Strona 30 z 30 PierwszyPierwszy ... 2021222324252627282930
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 300

Temat: Zawieszenie skrzypi.

  1. #291
    Użytkownik Świeżak Avatar mcrace
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 - Diavolo Rosso - 3.2 V6, Q4, AF40
    Postów
    42

    Domyślnie

    Być może odkręcone były wahacze (nie jestem pewien czy to konieczne, żeby wyjąć amortyzator). Jeżeli jednak, ktoś je odkręcał, to jest duże prawdopodobieństwo, że skręcił w złym położeniu.
    Wahacze powinno się dokręcać w położeniu ich pracy. Najlepiej w kanale, gdy auto stoi na kołach. Często spotkałem się, że mechanicy dokręcają gdy samochody są podniesione. To powoduje, że tuleje się przekręcają i pracują poza swoim normalnym zakresem

  2. #292
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    Odkopuje kotleta:



    https://www.youtube.com/shorts/IMFWvEFgtSY

    Dolny wahacz wymieniony w grudniu, lemforder
    gorny wymieniony tydz temu, lemforder
    lozysko wymienione w tym tyg, skf.


    Mechanicy rozkladaja rece. Trzepaczki nic nie pokazuja ale na dziurach cos jest luzne i na duzym zlozeniu zawieszenia stuka... Co to moze byc?

  3. #293
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Sprawdziłeś górne mocowanie amora? Łożysko w kielichu. Druga rzecz, to sprawdź sprężynę.
    Czy wahacz górny jest prawidłowy ( 2 rodzaje stożka, przed i po lifcie) i czy został odpowiednio dokręcony - ile Nm oraz na kole w górze- obciążeniu?

  4. #294
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma łożyska w kielichu. Amortyzator w 159 się nie skręca. [MENTION=38369]alcapone154[/MENTION] jest jeszcze sworzeń końcówki drążka kierowniczego i też może stukać. Tak samo łączniki stabilizatora, a tych na trzepaczkach nie sprawdzisz.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #295
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,208

    Domyślnie

    Fakt. Źle nazwałem. Chodzi o górne mocowanie amortyzatora.
    Już mi umyka, bo odkąd zmieniłem na wahacze od jasio, to nie mam problemu z przodem.
    Zdaje się, że pomyliłem z E46.
    Ostatnio edytowane przez Yarek ; 14-08-2022 o 19:57

  6. #296
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Może masz za mocno skręcone śruby przy górnym wahaczu.

  7. #297
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeDraven
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bogatynia
    Auto
    brak
    Postów
    794

    Domyślnie

    Nie polecam Lemfordera do 159. Już parę osób znajomych narzekało w 159 na ich wahacze. Najlepsze Meyle plus Górny wzmacniany tzw. HD, lub oryginał
    "Nie możesz nazywać siebie prawdziwym miłośnikiem motoryzacji jeśli nigdy nie miałeś Alfy Romeo" - Jeremy Clarkson

    Pomogłem? Dodaj punkt reputacji (gwiazdka pod postem)

  8. #298
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał MikeDraven Zobacz post
    Nie polecam Lemfordera do 159. Już parę osób znajomych narzekało w 159 na ich wahacze. Najlepsze Meyle plus Górny wzmacniany tzw. HD, lub oryginał
    Dolny każdy jest ok: miałem fast teraz mam jakieś prottegio i srl. Górne tylko meyl hd

  9. #299
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał beowolf.world Zobacz post
    ...Zawieszenie strasznie skrzypi w trakcie jazdy po dużych nierównościach (tylko prawa strona)... W sensie jak najadę na na dziurę to skrzypienia nie słychać na SKP na szarpakach także, ale jak "buja" autem np przy przejeździe przez próg zwalniający, albo po jakiejś falującej drodze, to dźwięk jakby z ktoś na fotelu wiklinowym siadał... To ten wahacz górny? Czy może być inny powód?
    Witam,
    odmrożę ten temat bo wielu z nas ma problemy ze skrzypieniem Alfy 159 i podejżewamy odrazu zawieszeniea rozwiązanie może być dość banalne, jak się sam przekonałem!. Chcę się z moim doświadczeniem podzielić i może pomóc nie jednym. Ja męczyłem się ze skrzypieniem przez długie cztery lata i w tym czasie całe przednie zawieszenie wymieniłem, od poduszek armotyzatorów poprzeż odbijaki i gumowe podkładki sprężyn aż po wahacze. I co? wszystkie te wymiany nic nie pomogły! Skrzypiało dalej jak cholera (Alfa 159 2.0 JTDM) na wertepach albo przy mocnym dodawaniu gazu na 1. albo 2. biegu, przede wszystkim jak było zimno i wilgotno!

    ROZWIĄZANIE:: Jeśli skrzypienia słychać głównie z przodu z prawiej strony (strona pasażera), aczkolwiek dzwięki mogą się przenosić na całą karoserie !!! Póki zaczniesz wymieniać elementy zawieszenia, to otwórz maskę i szukaj po lewej stronie, pomiędzy paskiem rozrządu a pojemnikiem do płynu wspomagania kierownicy większy czarny pojemnik/obudowa (nie wiem jak go nazwać) który jest w dość dziwny sposób przymocowany do karoserii ale i równocześnie przymocowany do silnika, tak naprawdę jest on wpięty w element karoserii i w miejscu wpięcia jest GUMOWY O-RING. Właśnie ten gumowy O-Ring u mnie ocierał o metalowy uchwyt w który jest wpięty i przenosił dość głośne skrzypienia na całą karoserie !!!, wtedy kiedy na wertepach silnik się trząłs albo przy mocniejszym dodawaniem gazy (tak jak pisalem ten pojemnik jest równie przymocowany do silnika jak i karoserii) !!! Męczyłem się z tym przez cztery lata, wymieniłem poduszki armotyzorów, wymniłem podkładki gumowe armotyzorów, wymieniłem górny i dolny wachacz aż przyszło mi do głowy że to mozę być jakaś część karoserii. Pewnego dnia zaczołem ruszać/szarpa różnymi elementami pod maską i w ten sposób znalazłem sprawcę - GUMOWY O-Ring który wystarczy nasmarować wazeliną albo innym smarem który zmiękcza gumowe elementy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20240403_004825.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	82.2 KB
ID:	289319

    Po tym doświadczeniu polecam przy jakich kolwiek stukach czy piskach najpierw poruszać/poszarpać elementami pod maską, w okół silnika bądź całym silnikiem albo i nawet chlapaczami pod nadkolami bądź innymi elemantami które wam wpadną do głowy. Tak jak w moim przypadku rozwiązanie problemu może być dość banalne i kosztować grosze!

    Z jednej strony się cieszę jak mały dzieciak że moja Alfa już nie skrzypi, ale z drugiej strony jest mi przykro że w kilku warsztatach nie byli w stanie znaleźć przyczynę - Nikt z mechników nie wpadł na pomysł poruszać jakieś elementy wokół silnika które mogły być lóźne itp. W sumie wydałem w pare tysięcy PLN w warsztatach na nic....a problem musiałem rozwiązac sam.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez cezigro ; 03-04-2024 o 00:10

  10. #300
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    W warsztatach teraz tak jest. Najlepiej jak przyjedziesz ze zdiagnozowanym problemem. Nikomu nie chce się szukać, bo traci czas. Ja też byłem u mechanika i tunera i żaden nie wpadł na to żeby zmierzyć wydajność pompy paliwa. A objawy wskazywały na czujniki, wtryski, pompę wys. ciśnienia. Aż się wkurzyłem i zajrzałem do pompy w baku która była zarośnięta jakimś glutem. Też sam sobie naprawiłem auto. No jest słabo z mechanikami. Za to stawki mają jak ASO. Oczywiście bez faktury.

Podobne wątki

  1. zawieszenie tył skrzypi
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 15:50
  2. skrzypi zawieszenie przod i tyl
    Utworzone przez ARdaviotz156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-05-2013, 11:59
  3. Skrzypi zawieszenie AR 156 1.8 16v ts 98r.
    Utworzone przez daniel675 w dziale 156
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 10:40
  4. Skrzypi tylne zawieszenie
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22-02-2011, 20:37
  5. [33] zawieszenie skrzypi. Co to ???
    Utworzone przez mihuvanstuff w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory