Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: blad: P0016 phase synchronization (exhaust)/revs

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Masz blad zapisany wiec podasz im go i nie powinno byc problemu, zreszta sa objawy. Generalnie blad pewnie sie pojawi znowu, ale lepiej nie czekac tylko ogarnac wczesniej temat.
    Co do lancucha to zdarzaly sie takie przypadki ze po stosunkowo niskim przebiegu lancuch sie rozciagnal niestety...

    Mała dygresja: nie do końca sugerowałbym się tym co mówi poprzedni właściciel, szczególnie jesli chodzi o rozrząd...! Chyba że masz na to fakture, jak nie to po kupnie uzywanego auta wym. rozrządu to pierwsza rzecz.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    mam skan faktury i raportu gdzie jest wyszczegolnione co bylo robione, poza tym Boltowicz po rozebraniu rozrzadu w celu wymiany wariatorow potwierdzal, ze sa swieze elementy bo widac jeszcze bylo znaczniki czy cos co sie nie zdazylo zetrzec. Ten temat byl omawiany przy okazji wariatorow u Boltowicza i generalnie wyszlo na to, ze maja to w d... i jakbym chcial reklamowac to musialbym jechac do Bielska. Super, ze dzialaja jak siec ... Typowe who cares btw.

    Wariatory it'd byly robione zanim kupilem tzn sprawdzalem belle przed zakupem, wyszlo kilka rzeczy i sie dogadywalismy jak to rozliczyc w cenie. W efekcie zrobilismy najwazniejsze rzeczy przed podpisaniem umowy wiec kwestia rozzadu, wariatorow byla weryfikowana w ASO przed zakupem.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Sorry ale Boltowicz w kwestii rozrządów i nie tylko dla mnie nie istnieje.

    Ja odpuściłbym to ASO (mówie z doświadczenia) i pojechał do kogoś kto ogarnie temat, może byc jakis dobry mechanik z polecenia.
    Wcześniej majac skan zadzwonil do innego ASO (Twardowski, Carserwis, Dukiewicz) zeby zobaczyli co i jak, jesli jest opcja zrobic to na gwarancji.
    Na forum znajdziesz polecanych mechów.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    Faktycznie chyba do Twardowskiego zadzwonie. Kiedys serwisowalem tam 145 i do pewnej sytuacji, juz nie pamietam o co chodzilo, bylem zadowolony. Ale wlasnie przez to cos przestalem do nich jezdzic

    EDIT: Pisalem tez na forum alfaowners i jeden z userow mi napisal:

    In the parameters section of FES, tick both the Exhaust Phase Variator Desired Value and Exhaust Phase Variator Actual Value boxes. The software will now display the value the ECU expects to see and the actual value determined by the sensor on the exhaust camshaft. It might also be helpful to view the parameters as a graph.

    The likely reason for the code is that the values don't match (i.e. the cam isn't where it should be relative to the crank) - either at some load/rpm point or across all load/rpm combinations. There will always be small differences and the actual value will lag slightly behind the desired as the hydraulics catch-up. What we're looking for is a difference of several degrees in steady-state operation.

    Diagnosing what's actually wrong mightn't be simple as there are a number of possibilites that could cause the problem. E.g. basic cam timing (pulley a tooth out) failed phaser unit, failed control valve for phaser unit or failed cam sensor. Each of these would show up differently in FES and all but the basic cam timing could also be intermittent.

    Some pointers:

    1) Cam sensor failure - no data in actual value or unfeasible values
    2) Basic cam timing - difference between desired/actual values when the phaser can't move the cam far enough to compensate for the pulley being misaligned. Also possible constant difference between desired/actual values
    3) Faulty phaser/ control valve - variable differences between desired/actual.

    Not sure if the control valve would throw a separate code if faulty - would depend if it's a hydraulic or electrical issue.

    Pamitasz szewi czy byly takie opcje do obejrzenia w FES? Btw pomimo iz uwazam, ze ang jest u mnie calkiem niezly tak po przeczytaniu przeklejonego postu troche zglupialem i nie do konca rozumiem o czym napisal . Ja z tego rozumiem, ze moga byc 3 przyczyny, ktore na podstawie wspomnianych opcji i obserwacji wskazan mozna zdiagnozowac. Nie wiem czym jest cam sensor, basic cam timing, faulty phaser/ control valve
    Ostatnio edytowane przez Lcs ; 09-12-2011 o 14:34

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Pewnie są, ale wg mnie majac opis kodu bledu i prawdopodobna przyczyne nie ma sensu juz dalej kombinowac z testami na wlasna reke, tym bardziej ze nie jestesmy i nie bedziemy mechanikami, a angielski techniczny to kolejna bariera.

    Pisales ze przypadlosc masz juz od ok 3 miesiecy to sporo.
    Jesli ja mialbym taka historie, to oddalbym auto niezwlocznie do dobrego serwisu / zaufanego mechanika, ktory
    jesli uzna z stosowne przeprowadzi dalsze testy - taka jest moja rada i z tego co widze po postach podobnie sugeruja przedmowcy.

    Napisz jak się wyjasni z serwisem na czym stanęło w kwestii naprawy belli.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 09-12-2011 o 15:21

  6. #16
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    W poniedzialek bedzie u Twardowskiego, zobaczymy co wynajda i mam nadzieje, ze obejmie to gwarancja z wymiany rozrzadu i potem z wymiany wariatorow.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    No wiec zabawa u Twardowskiego rozpoczeta. Po diagnozie wychodzi na to, ze wszystkie parametry silnika sa wporzadku oprocz bledu p0016, ktory nadal nie wiadomo czym jest spowodowany. Zasugerowano wymiane swiec. Zostaly wymienione, z diagnoza, ktora nic poki co nie przyniosla 800 zl z kieszeni ucieklo. Jutro kolejne podejscie, wymienione zostana dwa elementy, czujnik fazy oraz elektrozawor po stronie wydechu. Celem jest zdiagnozowanie czy nie bedzie to jednak rozrzad. Jesli wymiana wspomnianych nie pomoze, pozostanie juz tylko rozrzad . Elektro + czujnik to koszt okolo 400 zl + 400 zl robocizny wiec koljne 800 stow. Jak wyjdzie rozrzad to bedzie 1 600 zl do tej pory + jakies 3 500 zl za rozrzad ... fantastycznie ...

    Ciekawostka w tym wszystkim jest jeszcze jedna rzecz. Wspominalem o spadkach mocy. Oczywiscie jak na zlosc gdy dalej belle na jazde probna to nie wystapily. Pozniej w ciagu dnia zrobili jeszcze ponad 100 kilometrow i tez nie stwierdzili spadkow. Odebralem wczoraj samochod, w drodze do pracy nic, a wracajac zaczela sie dyskoteka. Raz szla jak trzeba a zaraz potem mul ...

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Airen
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Była: Alfa Romeo 159SW marrone luci di bosco/Jest: Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    391

    Domyślnie

    Naprawiasz w ASO - nie dziw się, że koszty będą kosmiczne. Czy dobrze zrozumiałem, że za wymianę świec zapłaciłeś 800zł?
    "For me the most important thing in a car is fun. It has to make you happy" Jeremy Clarkson

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    swiece byly w sumie nie najdrozsze jak sobie porownalem, gdybym gdzies indziej robil to w sumie z paliwem jakie spalilem jezdzac do ASO itd wyszloby jakas stowke mniej wiec przebolalem. Zaplacilem 490 zl za swiece z wymiana a 310 zl poszlo na diagnostyke problemu poki co.

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Lcs
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6TS; Alfa Romeo 159 2.2 jts
    Postów
    203

    Domyślnie

    sory za post pod postem ...

    Niestety jednak okazalo sie, ze mam rozrzad do wymiany. Wytrzymal raptem 20-30k . Prawdopodobna przyczyna jest fakt, ze jak byl robiony w sierpniu zeszlego roku to bez wymiany wariatorow, pozniej wymiana samych wariatorow. Wg Twardowskiego te elementy nie wymieniane razem potrafia na siebie dzialac destrukcyjnie.

    Bede probowal robic na gwarancji. Czekam na papiery z ASO w Slupsku, gdzie byl w sierpniu 2010 pierwszy raz dotykany rozrzad. Jesli nic sie nie da ugrac to pozostanie zaplacic. Czy ktos z Was robil poza ASO i moze reczyc za mechanika z Warszawy, okolic, ze rozrzadu w tym silniku nie spartoli? I ile takie cos moze kosztowac bo ASO liczy okolo 3.5k?

Podobne wątki

  1. [159] Błąd P0016 - 2.4 odpala co 5 raz - POMOCY!!!!
    Utworzone przez pabloilala w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 00:52
  2. [159] Blad p0016
    Utworzone przez nostradamino w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 09:37
  3. Błąd Timing/Phase Sensor
    Utworzone przez szerszeń w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 13:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory