Strona 34 z 37 PierwszyPierwszy ... 2425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 361

Temat: aux

  1. #331
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał sjh Zobacz post
    Niestety nie miałem wcześniej czasu wyjąć radio więc teraz przesyłam potrzebne zdjęcia.
    gdzie zdjęcia radia/naklejki z opisem pinów/kabelka który kupiłeś?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #332
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Sorki ale mam coś problem z wrzuceniem tu zdjęć. Od góry zdjęcie wtyczki którą kupiłem, wtyczki jaka jest teraz w radiu i ostanie schemat z radia.

    https://ibb.co/1bcbSnQ
    https://ibb.co/0mh3SCg
    https://ibb.co/cb0dvFV
    Ostatnio edytowane przez sjh ; 16-10-2019 o 13:36

  3. #333
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Bardzo mi zależy na AUX w samochodzie a nie mam już pomysłu jak to zrobić

  4. #334
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    lookne na to pozniej i dam znac
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #335
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    OK, dosłownie rzuciłem okiem. nie mam doświadczenia z systemem ze wzmacniaczem, ale widzisz tam jest sygnał BOOSTER, zgaduję że chodzi o sterowanie wzmacniaczem czy dopasowaniem wyjść radia do wzmacniacza? pewnie dałoby się to zafejkować jakoś (może wystarczy na ten pin podać zwarcie do masy albo jakieś podciągnięcie do zasilania? nie wiem pewnie coś w tym stylu), ale tak najprościej/najbezpieczniej to chyba będzie po prostu przełożyć pin ten z brązowym kablem z ori wtyczki na to samo miejsce w Twoim nowym kablu. spróbuj i daj znać czy coś ruszyło. Może być tak, że to będzie działać na AUX, a jak nie to daj Media playera, puść niby coś z USB wtedy radio moze puści Ci dźwięk z tego wejścia?
    Jest jeszcze pytanie czy masz proxi dobrze ustawione - kurcze, u mnie jak było B&M(Media) to znikało AUX, u Ciebie są oba czy tylko AUX (ktoś może już grzebał)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #336
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Na początek, w alfach jest układ pinów bardzo podobny do klasycznego blapunkta, ale z małymi zmianami (np. CAN we wtyczce zasilania radia)

    Ale kombinujecie, a wystarczy przeczytać etykietę na radiu:

    wtyczka zółta
    Kod:
    AF-R    - audio out prawy
    AF-L    - audio out lewy
    AA      - wspólna masa kanałów
    BOOSTER - sygnał uruchomienia wzmacniacza
    wtyczka zielona
    Kod:
    TEL AF-       - audio in masa
    TEL           - przełączanie w tryb phone poprzez podanie masy na ten pin
    TEL AF+       - audio in sygnał
    wtyczka niebieska (nie chce mi się rozpisywać całej)
    Kod:
    AF-R   - audio in prawy
    AF-L   - audio in lewy
    A-masa - wspólna masa obu kanałów
    Co daje następujące możliwości:
    • wejście sygnałem stereo przez złącze zmieniarki - wtyczka niebieska
    • wejście sygnałem mono przez złącze telefonu - wtyczka zielona

  7. #337
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Kolega to widzę całkowity tteoretyk, myśli że tego nie wiemy? nie bardzo dopisałeś coś czego nie ma na zdjęciu z jego radai (dlatego o to prosiłem)

    W żadnej 159 zmieniarki nie odpalisz bez komunikacji cyfrowej ze zmieniarką (nie da się oszukać jakimś przywieraniem pinów do masy/zapętlaniem itp jak to miało miejsce w starszych autach FCA).
    wtyczka zielona to sygnał mono, żadna jakość - używane do telefonu. w proxi przełączasz wejście telefonu pomiędzy zieloną a żółtą, generalnie zielona bezużyteczna
    żółta tak, i dokładnie taki kabelek ma kolega, tylko mu nie działa. czemu? pewnie chodzi o ten Booster, dlatego napisałem mu żeby przełożył ten kabel do swojego aux(bo nie wiem co tam mu trzeba podać) i liczę na to że zagada.
    Niech najpierw spróbuje, bo wg mnie problem już mu rozwiązałem 2 posty wyżej. Powinno zadziałać, a jak nie to trzeba jeszcze looknąć co u niego w proxi jest poustawiane.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-10-2019 o 10:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #338
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Zmieniarki latają po starym protokole blaupunkta, radio które on ma to też blaupunkt. Nawi przedlifrowe to nie jest bo on ma 1 din, poliftowe też nie bo miało inne wtyczki.
    Zmieniarkę usb można do niego na zwykłej atmedze postawić.
    W tym audio naprawdę nie ma kosmicznej technologii i z tego co pamiętam (nie mam teraz dostępu do schematów) na żółtej wtyczce jest WYJŚCIE niskoprądowe audio z radia na wzmacniacz (przynajmniej tak jest w 99% blaupunktów z tych lat).

  9. #339
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    komuś kto nie może sobie sam poradzić z prostym problemem Ty radzisz co, ulepić swój symulator zmieniarki na atmedze? nawet dla elektronika, znalezienie informacji, zrobienie ulepa jakiegoś, zaprogramowanie to wiele godzin zabawy - w tym czasie można zarobić więcej lub spędzić milej czas. a pytający to może nie ma nawet lutownicy w domu, a tym bardziej może nie mieć pojęcia co to jest atmega. weź mu doradź coś co działa, najprostsze i najtańsze rozwiązanie - coś jak ja doradzam 4 posty wyżej (lub wcześniej po prostu zakup symulatora zmieniarki z bt i jackiem a pozostawienie B&M).

    druga sprawa te kanały L/P w żółtej wtyczce które on ma to są wejścia AUX - obecnie u niego działa po nim B&M z mediaplayerem, więc działa jako wejście audio a nie jak piszesz w rospisce pinów wyjście.

    z tego co pamietam ze schematów, w konfigach Bose wiem dźwięk (sygnał) do wzmacniacza jest nadawany przez wyjścia głośnikowe radia, wtyk B na schematach ten 8 pinowy obok zasilającego (wiem ciut dziwne rozwiązanie) - dlatego konfiguruje się w proxi czy jest bose czy nie, bo wtedy radio zamiast na te wyjścia puszczać sygnał wzmacniacza mocy, radio wyrzuca sygnały do wzmacniacza.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #340
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    lub wcześniej po prostu zakup symulatora zmieniarki z bt i jackiem a pozostawienie B&M.
    To jest najłatwiejsza opcja, podłącza wtyczkę i mu wszystko działa
    Wiadomo, że nie najtańsza, ale jak się chce tanio to trzeba mieć wiedzę (ja się zbieram do podłączenia kamery cofania do nawigacji 2din (tej z telefonem), ale nie mogę czasu znaleźć aby płytkę odpowiednią przygotować)

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    druga sprawa te kanały L/P w żółtej wtyczce które on ma to są wejścia AUX - obecnie u niego działa po nim B&M z mediaplayerem, więc działa jako wejście audio a nie jak piszesz w rospisce pinów wyjście.

    z tego co pamietam ze schematów, w konfigach Bose wiem dźwięk (sygnał) do wzmacniacza jest nadawany przez wyjścia głośnikowe radia, wtyk B na schematach ten 8 pinowy obok zasilającego (wiem ciut dziwne rozwiązanie) - dlatego konfiguruje się w proxi czy jest bose czy nie, bo wtedy radio zamiast na te wyjścia puszczać sygnał wzmacniacza mocy, radio wyrzuca sygnały do wzmacniacza.
    Bardzo możliwe, w alfach jest trochę zmieniony pinout względem pozostałych blaupunktów, jeśli jesteś na 100% tego pewien, to biorę swój błąd na klatę

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory