Strona 3 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 213

Temat: Koło pasowe ?

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    nie kupujcie wynalazków typu impergom lub maxgear, testowałem to w 156 2.4 jtd skończyło się rozpadnięciem się koła (impergom)oraz połamaniem napinacza i rolek - koszty 3x wyzsze niż oryginalnme koło, na szczęście wywalczyłem zwrot z reklamacji. Z kolei maxgear nie tłumiło drgań i pasek hałasował. Po wymianie na oryginał (dayco) wszelkie problemy jak ręką odjął, więc w tym wypadku warto dopłacić i mieć spokój.
    Ja również wymieniłem na Dayco rok temu i jest wszystko ok

  2. #22
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Panowie

    Czy jest jakiś spoóśb aby zdiagnozować problem z kołem pasowym na postoju? Auto wpada w drgania (rezonans na calej budzie) przy wysokich predkosciach, do takiego stopnia ze pomaga tylko zatrzymanie i ponowne ruszenie.
    Czy da sie zaobserwowac uszkodzone koło? drgania paska? zużycie paska, koła?

  3. #23
    criss
    Gość

    Domyślnie

    ja zmieniłem koło w zeszły piątek. Słychac było stukanie z jego okolic takie metaliczne do tego przy wymianie rozrządu widać było że sie niedługo skończy. Po zrzuceniu paska micro zewnętrzna część koła ruszała sie na boki , drgania w aucie tez były odczuwalne i do tego jak przyspieszałem to słychać było takie chrobotanie z prawej strony samochodu, przy włączonych światłach jeszcze bardziej chrobotało. Wymieniłem na Dayco za 240zł i wszystkie wymienione objawy znikły.

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pablo83_05
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW I OKOLICE
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 150KM 2008, AR GTV 2.0 TS SPORTIVA
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    ja zmieniłem koło w zeszły piątek. Słychac było stukanie z jego okolic takie metaliczne do tego przy wymianie rozrządu widać było że sie niedługo skończy. Po zrzuceniu paska micro zewnętrzna część koła ruszała sie na boki , drgania w aucie tez były odczuwalne i do tego jak przyspieszałem to słychać było takie chrobotanie z prawej strony samochodu, przy włączonych światłach jeszcze bardziej chrobotało. Wymieniłem na Dayco za 240zł i wszystkie wymienione objawy znikły.
    Gdzie kupiłeś za taką cenę koło Dyco ? Dobra cena .

  5. #25
    criss
    Gość

    Domyślnie

    ja zaopatruje sie w części u gościa co alfe kupiłem od niego (ma sklep motoryzacyjny)

  6. #26
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    ja zmieniłem koło w zeszły piątek. Słychac było stukanie z jego okolic takie metaliczne do tego przy wymianie rozrządu widać było że sie niedługo skończy. Po zrzuceniu paska micro zewnętrzna część koła ruszała sie na boki , drgania w aucie tez były odczuwalne i do tego jak przyspieszałem to słychać było takie chrobotanie z prawej strony samochodu, przy włączonych światłach jeszcze bardziej chrobotało. Wymieniłem na Dayco za 240zł i wszystkie wymienione objawy znikły.
    A w jaki sposób ci sie te drgania objawiały? w jakims kokretnym zakresie obrotów?

  7. #27
    criss
    Gość

    Domyślnie

    przy obrotach biegu jałowego czuć było drgania na kierownicy i ogólnie w aucie troche drżało. Tu masz filmik z odgłosem uszkodzonego koła pasowego co prawda w HDI ale takie same stuki było słychać u mnie w szczególności przy dodawaniu gazu tak do 1500 rpm bo potem to cisza. Ten filmik w 100 % odzwierciedla moją sytuacje z kołem pasowym (dwumasowym) http://www.youtube.com/watch?v=oAtIaogTd_A

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Evo666 Zobacz post
    Panowie

    Czy jest jakiś spoóśb aby zdiagnozować problem z kołem pasowym na postoju? Auto wpada w drgania (rezonans na calej budzie) przy wysokich predkosciach, do takiego stopnia ze pomaga tylko zatrzymanie i ponowne ruszenie.
    Czy da sie zaobserwowac uszkodzone koło? drgania paska? zużycie paska, koła?
    Najlepiej podnieść auto ściągnąć prawe koło + plastikowe osłony i jak już koło będzie widoczne odpalić auto. Można też zrzucić pasek i chwycić to koło. Jak jest już rozwarstwiona na pewno poczujesz.

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    przy obrotach biegu jałowego czuć było drgania na kierownicy i ogólnie w aucie troche drżało. Tu masz filmik z odgłosem uszkodzonego koła pasowego co prawda w HDI ale takie same stuki było słychać u mnie w szczególności przy dodawaniu gazu tak do 1500 rpm bo potem to cisza. Ten filmik w 100 % odzwierciedla moją sytuacje z kołem pasowym (dwumasowym) http://www.youtube.com/watch?v=oAtIaogTd_A
    A czy miales odczucie ze przy wciskaniu pedału gazu czulo sie obroty silnika na pedale? Wczesniej tego nie miałem.


    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    Najlepiej podnieść auto ściągnąć prawe koło + plastikowe osłony i jak już koło będzie widoczne odpalić auto. Można też zrzucić pasek i chwycić to koło. Jak jest już rozwarstwiona na pewno poczujesz.
    Pampik czy w aucie z przebiegim niecale 90000 jest mozliwe zeby pasowe sie juz rozwarstwiło? Miales taki przypadek w swoich bellach?
    Ostatnio edytowane przez Evo666 ; 27-02-2013 o 08:14

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    w 166 rozwarstwio się po 220 tys km. U siebie mam 175 i póki co się nie zanosi. Ale zawsze znajdzie sie wyjatek. Na wulkanizację ma wpływ wiele parametrów podczas podrukcji. Z reszta w ogóle proces produkcji opon jest skomplikowany ( koło pasowe to nie opony ale wulkanizacja dwóch elementów na metalowych obręczach jest wulkanizacją o to nie łatwą ) i wiele czynników ma wpływ na efekt końcowy. U ciebie np koło może być z początku serii gdzie niby piec był niedogrzany albo delikatnie zły skład gumy i zaczeło sie rozwarstwiac. Oczywiście teoretyzuję ale jako tako koło paswoe nie ma sznas sie uszkodzić mechanicznie przy normalnej eksploatacji. Więc najlepiej sciągnąć osłony i zobaczyc / dotknąć.



    I jeszcze mała uwaga. Nie wiem czy koledzy nie mylą pojęć. Kolega criss pisze o kole pasowym w nawiesie ( dwumasowym ) A to dwie inne rzeczy.

    Koło paswoe jest na końcu wału korbowego napędzając pasek urządzeń pomocniczych. Jest wulkanizowane żeby niwelowac drganie prznoszone z układu korobowego.

    Koło dwumasowe które nie ma nic wspólnego z pasowym to równiez w pewnym sensie tłumik drgań ale po drugiej stronie wału - i jest przy sprzęgle. To tak w dużym skrócie
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 27-02-2013 o 08:28

Podobne wątki

  1. [159] Koło pasowe 1.9 8v
    Utworzone przez gsmfon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2015, 21:35
  2. 156 Koło pasowe 2,5 V6
    Utworzone przez Aster156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 22:47
  3. Koło pasowe
    Utworzone przez Dżuno w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 22:02
  4. Koło pasowe
    Utworzone przez sylwekrok28 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 20:26
  5. koło pasowe
    Utworzone przez majster1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 21:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory