Strona 45 z 60 PierwszyPierwszy ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #441
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    159 2.4 Q Ti
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał beowolf.world Zobacz post
    [MENTION=77884]bananzo[/MENTION] no to chyba mnie przekonales XD... to sie miesci w miejsce radia?

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Idealnie w miejsce po zwykłym radiu. Otwór po navi jest większy i trzeba kupić inny panel srodkowy. Niestety nie ma innych rozmiarów

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

  2. #442
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hpiotrekh Zobacz post
    Ja mam podłączony pod stały 12v w kostce i nie kasuje pamięci, ale bez zapłonu nie działa(chyba że odtwarzam muzykę z karty i dwa razy włączę i wyłącza zapłon, wtedy radio nie gaśnie bez zapłonu )

    Co do samego radia to ma wbudowane wifi. I tak, kupiłem u chińczyka za ok 310$

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    Jakieś cło Ci doliczyli w Polsce?
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  3. #443
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    159 2.4 Q Ti
    Postów
    12

    Domyślnie

    Nie, bo zamówiłem z niemieckiego magazynu.
    Kurier z Chin to 99% szans na cło.

  4. #444
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    [MENTION=76888]beowolf.world[/MENTION] tak pasuje we wnękę po radiu chociaż musiałem użyć trochę pilnika, ale piłowałem radio nie ramkę (ramka ma takie "wypustki" 2 na górze i 2 na dole i mniejsze po bokach) musiałem przypiłować w tych miejscach radio bo ciasno wchodziło i nie mogłem wcisnąć do końca a bałem się, że coś połamię. Zamontowałem też antene gps (fixa łapie w nie wiem 3 sekundy) i mikrofon koło lusterka. Przeciągnąłem kable do bagażnika od kamery cofania, ale samej kamery jeszcze nie zamontowałem bo już mi się nie chciało a i nie wiedziałem którędy wyprowadzić kable z bagażnika do zderzaka - mam nadzieję że kable ze zderzaka da się przeciągnąć jakimś drutem bez ściągania mimo że kamera nie jest podłączona to radio wykrywa włożenie wstecznego bo ekran robi się czarny i mam żółty trójkąt brak sygnału co mnie trochę wkurza i jednak tą kamerę zamontuję tylko niech znajdę czas.

    Co do samej jakości radia - wykonane jest spoko używam głównie janosika i map google, trochę irytuje mnie tuner FM bo chyba trochę bardziej gubi fale niż oryginalne, ale na oryginalnym też super nie było. A co do dźwięku to po pobawieniu się ustawieniami i jest znośnie.

    Z całego montażu miałem zrobić poradnik na forum, ale jednak zrezygnowałem wszystko w zasadzie jest plug&play a przydatne mogłyby być tylko sposoby poprowadzenia przewodów z mikrofonem, antena gps i kamery cofania. Co na pewno będę chciał zrobić to root i zainstalować xposed i dostosować kilka rzeczy pod siebie

  5. #445
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Mnie by interesowało jak robisz root-a i co dzięki temu można uzyskać. Robiłeś już takie modyfikacje
    Cytat Napisał bananzo Zobacz post
    [MENTION=76888]beowolf.world[/MENTION] tak pasuje we wnękę po radiu chociaż musiałem użyć trochę pilnika, ale piłowałem radio nie ramkę (ramka ma takie "wypustki" 2 na górze i 2 na dole i mniejsze po bokach) musiałem przypiłować w tych miejscach radio bo ciasno wchodziło i nie mogłem wcisnąć do końca a bałem się, że coś połamię. Zamontowałem też antene gps (fixa łapie w nie wiem 3 sekundy) i mikrofon koło lusterka. Przeciągnąłem kable do bagażnika od kamery cofania, ale samej kamery jeszcze nie zamontowałem bo już mi się nie chciało a i nie wiedziałem którędy wyprowadzić kable z bagażnika do zderzaka - mam nadzieję że kable ze zderzaka da się przeciągnąć jakimś drutem bez ściągania mimo że kamera nie jest podłączona to radio wykrywa włożenie wstecznego bo ekran robi się czarny i mam żółty trójkąt brak sygnału co mnie trochę wkurza i jednak tą kamerę zamontuję tylko niech znajdę czas.

    Co do samej jakości radia - wykonane jest spoko używam głównie janosika i map google, trochę irytuje mnie tuner FM bo chyba trochę bardziej gubi fale niż oryginalne, ale na oryginalnym też super nie było. A co do dźwięku to po pobawieniu się ustawieniami i jest znośnie.

    Z całego montażu miałem zrobić poradnik na forum, ale jednak zrezygnowałem wszystko w zasadzie jest plug&play a przydatne mogłyby być tylko sposoby poprowadzenia przewodów z mikrofonem, antena gps i kamery cofania. Co na pewno będę chciał zrobić to root i zainstalować xposed i dostosować kilka rzeczy pod siebie
    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #446
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    GOP
    Auto
    159 SW | 1.9 JTDm | 150+ KM | 2007
    Postów
    94

    Domyślnie

    [MENTION=77884]bananzo[/MENTION] jesli by Ci sie chcialo jakis poradnik z montazu anteny, mikrofonu i puszczenia instalacji dobkamery zrobic, bylbym niezmiernie wdzieczny... a label kamery to chyba najlepiej wzdluz wiazki do podswietlenia tablicy rej wyprowadzic?

    Jeszcze sie tez zastanawiam czy jest mozliwosc i jak by dzialalo podlaczenie modemu 3g na pendzlu i wrzucenie gdzies pod deske rozdzielcza na kablu usb z tego radia... moze nawet router samochodowy wtedy daloby rade z tego zrobic

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez beowolf.world ; 11-06-2018 o 21:40

  7. #447
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Ja też by był za poradnikiem ze zdjeciami, którędy puścić kable do kamery i antenty GPS.
    Co do modemu 3G na USB myślę, ze nie ma problemu, bo wszedzie piszą, że obsługuje tylko nie ma w zesatwie.
    I myślę że może być nawet za radiem i będzie miał zasięg.
    Jeszcze mnie interesuje jak taka kamerę przymocować do zderzaka. Na wkręty bym nie chciał, może na jakąś taśmę. Ale chyba potrzebny jest otwór ja kable.
    Widziałem kamery które się montuje zamaist lampki oświetlenia tablicy.

    Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 12-06-2018 o 07:27
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #448
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Kup takie coś Speical samochód kamera tylna kamera do samochodu OPEL (Vectra/Astra Zafira//Insignia)/Haydo/M1/MPE/Lovns-Coupe/Regal 2009
    http://s.aliexpress.com/IJr67feQ?fromSns=Copy to Clipboard

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #449
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    AR 159
    Postów
    37

    Domyślnie

    [MENTION=30769]olo_84[/MENTION] Roota zawsze używałem na telefonach. Tutaj na pewno jeszcze będę musiał zbadać temat - może jest jakiś ukryty a może trzeba będzie rootować jak uda mi się to zrobić to zrobię poradnik. Na pewno będę chciał zainstalować xposed framework - jest tam mega dużo modułów i jeden z nich pozwala ustawić różne DPI dla różnych aplikacji na czym zależy mi najbardziej i może potestowałbym jakieś mody do dźwięku + na pewno coś na wzór adblocka.

    [MENTION=76888]beowolf.world[/MENTION] [MENTION=2758]kobe83[/MENTION] Przewody do kamery cofania, antenę GPS i mikrofon puściłem za schowkiem pasażera (trzeba go wymontować). Mikrofon i antenę GPS poprowadziłem prawym słupkiem, antenę przykleiłem do szyby w prawym górnym rogu. Kabel z mikrofonem wepchnąłem pod podsufitkę i przeprowadziłem w okolice lusterka (i teraz sobie spokojnie zwisa skierowany w moją stronę - podobnie jak czujniki od alarmu) może jak będę miał więcej czasu i będzie mi się chciało to może schowam go w lampce - teraz mikrofon zbiera kapitalnie a wyciągnąłem go ze starego mikrofonu krawatowego jak będzie w lampce to nie wiem. Co do kamery cofania to przewód też pościłem za schowkiem i zszedłem w dół pod listwy progowe i pod listwami przeciągnąłem aż pod tylną kanapę i tam dostałem się do bagażnika i na tym etapie narazie się zatrzymałem. W bagażniku przewody też puszczę gdzieś za osłonami - widziałem że chyba z wnęki koła zapasowego wychodzą jakieś przewody może z bagażnika wyjdę tamtędy, puki co tego nie dotykałem bo przewody są tam uszczelnione jakąś masą uszczelniającą/sylikonem a nie miałem nic takiego pod ręką. Druga sprawa, to to że jak zaglądałem od spodu to między zderzakiem a karoserią jest mega ciasno i ręki tam chyba nie włożę - może przewody uda się przeciągnąć jakimś drutem
    Kamerę w zestawie mam podobną do tej ze zdjęcia kobe83 + tej kamery jest taki, że będzie na środku zderzaka a - że konieczne będzie wywiercenie co najmniej jednego otworu pod przewody chociaż i tak nie będzie go widać kamerę można przykleić jakąś mocną taśmą

    Przewody usb i AUX wyprowadziłem do schowka przed pasażerem - po lewej stronie schowka tak od frontu jest taki demontowalny element wielkości ok 3x3cm i tamtędy wprowadziłem przewody. Docelowe chyba kupię gniazda usb i aux i zamontuje je w lewej ścianie schowka a samą ściankę pod montaż gniazd zaprojektuję i wydrukuję na drukarce 3D

  10. #450
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał bananzo Zobacz post
    [MENTION=30769]- widziałem że chyba z wnęki koła zapasowego wychodzą jakieś przewody może z bagażnika wyjdę tamtędy, puki co tego nie dotykałem bo przewody są tam uszczelnione jakąś masą uszczelniającą/sylikonem a nie miałem nic takiego pod ręką. Druga sprawa, to to że jak zaglądałem od spodu to między zderzakiem a karoserią jest mega ciasno i ręki tam chyba nie włożę - może przewody uda się przeciągnąć jakimś drutem
    Kamerę w zestawie mam podobną do tej ze zdjęcia kobe83 + tej kamery jest taki, że będzie na środku zderzaka a - że konieczne będzie wywiercenie co najmniej jednego otworu pod przewody chociaż i tak nie będzie go widać kamerę można przykleić jakąś mocną taśmą
    Odnośnie mocowania kamery na środku zderzaka - gorąco odradzam.
    Próbowałem tak zrobić, nawet przewierciłem otwór na przewody, ale okazało się , że pod zderzakiem jest wypełnienie z pianki poliuretanowej i nie ma takiej możliwości, żeby przeciągnąć tamtędy jakikolwiek przewód. Dziura została ...
    Koniec końców kamerkę mam przymocowaną we wnęce na rejestrację , pomiędzy lampkami oświetlającymi tablicę . Po wyjęciu jednej z lampek nie było problemu, żeby przeciągnąć do wnętrza przewody od kamerki przez oryginalny otwór, przez który z wnęki koła zapasowego wychodzą przewody do czujników cofania.
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory