Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Mycie silnika 1,9jtdm 16V

  1. #11
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Dobrych x lat temu Tomek Seliga (znany serwisant Alf z pod W-wy) przestrzegał mnie przed utrzymywaniem wysokiej czystości pod maską (czyt. mycie myjką) ponieważ woda dostaje się we wszystkie zakamarki i następuje korozja po jakimś czasie. A jak wiadomo później są problemy z odkręceniem i wymianą elementów typu wtryski, świece itp. Oczywiście ja robię dalej swoje ale z umiarem tzn. staram się nie lać wody na korpus silnika tylko zmywam boki. Zapomniałem, że po jednym dokładnym wymywaniu okolic lamp - xenonów uszkodziłem przetwornicę - dodatkowy koszt 300 zł z wymianą Więc cenne są wskazówki w tym temacie.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Oczywiście trzeba to robić z głową, elementy elektryczne zabezpieczyć np folią spożywczą i nie lać jak maniak tylko delikatnie potem odpowiednie środki chemiczne w spraju i pędzelek żeby w zakamarkach wyczyścić, spłukanie delikatne i wysuszenie. Na koniec dressing do gumy i plastiku np Aerospace 303.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    Instrukcja jak przygotować auto do cofnięcia licznika
    @Tomek - ale taka polerka zadziera pewna cześć powłoki lakiericzej i po prostu robi się ona ciesza. Więc ńie wiem czy to do końca taka dobra czynność jest.
    No robi się cieńsza o ... jakieś 2-3 mikrony, z fabrycznych 80-100. Więc nie ma dramatu, bo sam lakier bezbarwny ma około 30 mikronów grubości - a to jego ścierasz. Oczywiście jak ktoś się odpowiednio przyłoży to lakier przegrzeje i go zerwie, albo go przetrze. To kwestia wprawy. Natomiast efekt jest taki, że ja np. poleruję wszystkie auta. Parę godzin roboty i auto zamiast matowego robi się błyszczące.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  4. #14
    Robert_159
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Natomiast efekt jest taki, że ja np. poleruję wszystkie auta. Parę godzin roboty i auto zamiast matowego robi się błyszczące.
    Używam żółwika średnio raz na dwa miesiące ( 2 godziny pracy ponieważ jest łatwo ścieralny ) i auto ma odpowiednio utrzymany połysk lakieru. Nie mówiąc już o łatwości mycia po woskowaniu.
    Tomek może wiesz na co zwrócić uwagę przy myciu silnika w naszych 159-kach ? Ja jak wcześniej pisałem załatwiłem już przetwornicę

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert_159 Zobacz post
    Używam żółwika średnio raz na dwa miesiące ( 2 godziny pracy ponieważ jest łatwo ścieralny ) i auto ma odpowiednio utrzymany połysk lakieru. Nie mówiąc już o łatwości mycia po woskowaniu.
    Tomek może wiesz na co zwrócić uwagę przy myciu silnika w naszych 159-kach ? Ja jak wcześniej pisałem załatwiłem już przetwornicę
    Ja zawsze osłaniam folią skrzynkę bezpiecznikową (wycieram ją potem ręcznie) i centralkę wtryskową. Silnik jest spryskiwany środkiem do czyszczenia, potem pędzel w garść, na koniec spłukiwanie i wydmuchiwanie wody sprężonym powietrzem. Nigdy nie miałem problemu z takim silnikiem - zawsze motor bez problemu odpalał. Ważne, żeby w miarę możliwości wydmuchać wodę z różnych zakamarków i potem rozgrzać silnik, żeby resztki sobie odparowały.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Tomek - a po ile u ciebie takie polerowanie ??

  7. #17
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    A można to jakoś wyznaczyć? Jak myjesz auto szmatą i jednym wiaderkiem z ludwikiem to po jednym sezonie, a jak wiesz jak myć auto i stosujesz środki i akcesoria zapobiegające rysowaniu to na wiele lat... myjnie ręczne najczęściej nie wiedzą więc proszę z nich przykładu nie brać.

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    Tomek - a po ile u ciebie takie polerowanie ??
    To zależy. Od 400 PLN wzwyż. Kwestia tego, na ile jest zjechany lakier.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [GTV] Mycie silnika
    Utworzone przez romeo69 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 18:17
  2. [164] Mycie silnika...
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 20:38
  3. Mycie silnika - V6
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 17:59
  4. [146] mycie silnika
    Utworzone przez SVOBODA w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 16:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory