Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 116

Temat: Poduszka silnika-lepszy używany orginał czy nowy zamiennik

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabloXXL Zobacz post
    Gdzie kupowałeś poduchy?????
    Ja przez mechanika, bo ceny miał jak wszędzie gdzie się orientowałem a przynajmniej odpadła przesyłka (zamawiał więcej taili).
    Jedną z wymienionych przeze mnie poduszek można dostać w zamienniku ale różnica w cenie nie jest szczególnie znaczna...

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Ja przez mechanika, bo ceny miał jak wszędzie gdzie się orientowałem a przynajmniej odpadła przesyłka (zamawiał więcej taili).
    Jedną z wymienionych przeze mnie poduszek można dostać w zamienniku ale różnica w cenie nie jest szczególnie znaczna...
    Naprawdę jest znacząca poprawa po wymianie tych poduch??? Już od dłuższego czasu zabieram się za wymianę:-)

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Cytat Napisał pabloXXL Zobacz post
    Naprawdę jest znacząca poprawa po wymianie tych poduch??? Już od dłuższego czasu zabieram się za wymianę:-)
    Hmm.. Róznica jest. Aczkolwiek nie wiem czy różnica uzasadniająca uszczuplenie portfela. U mnie jedna była wyraźnie popękana więc tak czy tak trzeba ją było wymienić.
    Z tego co zanotowałem jedną wymienia się łatwo, drugą trochę gorzej. Może warto odkręcić tę jedną chociaż i sprawdzić jak się ona ma przed wymianą?
    Nie sugeruj się tym, że guma jest miękka i elastyczna. W nowych też tak jest. To dość sprężysty element.

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 1.9JTDm 16V 172KM 402Nm, 6.2007
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał juhass Zobacz post
    Może warto odkręcić tę jedną chociaż i sprawdzić jak się ona ma przed wymianą?
    akurat u mnie była lekko wybita ta która jest typowo pod skrzynią, czyli ta którą ciężko wykręcić bo dostęp do śruby utrudnia drążek stabilizatora, natomiast ta druga wydawała się być w stanie prawie nowym, podejrzewam że tak samo wybite będą u wszystkich.
    mimo wszystko jak już miałem 2 to wymieniłem, hmm czy było warto, wiadomo nowe na pewno będzie lepsze niż używane po xxx przebiegu, ale jak nic Ci nie popukuje czasem dziwnie i nie przeszkadza to na siłę bym ich nie wymieniał.

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    U mnie jest lekkie puknięcie przy ruszaniu,nie jest to jakoś meczące ale trochę mnie denerwuje:-/ Tylko zastanawiam się czy naprawdę warto wydawać na to kasę

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał innuendo Zobacz post
    do wymiany pozostanie jeszcze wkładka oznaczona jako 50501389
    Moge zapytac co to za wkladka i ile kosztuje?

    Pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Cytat Napisał innuendo Zobacz post
    A zatem epopei poduszkowej ciąg dalszy. Wymieniłem właśnie u siebie elementy dwie poduszki skrzyni:

    - 50502602
    - 50502603

    Efekty? U mnie "trafiony zatopiony". Stuk zniknął, szarpnięcie zminimalizowane w 80%. Owszem, na pierwszym biegu wyczuwam jeszcze coś w rodzaju delikatnego luzu, i wydaje mi się, że do wymiany pozostanie jeszcze wkładka oznaczona jako 50501389. Jednak wrażenia obecne z poprzednim stukiem są zupełnie nie do porównania. Mam zamiar wymienić ją w najbliższym czasie, ale oczywiście muszę ją zamówić.

    Na ten moment koszty to 480 zł (zakup nowych oryginalnych poduszek + 45 min roboty w zaprzyjaźnionym warsztacie). Polecam wszystkim, którym próbuje się wmówić, że te stuki są normalne i że "to te oplowskie skrzynie". Dobra wiadomość dla właścicieli kanałów - robótka ta może być do zrobienia w garażu.

    I jeszcze ciekawostka - wymontowane poduszki nie były zerwane, a po prostu trochę zmęczone ;-)
    Panowie bede zmienial dwie poduszki z tego powodu, ze strasznie denerwuje mnie szarpniecie przy zmianie biegu z 1 na 2.
    Pytanie moje jest takie czy powinienem zmienic tylko dwie dolne poduszki o numerach 50502602; 50502603, czy moze skutkiem tego szarpania moze byc gorna poduszka o numerze 50501389
    Czy duzo jest roboty zeby zmienic ta gorna jesli sie okaze, ze zmiana dolnych nie pomogla.

    Ceny tych poduszek w UK oczywiscie wyzsze niz w PL ale w ASO w UK to normalne
    Dolne poduszki 645zl
    Gorna poduszka 562

    Pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(2).JPG
Wyświetleń:	595
Rozmiar:	10.7 KB
ID:	91134Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(1).JPG
Wyświetleń:	378
Rozmiar:	16.2 KB
ID:	91135Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie.JPG
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	17.4 KB
ID:	91136

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bonzo111
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Leeds UK
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Szkoda Tomek ze blizej nie mieszkasz bo ja w Leeds.

    Ja natomiast mam wrazenie ze tez mocowanie jest u mnie winne. Jak odpalam silnik to mam wrazenie ze strasznie nim telepocze a i samochodem tez. Czy to poduchy? Dodam ze jak czasami zwalniam a jestem na wyzszym biegu to strasznie kopie i szarpie

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Wysłałem privy do osób z wątku, ale napiszę jeszcze w temacie, bo może inni forumowicze mają jakieś doświadczenie z tymi poduszkami silnika. Czy ktoś je wymieniał i czy wpłynęło to korzystnie na eliminację stuków i lekkich szarpnięć przy zmianie biegów w zakresie 1-2-3? Jeśli tak, to czy rozwiązanie to okazało się trwałe?

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    AR 159 120KM
    Postów
    79

    Domyślnie

    Wbrew sugestiom kilku osób postanowiłem jednak wydać wojnę tym stukom przy zmianie biegów i wymienić 3 poduszki silnika opisywane powyżej. U mnie jest to tym bardziej uzasadnione, że zdiagnozowano jedną naderwaną i przy zapalaniu na zimnym, po dłuższym przestoju, silnik zapala z łupnięciem.
    Poduszki kupiłem - i tu pierwsza wpadka: zasugerowałem się, że OE, pierwszy montaż - i cena taka, jak podawali wyżej koledzy, a przyszło jakieś Akron Malo. Tzn. dotyczy to dwóch z nich, bo trzecią kupiłem oryginalną (mam nadzieję). Co śmieszne, dzień po zakupie na Allegro pojawiły się nowe, oryginalne (których wcześniej nie było) - w tej samej cenie mniej więcej. Co robić- zwracać czy zakładać te Akron Malo, sugerując się tym, że to OE?
    I druga, ważniejsza sprawa: kilka osób pisało (tu i gdzie indziej), że montaż tego to pikuś. Mnie tymczasem jeden mechanik tłumaczył, że to niby w opisie proste, ale w rzeczywistości trzeba zachować odpowiednie kąty, przykręcać na określone momenty (nie za mocno, nie za słabo) itd. itp. Generalnie opisywał to jak chirurgiczną operację niemal: ) z tym że opisywał tak niemal wszystko, o co go pytałem, i nie za bardzo wiem, czy to dobry, solidny mechanik, czy też raczej mechanik-fantasta-bajarz? Dziś dzwoniłem do lubelskiego ASO, które zwykle dotąd zaskakiwało mnie taniością usług (jak na ASO), ale za wymianę poduch krzyknęli 350 zł. (dla porównania: za wymianę linek ręcznego w 159, która to operacja wymaga naprawdę kilku godzin grzebania, chcieli 250 zł.) Słowem: jest to skomplikowane czy też nie jest?
    Ostatnio edytowane przez lukasz1979 ; 14-03-2014 o 21:53

Podobne wątki

  1. [GTV] sonda lambda zamiennik czy orginał???
    Utworzone przez xtremo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 19:32
  2. 156 - nadkole przednie orginał a zamiennik.
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:34
  3. Tłumik końcowy do 156 2.0 nowy lub używany
    Utworzone przez Masaq w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 09:16
  4. [159] POTRZEBN PODUSZKA SILNIKA (Zamiennik)!!!!!!!!!!!!!!
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-01-2012, 22:05
  5. [GTV6] Zupełnie nowy, inny, lepszy wał...
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-12-2009, 17:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory