Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107

Temat: kąt pochylenia koła - regulacja

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Alces - wyczysc sobie skrzynke forumowa bo nie mozna wyslac PW - przepraszam za OT ...

    Ja bym zaczal od tego - zobacz co sie dzieje z kolem jak auto podnosisz na podnosniku. Czy kat sie zmienia i jak bardzo. Jesli sporo to znaczy, ze cos nie trzyma kola w pionie

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    Ja bym zaczal od tego - zobacz co sie dzieje z kolem jak auto podnosisz na podnosniku. Czy kat sie zmienia i jak bardzo. Jesli sporo to znaczy, ze cos nie trzyma kola w pionie
    Oznaczałoby to, że jest jakiś luz w zawieszeniu, jednak od tego mechanik zaczął - sprawdził zawias i luzów nie ma...
    BTW skrzynka wyczyszczona
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #23
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    No to jak luzow nie ma to jakim cudem ci sie kolo przestawilo? Mocowania w karoserii sie powyginaly?

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał oops2k Zobacz post
    No to jak luzow nie ma to jakim cudem ci sie kolo przestawilo? Mocowania w karoserii sie powyginaly?
    Karoseria OK, problem może tkwić np. w skrzywionym elemencie zawieszenia: zwrotnica, wahacz itp. Nie mam jednak pewności gdzie leży przyczyna...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    No to jak ma byc bezinwestycyjnie to nie pozostaje nic innego jak rozebrać przod z lewej i prawej i porównać elementy czy są symetryczne.

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Karoseria OK, problem może tkwić np. w skrzywionym elemencie zawieszenia: zwrotnica, wahacz itp. Nie mam jednak pewności gdzie leży przyczyna...
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    No to teraz weź sobie np. suwmiarkę i zmierz odległość krawędzi opony (albo felgi) od zwrotnicy/amortyzatora. Trzeba sobie wejść pod samochód i tam włożyć rękę i pooglądać. Jeżeli masz po obu stronach takie same odległości - to zwrotnice są ok, leży górne mocowanie amora (wybita guma). Jeżeli jedno koło jest górą bliżej zwrotnicy - to masz krzywą zwrotnicę.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    No to teraz weź sobie np. suwmiarkę i zmierz odległość krawędzi opony (albo felgi) od zwrotnicy/amortyzatora. Trzeba sobie wejść pod samochód i tam włożyć rękę i pooglądać. Jeżeli masz po obu stronach takie same odległości - to zwrotnice są ok, leży górne mocowanie amora (wybita guma). Jeżeli jedno koło jest górą bliżej zwrotnicy - to masz krzywą zwrotnicę.
    Dobra rada. Dzięki wielkie.
    Rozumiem, że do tego przydałby się jakiś podnośnik, albo kanał?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #28
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Częstochowa- okolice
    Auto
    159 SW 1.9 JTDM 16V
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    No to teraz weź sobie np. suwmiarkę i zmierz odległość krawędzi opony (albo felgi) od zwrotnicy/amortyzatora. Trzeba sobie wejść pod samochód i tam włożyć rękę i pooglądać. Jeżeli masz po obu stronach takie same odległości - to zwrotnice są ok, leży górne mocowanie amora (wybita guma). Jeżeli jedno koło jest górą bliżej zwrotnicy - to masz krzywą zwrotnicę.

    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post. Stronkę przeglądam od ponad roku (gdy zdecydowałem się na zakup 159).

    Przechodząc do tematu - w przypadku 159 i budowy przedniego zawieszenia ustawienie amortyzatorów nie ma nic wspólnego z geometrią.
    Jeżeli wymiar pomiędzy felgą a zwrotnicą jest ten sam po obu stronach to są dwie możliwości - albo uszkodzony (skrzywiony) jest wachacz (może być góra ale nie jest wykluczony dolny!), lub uszkodzona jest karoseria. Innych możliwości nie widzę, niestety mam podobny problem, ale narazie brak czasu na pomiary. W moim przypadku podczas sprawdzania geometrii wynikł jeszcze jeden problem z różnicą pomiędzy kątem wyprzedzenia koła lewego a prawego - i tutaj pomogli panowie z ASO(?? aż dziwne - ustawiali belkę przedniego zawieszenia), nasze 159 są niskie (mam 16'' koła) kilka razy uderzyłem belką o glebę i geometria poooszła.......

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał remntowy Zobacz post
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post. Stronkę przeglądam od ponad roku (gdy zdecydowałem się na zakup 159).

    Przechodząc do tematu - w przypadku 159 i budowy przedniego zawieszenia ustawienie amortyzatorów nie ma nic wspólnego z geometrią.
    Jeżeli wymiar pomiędzy felgą a zwrotnicą jest ten sam po obu stronach to są dwie możliwości - albo uszkodzony (skrzywiony) jest wachacz (może być góra ale nie jest wykluczony dolny!), lub uszkodzona jest karoseria. Innych możliwości nie widzę, niestety mam podobny problem, ale narazie brak czasu na pomiary. W moim przypadku podczas sprawdzania geometrii wynikł jeszcze jeden problem z różnicą pomiędzy kątem wyprzedzenia koła lewego a prawego - i tutaj pomogli panowie z ASO(?? aż dziwne - ustawiali belkę przedniego zawieszenia), nasze 159 są niskie (mam 16'' koła) kilka razy uderzyłem belką o glebę i geometria poooszła.......
    Chyba miałem jakieś zaćmienie umysłu... Oczywiście, że jest tak, jak piszesz, bo zwrotnica w 159 jest mocowana do wahacza górnego. I wybicie tulei gumowych w nim będzie powodowało "kładzenie się" koła. Dolny wahacz jest dość pancerny i raczej ciężko by było, żeby się "naciągnął", natomiast z racji dużo delikatniejszej budowy wahacza górnego jego sugerowałbym sprawdzić w pierwszej kolejności. Oczywiście także trzeba zmierzyć odległość zwrotnicy od krawędzi koła u góry - jeżeli te odległości prawa/lewa strona będą różne to zwrotnica jest krzywa.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    możliwe też, że ktoś wymieniał wahacz tylko z jednej strony i włozył jakiś zamiennik, wystarczy 1-2 mm różnicy i kąty będą poprzestawiane

Podobne wątki

  1. Kąt pochylenia koła przedniego. Jak ustawić?
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-03-2018, 19:28
  2. Regulacja pochylenia koła, tył
    Utworzone przez sobiibos w dziale 166
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 16-06-2015, 12:36
  3. Ustawienie kątów pochylenia kół
    Utworzone przez stembalski17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 18:25
  4. Koła - regulacja kąta pochylenia /--\
    Utworzone przez bella-hella w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 15:42
  5. [GTV Spider] Geometria kół, tył - czy jest regulacja kąta pochylenia koła?
    Utworzone przez aniol_jojo w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory