Strona 49 z 50 PierwszyPierwszy ... 394041424344454647484950 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 496

Temat: czy to było wypalanie DPF?

  1. #481
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek 2 Zobacz post
    a skąd wiesz że lusterka się nie włączają?i skąd niby wiesz że tylna szyba też nie grzeje wtedy?kontrolka się nie załącza
    Jeśli by tak było to juz dawno ktoś by na to wpadł i o tym napisał.
    Ja nigdzie na forum nie znalazłem że komuś to działa, wręcz przeciwnie niejednokrotnie czytałem że w fiatach i alfach ten patent się nie sprawdza.

  2. #482
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    jak już się zatrzymasz to widać po obrotomierzu, wskazówce turbo i słychać po dzwięku silnika i wydechu. Mi to wystarczało, nigdy nie przerwałem procesu wypalania, nie potrzebowałem sygnalizacji świetlnej. Natomiast przy jeździe autostradowej czy będzie sygnalizacja czy nie to właściwie żadna różnica.
    "Mam tak samo jak Ty..." z tą małą różnicą, że nie patrzę na wskazówkę turbo, ale reszta się zgadza, podnoszą się obroty, "dźwięk prawie jak V6"
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  3. #483
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Ja rozpoznaję jedynie po spalaniu chwilowym ... nie widzę różnicy w zachowaniu wskazówki od turbo. Ale spalania chwilowego nie zawsze się pilnuje, a taka dioda jednak by bardziej zwracała uwagę. Jak nikt nie zna odpowiedzi, to trzeba zrobić prowizorę na testy.
    Pozdrawiam - Brt

  4. #484
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    159 1.9 Jtdm 16V
    Postów
    389

    Domyślnie

    Ja nowy użytkownik 159 jeszcze wypalania a nie doświadczyłem ale zrobiłem 400km dopiero i w mieście. Co spowoduje zgaszenie auta podczas wypalania ?
    Miłośnik pizzy i samochodów włoskich

  5. #485
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    Tylko po co komuś informacja że przy prędkości autostradowej wypala się DPF. Częstotliwość wypalań można sprawdzić w MES-ie
    Po to, żeby wiedzieć mniej więcej co ile DPF się wypala, nie każdy ma MES'a


    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    a po co chcesz odpuszczać gaz? Wręcz przeciwnie - wskazane jest utrzymywać wyższe obroty powyżej 2000 obr/min...
    Zanim coś napiszesz warto przeczytać wcześniejsze posty... pomogę Ci - przy odpuszczeniu gazu widać jak się zachowuje turbo i dzięki temu wiadomo czy DPF sie wypala

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    Informacja o wypalalaniu dpf jest po to żeby go nie przerywać ale skoro wolisz nasłuchiwać dźwięku silnika lub patrzeć na obrotomierz po którym nic nie widać...
    Co do diody to wątpię żeby tylna szyba się włączyła skoro lusterka tego nie robią. Ja przynajmniej nie zauważyłem żeby tak się działo.
    Ja nie wiem, czy czytanie ze zrozumieniem jest naprawdę takie trudne?! Zawsze się dziwiłem po co tego typu zadania są na maturze i nie rozumiałem, jak można je źle rozwiązać, ale jak widać większość z tym sobie chyba jednak nie radzi.
    Gdzie ja napisałem, że potrzebuje diody żeby przerywać wypalanie? Nigdy nie przerwałem wypalania.
    Nie wolę patrzeć na obrotomierz i nasłuchiwać dźwięku, dlatego też napisałem, że dioda byłaby przydatna

  6. #486
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Alfa 159 2.0 jtdm TI
    Postów
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    Po to, żeby wiedzieć mniej więcej co ile DPF się wypala, nie każdy ma MES'a




    Zanim coś napiszesz warto przeczytać wcześniejsze posty... pomogę Ci - przy odpuszczeniu gazu widać jak się zachowuje turbo i dzięki temu wiadomo czy DPF sie wypala



    Ja nie wiem, czy czytanie ze zrozumieniem jest naprawdę takie trudne?! Zawsze się dziwiłem po co tego typu zadania są na maturze i nie rozumiałem, jak można je źle rozwiązać, ale jak widać większość z tym sobie chyba jednak nie radzi.
    Gdzie ja napisałem, że potrzebuje diody żeby przerywać wypalanie? Nigdy nie przerwałem wypalania.
    Nie wolę patrzeć na obrotomierz i nasłuchiwać dźwięku, dlatego też napisałem, że dioda byłaby przydatna
    Bardzo się cieszę że zadałeś maturę z polskiego, to nie lada wyczyn dla "większości" z nas...
    Pytałeś o diodę do pomocy oceny wypalania dpf w trakcie "szybkiej" jazdy, ja przedstawiłem Ci według mnie najlepsza alternatywę dla silnika 2.0 bo jest i działa, nie tak jak świecąca dioda której jeszcze nikt na forum nie potwierdził, wręcz przeciwnie wiele osób zaprzeczyło.
    Potem stwierdzasz że to nie jest dobry pomysł bo jadąc autostradą nie będziesz co chwilę odpuszczać gazu żeby sprawdzić czy wypalanie się rozpoczęło.
    Więc pozostaje Ci alternatywa nasłuchiwania dźwięku silnika i patrzenie na obrotomierz w trakcie postoju po którym według mnie nic nie widać.
    Każdy kto ma juz jakiś czas auto z dpfem wie mniej więcej co ile kilometrów dochodzi do wypalania, więc nie musi przez kilkaset kilometrów odpuszczać co chwilę gaz żeby to sprawdzić.

  7. #487
    Użytkownik Świeżak Avatar fts
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    159 SW 2.0 JTDm Sport+ 2011: 136 -> 190/430Nm
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    Pytałeś o diodę do pomocy oceny wypalania dpf w trakcie "szybkiej" jazdy, ja przedstawiłem Ci według mnie najlepsza alternatywę dla silnika 2.0 bo jest i działa, nie tak jak świecąca dioda której jeszcze nikt na forum nie potwierdził, wręcz przeciwnie wiele osób zaprzeczyło.
    Dzięki za Twoją sugestię i podpowiedź, jednak nie jest to rozwiązanie dla mnie.
    Co do potwierdzeń i zaprzeczeń, to w wątku (przynajmniej na ostatnich stronach) nikt nie napisał, że to sprawdził i nie działa, więc pozwolę sobie poczekać na ostateczny werdykt jak ktoś napiszę, że sprawdził i działa/nie działa

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    Potem stwierdzasz że to nie jest dobry pomysł bo jadąc autostradą nie będziesz co chwilę odpuszczać gazu żeby sprawdzić czy wypalanie się rozpoczęło.
    Więc pozostaje Ci alternatywa nasłuchiwania dźwięku silnika i patrzenie na obrotomierz w trakcie postoju po którym według mnie nic nie widać.
    Od samego początku pisałem o szybkiej, autostradowej jeździe, więc nie wiem jak możesz pisać, że 'patrzenie na obrotomierz w trakcie postoju' jest jakąkolwiek alternatywą

    Cytat Napisał grysiek Zobacz post
    Każdy kto ma juz jakiś czas auto z dpfem wie mniej więcej co ile kilometrów dochodzi do wypalania, więc nie musi przez kilkaset kilometrów odpuszczać co chwilę gaz żeby to sprawdzić.
    Częstotliwość wypalania DPF'a nie jest stała, zmienia się w czasie, a tempo tej zmiany nie jest nikomu znane i zależy od wielu czynników.

    Ja znam częstotliwość 5 ostatnich wypaleń z czerwca i z racji tego ile czasu minęlo, te dane są juz dla mnie mało wiarygodne i na pewno nieaktualne. Zwłaszcza, że poznałem te wartości tuż przed zwiększaniem mocy w silniku.
    Dla kogoś bez MES'a jedyny możliwy sposób 'zauważenia' wypalania, bez jakiekolwiek zmiany stylu jazdy, to 'przypadkowe' usłyszenie innego dźwieku silnika i wyższych obrotów na postoju. Przy autostradowej jeździe nie da się tego zauważyć (bez zmiany stylu jazdy - spowalniania, puszczania gazu ).
    Z racji tego, że połowa mojej krótkiej, dziennej trasy odbywa się na ekspresówce to często DPF kończy się wypalać już po zjeździe z tej drogi i dzieki temu jestem w stanie to zauważyć. Jednak równie dobrze wiele razy DPF mógł zdążyć się wypalić na ekspresówce i o takich wypaleniach nie wiem. Dlatego też napisałem, że taka dioda, o ile to prawda, że podczas wypalania włącza się grzanie tylnej szyby, byłaby super, bo wiedziałbym o KAŻDYM wypalaniu, bez żadnych kombinacji.

  8. #488
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Panowie, takie pytanko.

    Do tej pory gdy przyjeżdżałem autem na miejsce i zauważałem trwający proces wypalania DPF to silnik głośniej pracował na podwyższonych obrotach biegu jałowego. Odczekiwałem więc kilka minut w spokoju aż filtr się wypali i gasiłem. Wczoraj rano gdy znów to nastąpiło silnik dostał jakiejś dziwnej czkawki (obroty skakały pulsacyjnie) więc lekko spanikowany wyruszyłem dalej w drogę żeby przegonić auto. Przez ostatnie dni w związku z niepewną pogodą na drodze w moim regionie uprawiałem PSJ i może to mogło mieć wpływ na taką zmianę?
    Ktoś spotkał się z takim przypadkiem już?

  9. #489
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Raz tak miałem (silnik nie był wtedy w ogóle rozgrzany i była zima), ale wypalanie się dokończyło i więcej już nie kaszlał.

  10. #490
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał fts Zobacz post
    byłaby super, bo wiedziałbym o KAŻDYM wypalaniu
    Załóż sobie podwójny ulter to będziesz wiedział za każdym razem, gdy filtr się wypala
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez dcfan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 539
    Ostatni post / autor: 02-02-2023, 17:11
  2. Serwisowe wypalanie DPF
    Utworzone przez awazruk w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2015, 12:02
  3. Wypalanie DPF
    Utworzone przez Matti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 14:31
  4. [159] Wypalanie DPF
    Utworzone przez GregDublin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-01-2014, 17:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory