Strona 1 z 24 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 236

Temat: Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

  1. #1
    predki666
    Gość

    Domyślnie Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable)

    Witam.W mojej AR 159 2.4 jtdm 210km po uruchomieniu silnika na desce zaczyna mrugac zolty trojkat od VDC.Auto normalnie jezdzi,jednak nie dziala ABS,ASR.Po podlaczeniu pod komputer pojawia sie blad c1800 "blad zasilania vdc".Czasami gdy jest zimno na dworze kontrolka zaczyna mrugac dopiero po przejechaniu kilku km.Co moze byc tego przyczyna?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Cytat Napisał predki666 Zobacz post
    Co moze byc tego przyczyna?
    Ot choćby słabe aku

  3. #3
    predki666
    Gość

    Domyślnie

    Akumulator jest nowy.Varta silver 74Ah.To zaczelo sie dziac miesiac po zalozeniu nowego aku.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    zacznij od sprawdzenia połączeń i przekaźnika (podmień). Słaby aku raczej nie spowoduje błędu podczas jazdy chyba że alternator jest zepsuty.

  5. #5
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie Problem z VCD

    Jakiś czas temu wyświetlił mi się komunikat VCD disconected i zapaliła się pomarańczowa kontrolka, ale po chwili zgasła samoczynnie. Od tamtego czasu hill holder mi świruje nie to, że kontrolka się zapala, czasami on działa a czasami nie. Nie dawno byłem na wymianie oleju i mechanik powiedział, że zrobi Belli inspekcje układu bezpieczeństwa. Po serwisie powiedział, że mam przednie hamulce do roboty tj. całkowita wymiana. Teraz moje pytanko jest "Czy ten Hill Holder ma coś wspólnego z tym, że moje hamulce są zmęczone"...

  6. #6
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Pomogl jezyli Ty,badz porzedni wlasciciel mieszkal w Himalajach i samochod wiecznie stal pod gore.Aczkolwiek to wydaje sie raczej abstrakcja.System Hill-Holder działa natomiast przy ruszaniu pod górę, trzymając hamulec kilka sekund po puszczeniu pedału, ułatwiając w ten sposób ruszanie i zapobiegając zsunięciu się samochodu

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Indy
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 Distinct., 2.4 JTDM, 210KM
    Postów
    110

    Domyślnie VDC/Hill holder is unavailable ...

    Witam, dzisiaj rano podczas jazdy pojawił mi się komunikat "VDC is unavailable ..." a następnie komunikat "Hill holder is unavailable ..." i lampka VDC/ASR cały czas się pali na żółto.
    Przy ponownym uruchomieniu sytuacja podobna - kolejno występują komunikaty i kontrolka VDC/ASR cały czas świeci się na zółto.
    Czy ktoś może z was miał z tym do czynienia, prośba o pomoc w tej sprawie.

  8. #8
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    VCD to hill holder i break assistant. U mnie hill holder zauważyłem, że raczej działa na zimnych hamulcach. A jeżeli chodzi o break assistant to wogóle nie działa. Powtarzam, że rzadna kotrolka mi się nie pali... A co do himalajów to ani ja ani poprzedni właściciel nie mieszkał...

  9. #9
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    break assistant-mogl pomoc w degradacji hamulcow,jak ktos mial ciezka noge na tyle,ze Alfina czesto przy hamowaniu mrugala awaryjnymi

  10. #10
    krisvanmoto
    Gość

    Domyślnie

    To raczej musiał być poprzedni własciciel albo dwóch gdyż ja jestem już trzecim. Bo ja jestem kierowcą który nie używa hamulców chyba że już z konieczności. Tylko, że jak ją kupowałem to było ok, a ja po miescie to może 5% przebiegu robię..

Podobne wątki

  1. [159] VDC / Hill Holder Unavailable. Consult Handbook
    Utworzone przez berez w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-07-2019, 12:08
  2. [159] hill holder unavailable
    Utworzone przez teologik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-03-2019, 18:08
  3. [159] VDC / Hill Holder Unavailable - czyżby problem rozwiązany ???
    Utworzone przez carramba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-01-2019, 19:09
  4. [159] [159] Problemy z VDC, ABS, hill holder (VDC / hill holder unavailable) nie odpala
    Utworzone przez arci22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 21:50
  5. [159] Hill holder
    Utworzone przez Mazi88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory