
    No nie no... Czarna stal do Brery?

    Po pierwsze - bleeeeeeeee
    Po drugie - minimum 17", chyba, że na zimę w ramach oszczędności zdemontujesz przednie hamulce

    Kup 17" alu

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  7. #7
    JohnnyDeformer
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielny1 Zobacz post
    No właśnie alusy są o rozmiarze 19 ( oryginał alfa) może nie tak mi ich szkoda jak chodzi mi o oponki do nich są kosmicznie drogie a poza tym nie wiem jak by się sprawowały na śniegu ?! dlatego chciałem zastosować bezpieczne rozwiązanie - stalowe kółka . Hmmm Jak już alusy to w jakim rozmiarze powinienem kupić ? hmmm z tego co wyczytałem to rozstaw Śrub 5x 110 otwór centrujący 65.1 ET 41 ? prawda ?

    ---------- Post added at 13:48 ---------- Previous post was at 13:09 ----------

    czy te wymiary które podałem wystarczą do zakupu kół do Brery ? Śrub 5x 110, otwór centrujący 65.1, ET 41 ? no i wymiar koła 16, 17 no i 19 to samo obowiązuje ?

    W kwestii wymiarów to poczekaj na wpowiedź bociana. Z tego co widzę to on wie wszystko
    Chyba ze ktos wczesniej ci doradzi. Wpisz te wymiary na allegro. Wydaje mi sie ze to co pasuje do ver 159 powinno pasowac do brery ale pewnosci nie mam...
    a wlasciwie to nie masz nic w instrukcji na ten temat?

    oponki od 19ek sa drogawe. to fakt
    Gdybym mial Brere to na zimę zalożył bym 16 cali.
    Dużo na takich jeżdzilem zimą. Opona powinna byc w miare wysoka bo o kraweżnk w razie czego przetrzesz oponą a nie feelgą...
    Ważne jest też to zeby opona była wąska (węższa niż letnia) bo wtedy lepiej wgryza sie w śnieg i nie zapycha sie tak nadkole (wieksze spalanie itd itp).

  8. #8
    zielny1
    Gość

    Domyślnie

    Ale wciąż nie mam odpowiedzi o rozmiarach jakie pasują do tej furmanki :/ zima się zbliża a ja wciąż nie mam nic oprócz letnich 19 cali ! Proszę jeszcze raz o książkową podpowiedz - jeżeli: 16 "blacha czarna" to o jakich parametrach aby podeszło jeżeli 17 to samo a jeżeli alluski to jakie CHODZI MI GŁÓWNIE O ROZMIAR (Szczegółowy) ? to że mam koła przy aucie nie znaczy że wiem jakie Pozdrawiam
    Myślę że taka odpowiedz POMOŻE NIE TYLKO MI na różnych Forach często spotykam to pytanie bez "Mocnej" odpowiedzi.

    ---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:03 ----------

    http://allegro.pl/felgi-opony-vectra...872254820.html a tooooo ??? bedzie ?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Pietia
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Ze wsi za odrą, pod Opolem xD
    Auto
    Mia Bella AR 147 1,6TS 01r.
    Postów
    719

    Domyślnie

    Instrukcja obsługi nie przewiduje nic mniejszego niż 17". 16" mogą po prostu nie wejść bo zaciski będą blokowały ale jeśli nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielny1 Zobacz post
    Ale wciąż nie mam odpowiedzi o rozmiarach jakie pasują do tej furmanki :/ zima się zbliża a ja wciąż nie mam nic oprócz letnich 19 cali ! Proszę jeszcze raz o książkową podpowiedz - jeżeli: 16 "blacha czarna" to o jakich parametrach aby podeszło jeżeli 17 to samo a jeżeli alluski to jakie CHODZI MI GŁÓWNIE O ROZMIAR (Szczegółowy) ?
    Nie ma odpowiedzi, bo chyba nikt jej nie zna. Brera na stali? Chyba będziesz pierwszy na świecie
    Na 100% nie wejdzie nic poniżej 17", a te wejdą tylko wybrane, gdyż zdecydowana większość nieoryginalnych będzie obcierać o zacisk przedni. Niemal pewne są fele oryginalne. Jest ich trochę do wyboru, ale stali tam nie ma.
    Czytałeś ten temat? http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ny_zimowe.html
    Daję Ci jeszcze tydzień, aż zaczniesz pytać, które alu pasują A to już znajdziesz na forum...

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

Podobne wątki

  1. Koła z 159/Brery itp. w Alfie 166
    Utworzone przez CinQss w dziale 166
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2012, 13:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory