Strona 43 z 60 PierwszyPierwszy ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #421
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturek444 Zobacz post
    Tylko nie moge zmienić przypisania klawiszy z kierownicy, w instrukcji jest że można a umnie nie idzie. I nie wysyła mi godziny z radia na wyświetlacz między zegarami a temp. powietrza od niego bierze
    Jak wygląda sterowanie z kierownicy radio reaguje na guziki, ale nie tak jak byś chciał czy nie reaguje wcale? jak wygląda instrukcja podłączenia mapowania guzików możesz podesłać jakieś instrukcje?
    Do sterowania z kierownicy potrzebny jest jeszcze jakiś adapter czy po prostu podpinasz radio i już coś tam działa? Planuję zakup takiego chińczyka i chcę co nieco na wstępie wiedzieć.

    Jak reakcja na przyciski w kierownicy bez potrzeby instalowania dodatkowych adapterów jest to spoko mapowanie powinno dać się ogarnąć. Albo jakimś softem ze sklepu albo pisząc coś samemu

  2. #422
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Przy dedykowanym chińczyku sterowanie z kierownicy działa bez żadnych adapterów. Funkcje są przypisane tak jak oryginalnie.

  3. #423
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    To super info dzięki!

  4. #424
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    53

    Domyślnie

    Sterowanie działa dobrze , to co jest przykladowo na ryskunko (vol+-, zmiana stacji itp.) jest ok.
    Tylko na kier po lewej stronie jest przycisk chyba do sterowania głosowego a mi on włącza navi. Chciałem to zmienić w ustawieniach ale w instrukcji jest opis że wszystko można znieść na co się chce wystarczy przytrzymać przycisk a u mnie nic się nie wyświetla jak by nie widział żadnego przycisku

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  5. #425
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba19 Zobacz post
    Witam Wszystkich,

    Otóż przymierzam się do zmiany oryginalnej navi (Nav Connect + Magneti Marelli '06). Skłaniam się ku jakiemuś dedykowanemu chińczykowi 2 DIN z Androidem. Mam jednak pytanie o wymiary Otwór po oryginalnej navi jest większy niż zakładany Android, a ramki dostępne na Alledrogo też nie wyczerpują tematu, bo wymiarami sie nie zgadzają. Czy muszę wymianiać również panel środkowy na taki z mniejszym otworem na radio? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Ktoś, coś, cokolwiek?
    Musisz kupić panel nowy, z auta z zwykłym radiem. Co nie jest dość łatwe. Jak szukalem to nie znalazłem żadnego zajebistego do szczotkowane aluminium a jak było to z ceną kosmos bo pół samochodu w komplecie sprzedawali

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #426
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm 8V
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć,

    Mam do podłączenia radio, ale nie wiem co do czego. Nie mam nic do mierzenia napięcia itp. może ktoś ma wiedzę co oznaczają kable w alfie bo nie są opisane w żaden sposób.
    Na kostce w alfie mam takie kable :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160520_172331.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	244689
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iso.jpg
Wyświetleń:	270
Rozmiar:	9.1 KB
ID:	244688
    1-różowy/czarny kabel
    2-biały/czarny kabel
    3-różowy/biały
    4-biały gruby
    8-uziemienie

    A do podpięcia :
    czerwony kabel - oznaczony ACC czyli napięcię ze stacyjki
    żółty - znaczony BATT+ power cathode
    pomarańczowy - oznaczony ILL panel light control
    niebieski - oznaczony ANT + radio antenna and power amplifer control line

  7. #427
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    schematy z eLearna, masz oznaczenia kolorów jedną lub dwoma literami, pierwsza to kolor dominujący, druga (o ile jest) pasek. kolory kodów z włoskiego masz w drugim ostatnim załączonym pliku.

    radio.pdf
    blueme.pdf
    Colorcode.pdf

    wtyczki oznaczane są literą w kwadracie np [A] to główna wtyczka z CAN i zasilaniami, [B] to głośniki C..E to wtyczki mini ISO.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #428
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiek3452
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 2.0 170 SW i GTV6 83'
    Postów
    82

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was instalował inne radia niż chińczyki? Bardzo spodobał mi się ten model - https://www.ceneo.pl/47023871#tab=click (z zalet wyglądem pasuje do reszty i ma android auto) tylko zastanawiam się czy na zwykłej ramce będzie pasować i co z sterowaniem z kierownicy.

  9. #429
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,211

    Domyślnie

    Ja mam Pioneer Avic FB 40. Nagłośnienie Bose. Działa super. Steruje z kierownicy, ramka ok. Pasuje. Warto.

  10. #430
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    EWI
    Auto
    AR 159 2.4 TI/ 155 2.0 TS 8v
    Postów
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Panowie i panie poszukuję informacji czy wersja TI posiada radio o innych wymiarach niż w normalnych standardowej wersji czy są takie same ?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory