Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 93

Temat: nie dziala czujnik parkowania i komunikat "parking help not available"

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Coventry
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti 2009r. 2.0 JDTM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Hejo !

    Szczerze to dopiero wczoraj wsio poskladalem i dziala partronic. Nie pytajcie sie jak - sam nie wiem . Teraz ide sie nim nacieszyc zanim zdechnie

    Pozdrawiam

    Pawel

  2. #72
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    pewnie ktoras kostka zasniedziala byla i wystarczylo wypiac i wpiac zeby zlapala styk, jak nie przeleciales wszystkich kostek kontaktem to zaraz znow przestana dzialac

  3. #73
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no wlasnie, u mnie w jtdm tez mialem sporadycznie jaja z PDC, bledy sypal jeden konkretny czujnik, mimo ze byl sprawny, wpiecie i wypiecie jego wtyczki kilka razy + kontakt spray zalatwily sprawe definitywnie - potem latami wsyzstko dzialalo (i o ile wiem dziala obecnemu wlascicielowi). problem moze tez byc w kostce calej wiazki zderzaka (tej 6 piniowej)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 115km 2005 FL
    Postów
    42

    Domyślnie Ciekawa sprawa z czujnikami parkowania

    Witam, jakiś czas temu zakupiłem Alfę z czujnikami przód + tył. Przy zakupie parktronic nie działał, sprzedawca przyznał się, że był z tyłu zdejmowany i malowany zderzak i mogli coś zepsuć przy zakładaniu bo od tego czasu przestały czujki działać. Jako że czujnik parkowania nie jest dla mnie jakimś wysokim priorytetem, miałem za co targować cenę w dół, a po zakupie zostawiłem je niedziałające, nie zaglądając tam nawet. Zakup był na jesieni. Wczoraj wsiadam do nagrzanego auta, wkładam kluczyki, wrzucam wsteczny i zamiast pisku o niedziałających czujnikach - cisza. Pokazała się informacja na desce informująca o odległości auta od przeszkody - zaczęło wszystko normalnie działać. Lekko się zdziwiłem, ale myślę ok spoko "naprawiło się" Dzisiaj rano wsiadam do auta po chłodnej nocy i standardowo czujki nie działały, natomiast teraz gdy auto się nagrzało - znów działają Nie bardzo rozumiem co może być tego przyczyną, ale w nagrzanym od słońca aucie czujki normalnie działają. Nie miałem zamiaru ich naprawiać w najbliższym czasie, ale temat na tyle mnie zainteresował, że może bym coś grzebnął, pytanie tylko gdzie i co może być przyczyną tak dziwnych objawów?

  5. #75
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Na 99% jest uszkodzony albo nie styka jeden z czujników parkowania. W pierwszej kolejności podłączyć pod komputer i wszystko wyjdzie jak na dłoni.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTD-M
    Postów
    88

    Domyślnie

    Miałem to samo podczas chłodnych dni jeden czujnik wywalał błąd powodując wyłączenie całego systemu.
    Podepnij pod komputer do dokładnie zobaczysz który nie działa.
    Ja kupowałem na grupie po 50 zł są za sztukę.
    Podmiana w 30 minut i spokój

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    159 1.9 jtd 150hp
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ja kupilem z niedzialajacym parktronikiem , niestety komputer nie chce sie z nim polaczyc , co moze byc przyczyna? Jakis modul?

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    bezpiecznik dobry?interfejs z usunietym rezystorem?

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas00 Zobacz post
    Ja kupilem z niedzialajacym parktronikiem , niestety komputer nie chce sie z nim polaczyc , co moze byc przyczyna? Jakis modul?
    Łączysz się z innymi modułami ( np BODY ). Może Parktronik dokładany nie jest orginalny ?

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kleosin
    Auto
    159 2.0 JTDM 170KM
    Postów
    149

    Domyślnie

    Ja chyba drugi raz tak samo załatwiłem jeden z czujników parkowania. Myjnia samoobsługowa, gąbka i po takim konkretnym myciu teraz gdy jest wilgotno i poniżej 20*C to nie działają, a jak ciepło i sucho to git. Wtedy walnięty okazał się tylni środkowy i po wymianie był rok spokoju.

Podobne wątki

  1. [159] spadek mocy i komunikat"have engine check"
    Utworzone przez koondi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:59
  2. Po wymianie klocków komunikat "Replace brake pads"
    Utworzone przez Steo w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 09:27
  3. Komunikat "Warning Range Limited" przy każdym stanie baku
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 19:02
  4. Komunikat ICS - "Bootsector 3.1 AR" i "Loading loader"
    Utworzone przez wojtekolsztyn w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 14:01
  5. [159] Komunikat "System Code" na wyswietlaczu miedzy zegarami
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 08:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory