Strona 3 z 30 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 300

Temat: Zawieszenie skrzypi.

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    W zeszłym roku wymieniłem dolne z powodu o którym mowa,skrzypienie bardzo starej kanapy było nie do zniesienia ,mimo kilku operacji smarowania,pomagało na dwa tygodnie może trzy.Wahacze nie posiadały luzów,ale po wymianie na nowe ,odczucia zupełnie inne,inna reakcja na skręt inne przeniesienie drgań z "naszych" dróg na kierownicę.

  2. #22
    rynqu
    Gość

    Domyślnie

    Niestety moją alfę dopadł ten sam roblem - skrzypienie w prawym przednim kole na postoju i podczas manewrów przy niskich prędkościach. Pojechałem do diagnosty i stwierdził, że nie mam żadnych luzów w zawieszeniu a skrzypienie pochodzi z drążka kierowniczego (tak się nazywa ten element w gumowej, harmonijkowej osłonie?). Powiedział, żeby wstrzyknąć tam dwie strzykawki oleju przekładniowego i powinno pomóc. Dwóch mechaniorów na to patrzało i niezależnie stwierdzili, że coś się zapiaszczyło. Zamierzam wykonać taki zabieg w wolnym czasie. Przy okazji skrzypienia mały offtopic - drzwi kierowcy podczas otwierania/zamykania "klikają" w irytujący sposób zgodnie z działaniem ogranicznika. Element wychodzący z karoserii przesmarowałem (tam gdzie widać te wgłębienia ograniczające), ale nic nie pomogło. Macie jakieś lepsze pomysły?

    Jak uda mi się zlikwidować skrzypienie w kole, dam znać.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar radzik2908
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Siemiatycze, Podlaskie
    Auto
    159
    Postów
    648

    Domyślnie

    Mam to samo z ogranicznikiem (chyba się go nie smaruje), trzeba wymienić.

  4. #24
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał rynqu Zobacz post
    Przy okazji skrzypienia mały offtopic - drzwi kierowcy podczas otwierania/zamykania "klikają" w irytujący sposób zgodnie z działaniem ogranicznika. Element wychodzący z karoserii przesmarowałem (tam gdzie widać te wgłębienia ograniczające), ale nic nie pomogło. Macie jakieś lepsze pomysły?
    Mam to samo w moim przypadku wstrzyknięcie WD40, przesmarowanie nic nie dało. Spróbuje jeszcze zdemotować go całkowicie przesmarować dokładnie i może to coś pomoże. Ale z tego co słyszłem nie są "regenerowalne" smarowaniem tak jak w starszych autach i konieczna będzie wymiana. Koszt około 100zł drzwi przód, 60zł tył.

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    wymiana ograniczników w drzwiach to jedyna metoda. Element kosztuje w ASO 67zł za szt (drzwi przednie) niestety sama wymiana jest dosyć problematyczna, więc ja ją powierzyłem mechanikom z ASO. Smarowanie może jedynie trochę "wyciszyć" klikanie ale na pewno nie usunie. Ja już mam błogą ciszę przy zamykaniu drzwi

    ---------- Post added at 13:12 ---------- Previous post was at 13:10 ----------

    Cytat Napisał rynqu Zobacz post
    Niestety moją alfę dopadł ten sam roblem - skrzypienie w prawym przednim kole na postoju i podczas manewrów przy niskich prędkościach. Pojechałem do diagnosty i stwierdził, że nie mam żadnych luzów w zawieszeniu a skrzypienie pochodzi z drążka kierowniczego (tak się nazywa ten element w gumowej, harmonijkowej osłonie?). Powiedział, żeby wstrzyknąć tam dwie strzykawki oleju przekładniowego i powinno pomóc. Dwóch mechaniorów na to patrzało i niezależnie stwierdzili, że coś się zapiaszczyło. Zamierzam wykonać taki zabieg w wolnym czasie.
    jak dostał Ci się piach+woda pod gumową osłonę drążków przekładni kierowniczej to może to doprowadzić do awarii całej przekładni...zdiagnozuj czy gumowe osłony nie są popękane i czy nie ma środku rdzy i wody.
    Born to be wild.

  6. #26
    Husar
    Gość

    Domyślnie

    A czy w Twoim przypadku skrzypienie słychać na zewnątrz samochodu? U mnie głuche skrzypienie jest słyszalnie bardziej w kabinie niż na zewnątrz. Tydzień temu wstrzyknąłem smar teflonowy pod gumy sworzni i pomogło.. na tydzień, dzisiaj znowu ten sam problem. Daj znać jak rozwiążesz sprawe.

    Cytat Napisał rynqu Zobacz post
    Niestety moją alfę dopadł ten sam roblem - skrzypienie w prawym przednim kole na postoju i podczas manewrów przy niskich prędkościach. Pojechałem do diagnosty i stwierdził, że nie mam żadnych luzów w zawieszeniu a skrzypienie pochodzi z drążka kierowniczego (tak się nazywa ten element w gumowej, harmonijkowej osłonie?). Powiedział, żeby wstrzyknąć tam dwie strzykawki oleju przekładniowego i powinno pomóc. Dwóch mechaniorów na to patrzało i niezależnie stwierdzili, że coś się zapiaszczyło. Zamierzam wykonać taki zabieg w wolnym czasie. Przy okazji skrzypienia mały offtopic - drzwi kierowcy podczas otwierania/zamykania "klikają" w irytujący sposób zgodnie z działaniem ogranicznika. Element wychodzący z karoserii przesmarowałem (tam gdzie widać te wgłębienia ograniczające), ale nic nie pomogło. Macie jakieś lepsze pomysły?

    Jak uda mi się zlikwidować skrzypienie w kole, dam znać.

  7. #27
    rynqu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    A czy w Twoim przypadku skrzypienie słychać na zewnątrz samochodu? U mnie głuche skrzypienie jest słyszalnie bardziej w kabinie niż na zewnątrz. Tydzień temu wstrzyknąłem smar teflonowy pod gumy sworzni i pomogło.. na tydzień, dzisiaj znowu ten sam problem. Daj znać jak rozwiążesz sprawe.
    U mnie skrzypienie słychać bardzo wyraźnie zarówno w kabinie jak i na zewnątrz. Wczoraj psiknąłem pod gume uszczelniającą takim specyfikiem smarującym w sprayu (nie WD-40 - on podobno wysusza gumę). Zaraz po zabiegu skrzypienie było słyszalne tak samo jak wcześniej, ale dzisiaj ku mojemu zdziwieniu zamilkło całkowicie . Na chwilę obecną nie cieszę się przedwcześnie - obawiam się, że problem może w każde chwili wrócić. W wolnej chwili spróbuję zdjąć tą osłonę i sprawdzić czy nie ma tam rdzy albo piachu.

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Wszystkie wersje Berlina z wyjątkiem 3.2 V6 01.07
    4420 1 451 MA AMORTYZATORT TYLNE
    Hałas - Rozwiązanie serwisowe

    ZGŁASZANA USTERKA

    Hałas z tyłu podobny do skrzypienia/zgrzytu następujący podczas jazdy po drogach nierównych i/lub po drogach szorstkich.

    PRZYCZYNA TECHNICZNA

    Amortyzatory tylne głośne.

    INTERWENCJE W PRODUKCJI

    Zagwarantowanie montażu amortyzatorów poprawionych.

    WPROWADZENIE ZMIANY


    INTERWENCJE W ASO

    STANDARDOWE ZACHOWANIE SIĘ ASO WOBEC KLIENTA

    Po reklamacji i zaakceptowaniu anomalii zapewnić Klienta, że usterka zostanie wyeliminowana poprzez zastosowanie nowych amortyzatorów poprawionych.
    Po interwencji przedstawić wykonane prace i upewnić się czy Klient jest usatysfakcjonowany.

    ROZWIĄZANIE SERWISOWE

    Po zareklamowaniu anomalii we wszystkich samochodach JTS i JTD, wersje berlina (z wyjątkiem wersji 3.2 V6) z numerami nadwozia do n° 7069784 wykonać wymianę amortyzatorów i sprężyn tylnych (tylko w wersji 2.4JTD wymienić same amortyzatory) zgodnie z poniższym Cyklem operacyjnym.
    Pozdrawiam




  9. #29
    Husar
    Gość

    Domyślnie

    No i znalazłem winowajcę. Powodem skrzypienia/trzeszczenia był zapieczony drążek kierowniczy. Jak go rozebrałem, zdjąłem osłone gumową to totalna susza, wody nie było wogóle co może oznaczać, że osłona jest ok, ale drążek kompletnie skorodowany i wysuszony, smaru tam nie było już wogóle. W ręce nie byłem wstanie przestawić położenia na kulce. Na szczęście maglownica w nienaruszonym stanie. Dzisiaj wymieniłem i nastała cisza..jak cudownie się teraz jeździ . Sprawa została zdiagnozowana na kanale, zastanawia mnie tylko jak mogło do tego dojść?? Wada fabryczna drążka, wewnątrz gumowej osłony było zero wilgoci? Drążek miał logo Lemforder.

  10. #30
    rynqu
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    No i znalazłem winowajcę. Powodem skrzypienia/trzeszczenia był zapieczony drążek kierowniczy. Jak go rozebrałem, zdjąłem osłone gumową to totalna susza, wody nie było wogóle co może oznaczać, że osłona jest ok, ale drążek kompletnie skorodowany i wysuszony, smaru tam nie było już wogóle. W ręce nie byłem wstanie przestawić położenia na kulce. Na szczęście maglownica w nienaruszonym stanie. Dzisiaj wymieniłem i nastała cisza..jak cudownie się teraz jeździ . Sprawa została zdiagnozowana na kanale, zastanawia mnie tylko jak mogło do tego dojść?? Wada fabryczna drążka, wewnątrz gumowej osłony było zero wilgoci? Drążek miał logo Lemforder.
    To super, że znalazłeś źródło problemu! Czy możesz określić ile czasu i pieniędzy kosztuje taka wymiana? Czy konieczny jest do tego kanał? U mnie niestety skrzypienie powoli powraca i zamierzam dokonać tej samej naprawy co Ty.

    W odniesieniu do Twoich oględzin, podejrzewam nieszczelną osłonę drążka. Kiedyś miałem podobny numer w Civicu - po ulewnych deszczach woda całkowicie wypłukała smar z wodzika skrzyni biegów - zmiana biegu stała się przez to niemożliwa!

    Dzięki za informację,Husar!

Podobne wątki

  1. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  2. skrzypi zawieszenie przod i tyl
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:59
  3. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  4. Skrzypi tylne zawieszenie
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 20:37
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory