Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 93

Temat: nie dziala czujnik parkowania i komunikat "parking help not available"

  1. #31
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucek_lukasz Zobacz post
    Sprawdź instalacje. Może wtyczka łącząca wiązkę zderzaka z wiązką auta nie działa. Najprościej to wywalić ją i zbudować przewody bo umieszczona jest w takim miejscu gdzie że zawsze na nią syf i woda leci. ..

    Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
    ale co ma wiązka ze zderzaka do tego błędu? wszystkie czujniki u mnie działają, każdy z osobna daje ciągły sygnał po zasłonięciu go, co znaczy że czujniki komunikują się z centralą, a więc wiązka nie może tu być problemem, bo by czujniki też nie reagowały

    rozumiałem, że komunikat musi piszczeć po odpaleniu sygnalizując błąd, ale teraz jak wszystko działa a dalej piszczy, to pojąć tego nie mogę ;D
    trzeba będzie wybrać się chyba do elektronika ;D

  2. #32
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Czasem któryś z czujników świruje i tak się dzieje.
    A i jeśli akumulator jest już leciwy lub niedoładowany, to też tak będzie się działo. Też to przerabiałem. Wymieniłem czujnik, sprawdziłem kostki i nic. Wymieniłem akumulator i sprawa sie sama rozwiązała. Może to też jest u ciebie przyczyną??? Nie wiem. Może na początek odłącz na 30 minut akumulator i sprawdź po tym czy jest lepiej.

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    ale co ma wiązka ze zderzaka do tego błędu? wszystkie czujniki u mnie działają, każdy z osobna daje ciągły sygnał po zasłonięciu go, co znaczy że czujniki komunikują się z centralą, a więc wiązka nie może tu być problemem, bo by czujniki też nie reagowały

    rozumiałem, że komunikat musi piszczeć po odpaleniu sygnalizując błąd, ale teraz jak wszystko działa a dalej piszczy, to pojąć tego nie mogę ;D
    trzeba będzie wybrać się chyba do elektronika ;D
    Czy dobrze rozumiem, że masz krótki błąd zaraz po aktywacji systemu, a potem wszystko działa? Na moje oko jakiś inny czujnik zaczyna niedomagać, też tak miałem raz. Podepnij MES i odczytaj kody błędów, wyczyść, sprawdź ponownie kody błędów po kilku użyciach systemu. Będziesz wiedział czego szukać.

  4. #34
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Czy dobrze rozumiem, że masz krótki błąd zaraz po aktywacji systemu, a potem wszystko działa? Na moje oko jakiś inny czujnik zaczyna niedomagać, też tak miałem raz. Podepnij MES i odczytaj kody błędów, wyczyść, sprawdź ponownie kody błędów po kilku użyciach systemu. Będziesz wiedział czego szukać.
    Czujniki dzialaja caly czas, kazdy daje sygnał, ale teraz zaraz po uruchimueniu parktrinica mam komunikat o nie dostepnym parktronicu.

    Wcześniej ten blad pokaxywal sue zaraz po odpaleniu auta, przy autodiagnostyce bo jeden z czujników byl zepsuty, teraz wlacza sie dopiero przy uruchomieniu systemu

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar XLogic
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16v v. BM HIGH
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes01 Zobacz post
    Czujniki dzialaja caly czas, kazdy daje sygnał, ale teraz zaraz po uruchimueniu parktrinica mam komunikat o nie dostepnym parktronicu.

    Wcześniej ten blad pokaxywal sue zaraz po odpaleniu auta, przy autodiagnostyce bo jeden z czujników byl zepsuty, teraz wlacza sie dopiero przy uruchomieniu systemu
    U mnie jest dokładnie tak samo, wszystko działa, tylko wyskakuje błąd i nie pokazuje odległości. Biorę auto do elektryka w weekend i dam znać co wymyślił. Sprawdzałem komputer w aso - zero błedów.

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Koledzy czasem dzieje się tak jak w kostkach utleją już piny i takie cuda się dzieją. Jedynym dobrym i skutecznym wyjściem jest zakup uniwersalnych kostek i gniazd hermetycznych i ich zamontowanie. Problem wam zniknie. Ja wydałem na dwie kostki po 6 pinów 20zł i spokój święty z tymi komunikatami.
    Oczywiście u Was może być też coś innego ale za taką kasę warto samemu za frii coś zrobić. Jak to nie pomoże to szukać elektryka.

  7. #37
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    AR G
    Postów
    1,126

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek986 Zobacz post
    Koledzy czasem dzieje się tak jak w kostkach utleją już piny i takie cuda się dzieją. Jedynym dobrym i skutecznym wyjściem jest zakup uniwersalnych kostek i gniazd hermetycznych i ich zamontowanie. Problem wam zniknie. Ja wydałem na dwie kostki po 6 pinów 20zł i spokój święty z tymi komunikatami.
    Oczywiście u Was może być też coś innego ale za taką kasę warto samemu za frii coś zrobić. Jak to nie pomoże to szukać elektryka.
    Ktore te kostki wymieniłeś jesli mogę spytac?

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    połączenie wiązki od czujników z kostką na karoserii (jak ściągasz zderzak, to je rozpinasz aby go zdjąć

  9. #39
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Łódź/Sieradz
    Auto
    159 2.4 SW jtdm+ Q-Tronic 2007 HIGH
    Postów
    132

    Domyślnie

    A gdzie idzie ta wiązka od kostki na belce, gdzie jest moduł od czujników z przodu ? Wszystkie czujniki z przodu mam dobre, wiązke wydaje mi sie ze tez bo przepatrzyłem ją miernikiem. Pozostaje jakaś przerwa na lini wtyczka w wiązce a moduł
    Zapraszam do oceny i komentowania mojego samochodu w tym wątku!

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_belle/142866-159_sw_2_4_20v_blu_oltmare_storczycki.html

  10. #40
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Polecam czujniki SWF. Niecałe 60 zł, a jakość bardzo dobra. Mają logo Valeo oraz SWF, tak jak oryginały. Różnią się jedynie numerkami, ale współdziałają bardzo dobrze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. [159] spadek mocy i komunikat"have engine check"
    Utworzone przez koondi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:59
  2. Po wymianie klocków komunikat "Replace brake pads"
    Utworzone przez Steo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 09:27
  3. Komunikat "Warning Range Limited" przy każdym stanie baku
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 19:02
  4. Komunikat ICS - "Bootsector 3.1 AR" i "Loading loader"
    Utworzone przez wojtekolsztyn w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 14:01
  5. [159] Komunikat "System Code" na wyswietlaczu miedzy zegarami
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory