Strona 51 z 60 PierwszyPierwszy ... 4142434445464748495051525354555657585960 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #501
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajon Zobacz post
    Szanowni państwo, pomocy!
    Wymieniłem ori radio na ori navi to po lifcie (razem z navi do kompletu wymieniłem moduł blue & me, który chodził z ta właśnie navi).
    Nie obyło się bez przerabiania wiązki, bo kostki były inne ale nie w tym problem. Master Code oczywiście też wklepałem.
    Problem jest z osiowaniem proxi. Zmieniam w ustawieniach CAN Information display na 'type 3 navi & blue&me' i rozpoczynam procedurę osiowania proxi.
    Niestety na module rdia/navi wyskakuje błąd: "FAILED TO EXECUTE Receiver Radio/Radio Navigator Node (NRR/RMN) FAILED! - Unknown error" (to komunikat z FESlog, ale podobny się wyświetla podczas programowania) Na innej wersji FESa pokazuje się komunikat, że został przekroczony czas i też wywala błąd.

    Dodam, że działa radio, działa połączenie telefonu z blu & me, ale nie da się normalnie włączyć muzy z mp3 (ani z kierownicy z menu między zegarami, ani przyciskiem na navi 'Media').
    Ciekawe jest też , że wszystko działało dobrze (dało się włączyć muzę z mp3 z kierownicy i przyciskiem 'Media' oraz wyświetlało nazwe numeru na wyświetlaczu navi) do momentu jak spróbowałem zrobić osiowanie proxi bez wklepania Master Code aby pozbyć się migającego licznika. Wtedy się wszystko wysypało i przestało reagować.

    Nie działają żadne ustawienia w navi, nie mogę nawet zmienić języka (wyskakuje 'configuration error'), czy skasować licznika dziennego itp. itd. (ale mogę zmienić język między zegarami - wtedy mam język angielski w navi a np. włoski między zegarami)

    Co najciekawsze jestem w stanie w pewien sposób włączyć muzę z mp3. A mianowicie muszę wybrać wybieranie głosowe i poczekać aż babka przestanie gadać - wtedy załącza się muza z mp3. Udało mi się także włączyć muzę z mp3 wydając komendę 'Play'. Muza z mp3 gra ale navi nie reaguje na nic, nie mogę przełączyć na radio, nie mogę wejść w ustawienia dźwięku, a działa jedynie sterowanie z kierownicy. Mogę zmienić kawałek, zmienić głośność, wybrać foldery do odtwarzania. Co ciekawe wtedy navi myśli, że jest w trybie radia, a nie muzy z blue & me i np. jak zmieniam kawałek na następny to navi na ekranie zmienia fale radiowe (oczywiście tylko na wyświetlaczu, bo cały czas gra muza z mp3).
    Żeby wrócić do słuchania radia trzeba albo wyłączyć i włączyć zapłon albo, co ciekawe, wydać głosową komendę 'stop'. Wtedy navi wraca do odtwarzania radia i zaczyna reagować na przyciski np. zmiany ustawień audio.

    Teoretycznie po CANie navi jest połączone z blue & me i z autem ale zachowuje się tak jak opisałem wyżej.

    W którym momencie robię coś nie tak? Czy prócz ustawienia CAN Information display na 'type 3 navi & blue&me' muszę jeszcze coś gdzieś zmienić żeby procedura osiowania się powiodła? Bo chyba w osiowaniu leży problem, auto powinno przenieść funkcjonalność z wyświetlacza między zegarami do navi a tak sie nie stało

    Z góry dziękuję za pomoc!
    Ja już wielu tu czytałem na forum co tej magii próbowali. Niestety każdy poległ. Wiem ze to pytanie pewnie znasz... po co ci to? W tym radiu za wiele nie znajdziesz.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  2. #502
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    a są 1000x lepsze radia na androidzie z pięknym wyświetlaczem, nowoczesnością, dopasowane do konsoli ze 159 kształtem, wgrywa się apki jakie chce itp i kosztują niewiele ponad 1000zł.
    wcześniej B&M miałeś na zielonej wtyczce bez USB? jeśli tak, to to poliftowe będzie już na pewno na żółtej wtyczce stereo a przełączanie przez CAN. jest na to ustawienie w MESie.
    Inna sprawa że przy jakiś starszych MESach ludzie się skarżyli że B&M nie szło dodać (proxi coś wywalało?), ja tam bym używał obecnej wersji MESa jeśli już a nie jakiegoś pirata zapewne?
    może jeszcze jakieś inne ustawienia są potrzebne. dobrze byłoby podpatrzyć konfig proxi ze 159 która ma taki konfig jak Ty chcesz zrobić. pytanie czy pełen konfig do tego wspiera FES/MES - w Giulii np wiele rzeczy trzeba zmieniać w hex-ie (w proxi CTRL-ALT-C) bo nie ma tego rozkminionego/dodanego na liście ustawień.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #503
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a są 1000x lepsze radia na androidzie z pięknym wyświetlaczem, nowoczesnością, dopasowane do konsoli ze 159 kształtem, wgrywa się apki jakie chce itp i kosztują niewiele ponad 1000zł.
    wcześniej B&M miałeś na zielonej wtyczce bez USB? jeśli tak, to to poliftowe będzie już na pewno na żółtej wtyczce stereo a przełączanie przez CAN. jest na to ustawienie w MESie.
    Inna sprawa że przy jakiś starszych MESach ludzie się skarżyli że B&M nie szło dodać (proxi coś wywalało?), ja tam bym używał obecnej wersji MESa jeśli już a nie jakiegoś pirata zapewne?
    może jeszcze jakieś inne ustawienia są potrzebne. dobrze byłoby podpatrzyć konfig proxi ze 159 która ma taki konfig jak Ty chcesz zrobić. pytanie czy pełen konfig do tego wspiera FES/MES - w Giulii np wiele rzeczy trzeba zmieniać w hex-ie (w proxi CTRL-ALT-C) bo nie ma tego rozkminionego/dodanego na liście ustawień.
    Chciałem mieć ori navi, bo chciałem mieć funkcjonalność blue & me (chodzi mi o dzwonienie/odbieranie z kiery + wybieranie z wyświetlacza między zegarami).
    Tylko dlatego podjąłem próbę zainstalowania tejże navi.
    Teraz jestem w czarnej dupie, bo już zainwestowałem tyle, że miałbym za to chińczyka praktycznie plug & play
    BTW czy są dostępne chińczyki, które mają podłączenie jak do tej poliftowej navi? Czy będę musiał przerabiać wiązkę jeszcze raz żeby powrócić do tego co było (zwykłe radio) jak polegnę?
    Może jednak komuś się udałą taka operacja?

  4. #504
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajon Zobacz post
    Może jednak komuś się udałą taka operacja?
    [MENTION=24592]Bajon[/MENTION] - ja mam taką konfigurację u siebie (od nowości). Choć ASO wymieniało to radio już raz.
    Jak robię teraz proxy, to też mam timeout tego radia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	265641

    Do tego łącząc się z nim, MES prawie nic nie odczytuje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	50.0 KB
ID:	265642

    Ale jakieś tam testy działają.

    Niemniej jednak zestaw mi działa i radio w CAN INFO jest widoczne jako "present". Nawet robiłem update do wersji 9.0 czy 10.0 ze strony blue&me i zadziałał.
    Jak chcesz to mogę porobić zrzuty z mojego proxy i podać Ci ustawienia jakie mam ja . Może Ci to coś pomoże. Radio i Blue&Me masz widoczne w CAN?
    Zobacz też czy w CAN Setup masz OK:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	265643
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 25-01-2020 o 14:16

  5. #505
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    [MENTION=24592]Bajon[/MENTION] - ja mam taką konfigurację u siebie (od nowości). Choć ASO wymieniało to radio już raz.
    Jak robię teraz proxy, to też mam timeout tego radia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	265641

    Do tego łącząc się z nim, MES prawie nic nie odczytuje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	50.0 KB
ID:	265642

    Ale jakieś tam testy działają.

    Niemniej jednak zestaw mi działa i radio w CAN INFO jest widoczne jako "present". Nawet robiłem update do wersji 9.0 czy 10.0 ze strony blue&me i zadziałał.
    Jak chcesz to mogę porobić zrzuty z mojego proxy i podać Ci ustawienia jakie mam ja . Może Ci to coś pomoże. Radio i Blue&Me masz widoczne w CAN?
    Zobacz też czy w CAN Setup masz OK:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	265643
    Ty masz silnik 2.0 u Ciebie to radio jest na standardzie. Kolega próbuje włożyć navi po lifcie gdzie wcześniej montowano inne

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  6. #506
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    [MENTION=24592]Bajon[/MENTION] - ja mam taką konfigurację u siebie (od nowości). Choć ASO wymieniało to radio już raz.
    Jak robię teraz proxy, to też mam timeout tego radia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	78.3 KB
ID:	265641

    Do tego łącząc się z nim, MES prawie nic nie odczytuje:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	50.0 KB
ID:	265642

    Ale jakieś tam testy działają.

    Niemniej jednak zestaw mi działa i radio w CAN INFO jest widoczne jako "present". Nawet robiłem update do wersji 9.0 czy 10.0 ze strony blue&me i zadziałał.
    Jak chcesz to mogę porobić zrzuty z mojego proxy i podać Ci ustawienia jakie mam ja . Może Ci to coś pomoże. Radio i Blue&Me masz widoczne w CAN?
    Zobacz też czy w CAN Setup masz OK:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	108.1 KB
ID:	265643
    Bardzo bym poprosił o ustawienia CAN jakie masz. Może jakimś cudem się uda..

  7. #507
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Jest mały sukces!! Udało mi się zrobić tak żeby odtwarzało normalnie muzę z mp3!! Trzeba było zmienić w ustawieniach CAN na Nav & Blue&me i NIE ROBIĆ osiowania!
    Natomiast nadal nie mogę zmienić języka, czy korzystać z kasowania przebiegu dziennego itp. Fajnie by było móc chociaż ten język zmienić na włoski... Ktoś ma jakies pomysły czemu konfoguracja navi jest zablokowana?

  8. #508
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajon Zobacz post
    Bardzo bym poprosił o ustawienia CAN jakie masz. Może jakimś cudem się uda..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	109.6 KB
ID:	265743

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	49.0 KB
ID:	265744

    Mam wersję z Bose, może to jakąś różnicę robi...
    Jest to radio u Ciebie widoczne w CAN? Możesz się z nim połączyć i np. zrobić test głośników (Dashboard / Radio Nav)?
    Moduł Blue&Me też jest widoczny i da się połączyć z nim?

  9. #509
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	109.6 KB
ID:	265743

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	49.0 KB
ID:	265744

    Mam wersję z Bose, może to jakąś różnicę robi...
    Jest to radio u Ciebie widoczne w CAN? Możesz się z nim połączyć i np. zrobić test głośników (Dashboard / Radio Nav)?
    Moduł Blue&Me też jest widoczny i da się połączyć z nim?
    Dzięki WIELKIE za ustawienia. Ja mam ustawiuone 'Type 3 Navi & blue & me'. Spróbuję ustawić tak jak Ty masz czyli 'Type 5 Radio Nav'.
    Podłączę się i sprawdzę czy widzi mi radio i czy będę mógł zrobić test głośników.
    Gdzie i jak sprawdzić czy łączy się z blue & me?
    A co w przypadku jeśli auto nie widzi navi i blue & me?

  10. #510
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajon Zobacz post
    Gdzie i jak sprawdzić czy łączy się z blue & me?
    Tu masz (ja mam niby to C1), a radio na dole:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ccccc.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	51.2 KB
ID:	265781

    Moje B&ME to:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fffffffffff.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	10.6 KB
ID:	265782
    Ostatnio edytowane przez Klonek ; 30-01-2020 o 14:59

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory