Strona 33 z 37 PierwszyPierwszy ... 232425262728293031323334353637 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 361

Temat: aux

  1. #321
    Użytkownik Świeżak Avatar azi
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    159 1.9 16V JTDm
    Postów
    122

    Domyślnie

    [MENTION=73989]Szyymi159[/MENTION], poczytałem trochę w temacie i raczej nie da rady z AUX bez rzeźbienia. Najwygodniejszym (ale też i nie najtańszym) sposobem jest wywalenie oryginalnej zmieniarki i zakup cyfrowego emulatora w to miejsce (na Allegro ceny zaczynają się od 250 zł, na Aliexpress od 130 zł).

  2. #322
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam. Kupiłem kabelek AUX na allegro z żółtą kostką który w teorii trzeba tylko podpiąć do radia. Niestety pojawił się u mnie problem bo w radiu już była podpięta kostka(z 4 pinami a ta z allegro ma 3. Po zamieniu kostek nie ma w ogóle dźwięku. Dodam że radio oczywiście idzie przełączyć na AUX.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191006_142017.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	45.1 KB
ID:	262492  

  3. #323
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    masz pewnie blue&me z media playerem - widać moduł B&M na zdjęciu - ta czarna skrzynka. jesli to jest faktycznie wersja z USB (a zapewne skoro piszesz że) on jest podpinany właśnie przez żółtą kostkę (ten starszy tylko z telefonem mono na zieloną kostkę).
    jeśli nie korzystasz z B&M to możesz odpiąć a w proxi zmienić ustawienia tak zeby był port aux po zmianie source-em (już nie pamietam po latach co dokładnie, pewnie gdzieś pisałem może w wątku o dokładaniu B&M?), mi by jednak było szkoda. raczej kupiłbym symulator zmieniarki typu Yatour z wejściem jack a lepiej po prostu ze streamingiem po BT i korzystał przez wejście zmieniarki z tego co telefon daje (np spotify). Do tego zyskujesz że jak np puścisz sobie nawigację z komórki to przez głośniki lecą Ci wszelkie nawigacyjne instrukcje.

    inna opcja to że sobie zrobisz przełącznik kabli, i jak chcesz korzystać z B&M to switch w jedną stronę, jak z AUX to w drugą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #324
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Na B&M mi nie zależy jedynie potrzebuję AUX. Możesz trochę jaśniej o tej zmianie proxi? Jestem całkiem zielony w temacie

  5. #325
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    poczytaj drugi i trzeci post z mojego bloga https://stuff4car.com/ to bedziesz mial jakues rozeznanie. ty musialbys odpiac b&m zeby nie wisial na CAN, mozliwe ze musialbys zmienic ktores ustawienie w proxi i je wykonac. w radiu zamiast media piwinienes miec wtedy aux.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #326
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czytałem Twojego bloga i nie wiem w jaki sposób ma mi to pomóc. Może ktoś pomóc i wytłumaczyć temat jak dla lajka czy jest możliwe pod moje radio podpiąć AUX tak żeby zadziałał? Jeśli to kwestia zmiany jakiś ustawień to proszę o trochę jaśniejsze wyjaśnienie gdzie i w jaki sposób to zrobić

  7. #327
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a, to były podstawy które musisz wiedzieć, już spieszę z odpowiedzia, tylko wyjaśnie dlaczego. artykuł o podstawach diagnostyki podpowie co potrzebujesz do grzebania, a artykuł o uaktywnieniu funkcji wyłączenia odjeżdżania fotela coś niecoś o proxi z MES.
    w 159 do proxi nie potrzebujesz żadnych adapterów, po proxi nie musisz też robić 3 kalibracji w module ABS.

    co do Twojego przypadku, chcesz wywalić B&M (twoja sprawa, ja bym tego nie robił, w 159 chwaliłem sobie po poprawieniu jakości rozmów przez zupgradowanie mikrofonu w lampce i wyciszenie tego - rozmówcy mnie dobrze słyszeli i system w miarę dobrze zaczął sobie radzić z rozpoznawaniem komend głosowych). a więc, wypinasz wtyk z modułu B&M - ten czarny pod radiem. zaczyna migać licznik km, wchodzisz do proxi w MESie i odpowiednio zmieniasz opcje - nie trzeba grzebać w hex-ie jak to robiłem w Giulii, są opcje z listy (tylko trochę mogę nie pamiętać które - w 159 bawiłem się tym 3.5 roku temu akurat jak retrofitowałem do siebie B&M). powiedzmy że doszedłeś które to opcje zmienić, puszczasz proxi (pierwsza na górze), trwa parę minut, wyłaczasz stacyjkę zgodnie z instrukcją, i od tego czasu powienieneś nie mieć już B&M do wyboru a Aux jak zmieniasz źródła dźwięku (zależy od radia, po przełączaniu source albo przytrzymaniu CD o ile pamietam).
    Teraz które to opcje. tu jest zrzut z mojej 159 jeszcze przed retrofitem:
    https://photos.app.goo.gl/im1dPea7vtkK2SvH6
    wydaje mi się że przedostatnia i przed-przed ostatnie mają znaczenie, ja bym je najpierw zmienił na enabled (chyba taka, nie mam jak sprawdzić, bo MES w trybie symulacji akurat odmawia mi wyboru dla tego ustawienia) i zostawił stereo jak jest (E.w jeśli tak nie zadziała to zmienił na mono/tel mute).

    a zanim to w ogóle powyższe zaczniesz robić, sprawdź czy kabel dobry itp (naklejka i porównać z wtykiem czy masz tak samo masa/kanały), lub lepiej, puść coś z usb na B&M z odpiętą żółtą wtyczką a podłączoną własną (a może wystarczy nawet przełączyć się na Media i już odpala wejście?) - jak puścisz to wejście powinieneś być w stanie puścić swoją muzę już przez kabelek. w sumie to i nawet tak byś to mógł zostawić bez robienia proxi/mesów itp, przełączasz na media (lub jeśli trzeba zrobić play no to puszczasz byle co z pendrive i tak tego nie słyszysz) a słuchasz z kabelka.

    Ty masz standardowe audio czy jakieś BOSE? pytam bo nie wiem po co ten dodatkowy pin jest - nie rozkminiałem bo mi nie był potrzebny do mojego setupu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #328
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Rozumiem że o wszystkich zmianach proxi o których piszesz zrobię to przez ELM? Generalnie ja nie korzystam z B&M a AUX jest mi potrzebny do podpięcia adaptera bluetooth. Z tego co wiem mam nagłośnienie Bose. Nie wiem tylko czy do końca się rozumiemy bo ja mogę przełączyć w radiu na AUXa ale po podpięciu mojego kabla nic nie mogę puścić. W ogóle po wyjęciu tej oryginalnej wtyczki z 4 pinami nie działają głośniki w radiu czy CD.

  9. #329
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kurcze, może w konfigu z BOSE jest to inaczej całkiem zrobione i tam jest jakieś wyjście dodatkowe na innych pinach. wrzuć lepsze foto naklejki z pinami z radia, na tym nic nie widać a nie będę się domyślał.

    czy piny w ori żółtej wtyczki pokrywają się z pinami w nowym kabelku?
    jak bedę miał całe info i chwilkę wieczorem albo jutro to looknę na schematy i coś spróbuję z Tobą pogłówkować. jakie masz dokładnie radio (z navi czy samo CD?)


    a jeśli włącza Ci się AUX to raczej nic w proxi nie musisz grzebać. Nie masz gdzieś portu do tego - chyba były jakieś akcesoryjne rozwiązania które zakładali w schowku bądź podłokietniku - z czymś takim po iPody się kiedyś spotkałam.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #330
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 200km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Niestety nie miałem wcześniej czasu wyjąć radio więc teraz przesyłam potrzebne zdjęcia.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory