Strona 12 z 75 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 742

Temat: Wymiana oleju w skrzyni biegów

  1. #111
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    GP 1.9
    Postów
    19

    Domyślnie

    Znawcą nie jestem bo sam często potrzebuję pomocy. W swojej M32 przy przebiegu 100kkm wymieniłem na zalecany Matryx 75W85 - skrzynia na świeżym oleju zaczęła znacząco lepiej pracować. Teraz przy 160kkm zaleję tego Fuchsa, tak z czystej ciekawości ale cudów się nie spodziewam.

  2. #112
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Duplikat...

  3. #113
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kamal
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    474

    Domyślnie

    Na stronie skrzynie.. jest w ofercie też Fusch o parametrach 75W85 czyli takich jakie zaleca Alfa i Opel.
    Napisałem do nich żeby mi wytłumaczyli dlaczego 75W80 będzie lepszy do M32. W końcu kilka osób z forum poleca ich usługi to się znają na tym co robią

  4. #114
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo mój problem w dużej mierze dotyczy wymiany oleju w skrzyni biegów..
    Otóż na wymianę oleju w skrzyni biegów pojechałem do znajomego mechanika. Wszystko przebiegło bez problemów, stary olej zlany, wlany nowy. Ale coś mnie naszło żeby jeszcze raz wpaść do niego i sprawdzić czy wszystko ok. I teraz część najciekawsza: zobaczyliśmy, że jest lekko zapocone pod korkiem spustu oleju, to kolega wziął klucz i dokręcił. Niestety o kilka niutonów za mocno, bo pojawił się pajączek na korpusie skrzyni :/ Po prostu zaraz obok korka zaczęła pękać... Powstała mikro szczelina, ale mimo wszystko widać, że pojawia się tam olej. Boję się, że pod wpływem temperatury czy drgań szczelina się rozwarstwi i stracę cały olej i przez co skrzynię..

    I teraz pytanie co dalej?
    Widziałem, że akurat część tego korpusu jest rozbieralna, tzn nie muszę wymieniać całej skrzyni, tylko ten dany fragment. Ktoś wie gdzie mógłbym dostać ową część korpusu?
    Pacjentka to 159 SW 16V...


    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

    P.S. Poniżej zaznaczyłem pękniętą część korpusu



    P.S. 2 jakiekolwiek porady w stylu "podaj do sądu mechanika", "niech to sam naprawi" itp w tym momencie na niewiele się zdadzą, chciałbym tylko się dowiedzieć od Was co można z tym zrobić?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	opel-m32-korek-1-c-800.jpg
Wyświetleń:	6550
Rozmiar:	166.6 KB
ID:	126702  
    Ostatnio edytowane przez burza_wroc ; 31-03-2014 o 17:44

  5. #115
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Ja bym upewnił się w firmach naprawiających skrzynie czy ta część jest na pewno wymienna i popytał czy przypadkiem nie mają z rozbiórki takiego elementu. Oprócz tego bym poszukał w internecie najtańszą używana skrzynię i może da się z niej wykręcić ten element. Podzwoń po ludziach co w internecie handlują używanymi częściami do 159 (namiary weź z allegro) i popytaj może Ci sprzedadzą tą część z jakiegoś rozbitka.
    Z tego co czytałem to ciśnienie w skrzyni jest dość duże i nie ryzykował bym, że gdzieś w trasie wywali Ci olej przez pęknięcia.

    Dodano po 4 minutes:

    Pogadaj np z nim
    http://allegro.pl/skrzynia-m32-astra...107916906.html

    http://allegro.pl/skrzynia-obudowa-o...113826913.html
    Ostatnio edytowane przez marcingoleniow ; 01-04-2014 o 10:42 Powód: Dodano

  6. #116
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał burza_wroc Zobacz post
    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, bo mój problem w dużej mierze dotyczy wymiany oleju w skrzyni biegów..
    Otóż na wymianę oleju w skrzyni biegów pojechałem do znajomego mechanika. Wszystko przebiegło bez problemów, stary olej zlany, wlany nowy. Ale coś mnie naszło żeby jeszcze raz wpaść do niego i sprawdzić czy wszystko ok. I teraz część najciekawsza: zobaczyliśmy, że jest lekko zapocone pod korkiem spustu oleju, to kolega wziął klucz i dokręcił. Niestety o kilka niutonów za mocno, bo pojawił się pajączek na korpusie skrzyni :/ Po prostu zaraz obok korka zaczęła pękać... Powstała mikro szczelina, ale mimo wszystko widać, że pojawia się tam olej. Boję się, że pod wpływem temperatury czy drgań szczelina się rozwarstwi i stracę cały olej i przez co skrzynię..

    I teraz pytanie co dalej?
    Widziałem, że akurat część tego korpusu jest rozbieralna, tzn nie muszę wymieniać całej skrzyni, tylko ten dany fragment. Ktoś wie gdzie mógłbym dostać ową część korpusu?
    Pacjentka to 159 SW 16V...


    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

    P.S. Poniżej zaznaczyłem pękniętą część korpusu



    P.S. 2 jakiekolwiek porady w stylu "podaj do sądu mechanika", "niech to sam naprawi" itp w tym momencie na niewiele się zdadzą, chciałbym tylko się dowiedzieć od Was co można z tym zrobić?
    zagadaj własne nie do ludzi od których wkleiłeś zdjęcie. maja sporo tych skrzyń i pewnie jakąś po kompletnej demolce też się znajdzie tzn na części.

  7. #117
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał pampik Zobacz post
    zagadaj własne nie do ludzi od których wkleiłeś zdjęcie. maja sporo tych skrzyń i pewnie jakąś po kompletnej demolce też się znajdzie tzn na części.
    Pampik jak rozbierałeś swoja skrzynie to odkręcałeś ten element?

  8. #118
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Nie. To jest obudowa / osłona mechanizmu różnicowego. A ja nie wymieniałem jego łożysk. Aczkolwiek przypuszczam ze temat też do ogarnięcia bez ściągania skrzyni .

  9. #119
    Użytkownik Świeżak Avatar burza_wroc
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159SW 1.9 JTDm 16V
    Postów
    120

    Domyślnie

    Dokładnie, to jest osłona mechanizmu różnicowego. Albo trzeba to odpowiednio zaspawać i nagwintować od nowa, albo wymienić samą osłonę.. Ktoś się może orientuje gdzie to mogę dostać i w jakiej kwocie?

  10. #120
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Jak juz pisałem - zwróć sie do ludzi którzy te skrzynie naprawiają. SAM wkleiłeś zdjęcie poglądowe skrzyni z ich strony - www.skrzynie.com.pl

    A tutaj masz linka - http://www.skrzynie.com.pl/czesci-do-skrzyn/obudowy/ w prawym rogu jest numer telefonu 32 290 43 44

    Po prostu zadzwoń i zapytaj ile chcą za osłonę mechanizmu różnicowego do skrzyni biegów M32.

    co do spawania .... stopy aluminium bardzo trudno sie spawa. Musi być bardzo dobry spawacz żeby wiedział jaki z jakim stopem ma do czynienia.

    http://www.skrzynie.com.pl/?search_p...arch%5D=Szukaj

    wystarczy poszukać
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 01-04-2014 o 12:58

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów.
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2009, 12:27
  2. Wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez amser_sl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 21:02
  3. [145 bx] - wymiana oleju w skrzyni biegów
    Utworzone przez Lopezius w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2008, 20:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory