Strona 50 z 60 PierwszyPierwszy ... 4041424344454647484950515253545556575859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #491
    Użytkownik Świeżak Avatar Conda
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM Q4 SW 252KM 531Nm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Nie musisz usuwać Blue&Me wystarczy przenieść w inne miejsce. Ja mam pod siedzeniem pasażera.

  2. #492
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    45

    Domyślnie

    A czy mając Blue&Me, da radę zamontować poniższe radio w oryginalnej ramce?
    Mam na myśli, czy się zmieści bez przenoszenia Blue&Me.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	radio.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	34.5 KB
ID:	263436

    Oczywiście radio bez NAVI

  3. #493
    Użytkownik Świeżak Avatar Conda
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM Q4 SW 252KM 531Nm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Mam dokładnie to samo radio. Ale niestety nie zmieści się musisz przenieśc Blue&ME za dużo kostek , canbus adapter. Po prostu za mało tam miejsca. Chyba że dasz auto do elektryka zeby ogarnął kabelki.

  4. #494
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sedan
    Postów
    20

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, spotkałem się w 159 ze zwykłym radiem i nawigacją między zegarami... Mam B&M samochód z 2008 ( po lift) i pytanie czy da się dołożyć właśnie taką nawigacje? Co ewentualnie bym musiał wymienić? Pozdrawiam

  5. #495
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    musisz zmienic centrale b&m na wetsje z nav, dodac antene gps (uniwersalba z pasujacym zlaczem ok 40zl), ja musialem pokomvinowac z ustawieniami proxi bo nie bylo widac pidmenu nawigacji. generalbie nie polecam. najnowsze mapy sa z 2010r, ogokbie nawi do kitu, wprowadzabie adresu masakra i trzeba to robic na postoju. zrovikem hobbystycznie, sprobowalem i przez 2 lata ani razu nie uzylem (korzystalem z tekefonu na uchwycie do nawi).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #496
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sedan
    Postów
    20

    Domyślnie

    A jak posiadam B&M to da rade wsadzić jakieś radyjko 2din z androidem? Niestete nie moge dodać linka ale jest to radio dedykowane pod alfe 159 ale po wpisaniu na allegro takiej frazy: NAWIGACJA RADIO 2DIN ALFA ROMEO 159 ANDROID 9.0 można je łatwo znaleźć.
    Radyjko to od tyłu wygląda jak 1din więc sądze że z miejscem problemu nie powinno być.
    Ostatnio edytowane przez Zielus ; 17-11-2019 o 14:22

  7. #497
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zielus Zobacz post
    A jak posiadam B&M to da rade wsadzić jakieś radyjko 2din z androidem? Niestete nie moge dodać linka ale jest to radio dedykowane pod alfe 159 ale po wpisaniu na allegro takiej frazy: NAWIGACJA RADIO 2DIN ALFA ROMEO 159 ANDROID 9.0 można je łatwo znaleźć.
    Radyjko to od tyłu wygląda jak 1din więc sądze że z miejscem problemu nie powinno być.
    Przecież masz parę postów wyżej:

    "Mam dokładnie to samo radio. Ale niestety nie zmieści się musisz przenieśc Blue&ME za dużo kostek , canbus adapter. Po prostu za mało tam miejsca. Chyba że dasz auto do elektryka zeby ogarnął kabelki."
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  8. #498
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Panowie potrzebuję wiedzieć jak przejść z quadlock na iso . Mam oryginalna navi Instant i planuje zmienić a tam wszystkie kostki są w iso. Dodatkowo czy mogę wywalić Blue nad me i auto nie zwarjuje? Obecnie po odlaczeniu BM miga mi przebieg. Mam zamówiony adapter z Canbus jak coś.nigdzie nie znalazłem dedykowanej przejściówki? Temat napewno był przerabiany

  9. #499
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa Romeo 159 sedan
    Postów
    20

    Domyślnie

    Udało mi sie pogodzić radio 2din z b&M... Wystarczy przypiłować obudowe B&M (jest 2x większa niż sama płytka) i usadowić ją w poprzek.

  10. #500
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Szanowni państwo, pomocy!
    Wymieniłem ori radio na ori navi to po lifcie (razem z navi do kompletu wymieniłem moduł blue & me, który chodził z ta właśnie navi).
    Nie obyło się bez przerabiania wiązki, bo kostki były inne ale nie w tym problem. Master Code oczywiście też wklepałem.
    Problem jest z osiowaniem proxi. Zmieniam w ustawieniach CAN Information display na 'type 3 navi & blue&me' i rozpoczynam procedurę osiowania proxi.
    Niestety na module rdia/navi wyskakuje błąd: "FAILED TO EXECUTE Receiver Radio/Radio Navigator Node (NRR/RMN) FAILED! - Unknown error" (to komunikat z FESlog, ale podobny się wyświetla podczas programowania) Na innej wersji FESa pokazuje się komunikat, że został przekroczony czas i też wywala błąd.

    Dodam, że działa radio, działa połączenie telefonu z blu & me, ale nie da się normalnie włączyć muzy z mp3 (ani z kierownicy z menu między zegarami, ani przyciskiem na navi 'Media').
    Ciekawe jest też , że wszystko działało dobrze (dało się włączyć muzę z mp3 z kierownicy i przyciskiem 'Media' oraz wyświetlało nazwe numeru na wyświetlaczu navi) do momentu jak spróbowałem zrobić osiowanie proxi bez wklepania Master Code aby pozbyć się migającego licznika. Wtedy się wszystko wysypało i przestało reagować.

    Nie działają żadne ustawienia w navi, nie mogę nawet zmienić języka (wyskakuje 'configuration error'), czy skasować licznika dziennego itp. itd. (ale mogę zmienić język między zegarami - wtedy mam język angielski w navi a np. włoski między zegarami)

    Co najciekawsze jestem w stanie w pewien sposób włączyć muzę z mp3. A mianowicie muszę wybrać wybieranie głosowe i poczekać aż babka przestanie gadać - wtedy załącza się muza z mp3. Udało mi się także włączyć muzę z mp3 wydając komendę 'Play'. Muza z mp3 gra ale navi nie reaguje na nic, nie mogę przełączyć na radio, nie mogę wejść w ustawienia dźwięku, a działa jedynie sterowanie z kierownicy. Mogę zmienić kawałek, zmienić głośność, wybrać foldery do odtwarzania. Co ciekawe wtedy navi myśli, że jest w trybie radia, a nie muzy z blue & me i np. jak zmieniam kawałek na następny to navi na ekranie zmienia fale radiowe (oczywiście tylko na wyświetlaczu, bo cały czas gra muza z mp3).
    Żeby wrócić do słuchania radia trzeba albo wyłączyć i włączyć zapłon albo, co ciekawe, wydać głosową komendę 'stop'. Wtedy navi wraca do odtwarzania radia i zaczyna reagować na przyciski np. zmiany ustawień audio.

    Teoretycznie po CANie navi jest połączone z blue & me i z autem ale zachowuje się tak jak opisałem wyżej.

    W którym momencie robię coś nie tak? Czy prócz ustawienia CAN Information display na 'type 3 navi & blue&me' muszę jeszcze coś gdzieś zmienić żeby procedura osiowania się powiodła? Bo chyba w osiowaniu leży problem, auto powinno przenieść funkcjonalność z wyświetlacza między zegarami do navi a tak sie nie stało

    Z góry dziękuję za pomoc!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory