Strona 52 z 60 PierwszyPierwszy ... 242434445464748495051525354555657585960 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 595

Temat: Alfa 159 i montaż nawigacji zamiast radia

  1. #511
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    Tu masz (ja mam niby to C1), a radio na dole:
    Załącznik 265781

    Moje B&ME to:
    Załącznik 265782
    Ok, dzięki za info.
    Szukam w EPER jakie ja mam te sprzęty, ale nigdzie nie mogę znaleźć

  2. #512
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    No i dupa. Próbowałem przestawić w CAN na "Type 5 Radio Nav" i się zrobiło tak, że z przycisku nie mogę włączyć muzy z mp3. Tylko z kierownicy się da. I jeszcze do tego porypało się coś z zapłonem, nie mogę go wyłączyć jak kluczyk jest w stacyjce...

  3. #513
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Teraz to już sobie na maxa popieprzyłem. Osiowałem przez ALfaOBD i jest masakra. Lagi w menu między zegarami, nie wyświetlają się nazwy utworów na Navi, nie można przyciskiem muzy włączyć z mp3 i świeci się podświetlenie stacyjki mimo wyłączonego zapłonu...

    - - - Updated - - -

    A tak mi wykrywa Navi...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200201_211449.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	74.4 KB
ID:	265829
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200201_211550.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	80.6 KB
ID:	265830

  4. #514
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    W 159 też raz zrobiłem proxi z AlfaOBD ze 3-4 lata temu jak dołożyłem B&M, coś mi się pochrzaniło, proxi wyszło z błędem itp. Poprawiałem MESem. program wg mnie jest niestabilny - w Giulii próbowałem się ostatnio połączyć, po kilku sekundach się rozłącza. dla mnie to soft do szybkiego sprawdzenia błędów czy parametrów we Fiacie 500 czy giulietcie, ruszać tym niczego już nie będę - mam odczucie że jest to dalekie od dopracowania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #515
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Znowu próbowałem MESem, i jest jeszcze gorzej: muza z mp3 działa tylko po aktywowaniu przycisku do wydawania komend ale Navi myśli, że obsługuje radio i jak przełączam na kierownicy numer to ona na wyświetlaczu przełącza stacje radiowe oraz wystąpił błąd podczas osiowania Telemetric Node i mruga mi przebieg.
    Powoli się poddaję.
    Aha, nie da się zmienić ustawienia z Type 3 Navi & blue & me'na 'Type 5 Radio Nav' w ustawieniach CAN. Z każdym razem jak wchodze w ustawienia to jest Type3, niewazne jaki bym nie ustawił. Podczas osiowania wywala też błąd na radiu, ten co wczesniej (time out error).
    Zaczynam się rozglądać chyba za chińczykiem...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W 159 też raz zrobiłem proxi z AlfaOBD ze 3-4 lata temu jak dołożyłem B&M, coś mi się pochrzaniło, proxi wyszło z błędem itp. Poprawiałem MESem. program wg mnie jest niestabilny - w Giulii próbowałem się ostatnio połączyć, po kilku sekundach się rozłącza. dla mnie to soft do szybkiego sprawdzenia błędów czy parametrów we Fiacie 500 czy giulietcie, ruszać tym niczego już nie będę - mam odczucie że jest to dalekie od dopracowania.
    To czym zrobić osiowanie?

  6. #516
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajon Zobacz post
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    W 159 też raz zrobiłem proxi z AlfaOBD ze 3-4 lata temu jak dołożyłem B&M, coś mi się pochrzaniło, proxi wyszło z błędem itp. Poprawiałem MESem. program wg mnie jest niestabilny - w Giulii próbowałem się ostatnio połączyć, po kilku sekundach się rozłącza. dla mnie to soft do szybkiego sprawdzenia błędów czy parametrów we Fiacie 500 czy giulietcie, ruszać tym niczego już nie będę - mam odczucie że jest to dalekie od dopracowania.
    To czym zrobić osiowanie?
    odpisywałem na szybko i wyszło nieprecyzyjnie. AlfaOBD nie mam zaufania, MES jak najbardziej, tyle że ja korzystam z ori, obecnie z wersji Multiplexed, aktualnej i z ich dedykowanym interfejsem (CANtieCAR). z której wersji korzystasz? wiem że jakieś piraty nie działały dobrze (a swoją drogą chyba MES ok wersji 2.2 też coś źle działał jeśli chodzi o B&M w 159 - było coś o tym na forum)

    Nie mam czasu teraz czytać wszystkiego, z resztą navi akurat nie instalowałem w 159 nigdy, ale wspominałeś że navi kupiłeś poliftową, a auto masz poliftowe czy przed? Może niekompatybilności? Np w Giulii to też normalne - update jednej rzeczy (np wymiana na nowego typu radia czy modułu PAM), wymaga np zupdatowania innych modułów które współpracują z nim (6 w przypadku wymiany radia na 2 generacji z nowszym firmwarem, a w przypadku wymiany PAM, update modułu ABS). Gdybam czy może podobne zależności są też w 159?
    Jeszcze kwestia ustawień proxi, czy na pewno masz wszystko dobrze.

    Jeśli masz polifta to B&M na pewno idzie na wejście stereo (żółta wtyczka radia - przynajmniej tak w zwykłych radiach, nie znam navi jak pisałem - sugeruję tylko że były zmiany i trzeba inne podłączenia zrobić i inaczej proxi ustawić).

    powodzenia.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #517
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bajon
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm Sky View, wcześniej Alfa Romeo 156 SW 1,9 JTD M-jet
    Postów
    594

    Domyślnie

    Oto mój log z MESa:

    Odczyt danych konfiguracyjnych CAN ...
    CAN CONFIGURATION DATA:
    05 B6 95 FB 05 B6 95 FB 00 30 00 68 00 00 00 20 00 00 00 00
    05 B6 95 FB 00 22 05 A9 05 B6 95 FB 00 22 05 A9 00 22 05 29
    31 31 31 37 37 30 30 34 31 33 37 50 49 4E 49 4E 46 41 52 49 4E 20 06 05 04 FB 95 B6 05 A9 05 22 00 C0 6D 04 07 B2 00 14 10 00 0E 95 06 01 00 03 06 08 00 00 32 50 78 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 42 40 B6 88 00
    Komputer nadwozia (BCM/NBC)
    Węzeł sterowania silnika (ECM/NCM)
    Deska rozdzielcza (IPC/NQS)
    Węzeł kierownicy wielofunkcyjnej (NVO)
    Węzeł radioodbiornika/radionawigacji z mapami (NRR/RMN)
    Węzeł układu hamulcowego (ABS/BSM/NFR)
    Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV)
    Węzeł drzwi kierowcy (NPG)
    Węzeł klimatyzacji (HVAC/NCL)
    Węzeł czujnika kąta skrętu (NAS)
    Węzeł odchylenia/przyspieszenia bocznego (NYL)
    Węzeł drzwi pasażera (NPP)
    Węzeł fotela kierowcy (NAG)
    Węzeł czytnika TEG (NPS)
    Węzeł blokady kierownicy (NBS)
    Węzeł fotela pasażera (NAP)
    Węzeł czujnika parkowania (PAM/NSP)
    Węzeł poduszek powietrznych (NAB/ORC)
    (Multiecuscan 4.2)
    2020-02-02 1515
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V
    CAN Setup / PROXI Alignment Procedure
    --------------------------------------------------------------

    Komputer nadwozia (BCM/NBC): EOL Ok
    Węzeł sterowania silnika (ECM/NCM): Ok
    Deska rozdzielcza (IPC/NQS): EOL Ok
    Węzeł kierownicy wielofunkcyjnej (NVO): Ok
    Węzeł radioodbiornika/radionawigacji z mapami (NRR/RMN): EOL Ok
    Węzeł układu hamulcowego (ABS/BSM/NFR): Ok
    Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV): EOL Nieudane
    Węzeł drzwi kierowcy (NPG): EOL Ok
    Węzeł klimatyzacji (HVAC/NCL): EOL Ok
    Węzeł czujnika kąta skrętu (NAS): Ok
    Węzeł odchylenia/przyspieszenia bocznego (NYL): Ok
    Węzeł drzwi pasażera (NPP): EOL Ok
    Węzeł fotela kierowcy (NAG): Ok
    Węzeł czytnika TEG (NPS): Ok
    Węzeł blokady kierownicy (NBS): EOL Ok
    Węzeł fotela pasażera (NAP): Ok
    Węzeł czujnika parkowania (PAM/NSP): Ok
    Węzeł poduszek powietrznych (NAB/ORC): Ok

    AKTYWOWANIE REGULACJI...
    Wyświetlana informacja
    Stara wartość: Type 3/Blue&Me Nav
    Nowa wartość: Type 5/RadioNav
    WYKONANE


    AKTYWOWANIE REGULACJI...
    PROCEDURA 'OSIOWANIA' PROXI
    Zapis danych konfiguracyjnych CAN ...
    Zapis do modułu: Komputer nadwozia (BCM/NBC) UDANY!
    Zapis do modułu: Deska rozdzielcza (IPC/NQS) UDANY!
    Zapis do modułu: Węzeł radioodbiornika/radionawigacji z mapami (NRR/RMN) NIEUDANY! - Przekroczony limit czasu
    Zapis do modułu: Węzeł Info-Telematyczny (NIT/NCV) UDANY!
    Zapis do modułu: Węzeł drzwi kierowcy (NPG) UDANY!
    Zapis do modułu: Węzeł klimatyzacji (HVAC/NCL) UDANY!
    Zapis do modułu: Węzeł drzwi pasażera (NPP) UDANY!
    Zapis do modułu: Węzeł blokady kierownicy (NBS) UDANY!
    WYKONANIE NIEUDANE
    Węzeł radioodbiornika/radionawigacji z mapami (NRR/RMN) NIEUDANY! - Przekroczony limit czasu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    odpisywałem na szybko i wyszło nieprecyzyjnie. AlfaOBD nie mam zaufania, MES jak najbardziej, tyle że ja korzystam z ori, obecnie z wersji Multiplexed, aktualnej i z ich dedykowanym interfejsem (CANtieCAR). z której wersji korzystasz? wiem że jakieś piraty nie działały dobrze (a swoją drogą chyba MES ok wersji 2.2 też coś źle działał jeśli chodzi o B&M w 159 - było coś o tym na forum)

    Nie mam czasu teraz czytać wszystkiego, z resztą navi akurat nie instalowałem w 159 nigdy, ale wspominałeś że navi kupiłeś poliftową, a auto masz poliftowe czy przed? Może niekompatybilności? Np w Giulii to też normalne - update jednej rzeczy (np wymiana na nowego typu radia czy modułu PAM), wymaga np zupdatowania innych modułów które współpracują z nim (6 w przypadku wymiany radia na 2 generacji z nowszym firmwarem, a w przypadku wymiany PAM, update modułu ABS). Gdybam czy może podobne zależności są też w 159?
    Jeszcze kwestia ustawień proxi, czy na pewno masz wszystko dobrze.

    Jeśli masz polifta to B&M na pewno idzie na wejście stereo (żółta wtyczka radia - przynajmniej tak w zwykłych radiach, nie znam navi jak pisałem - sugeruję tylko że były zmiany i trzeba inne podłączenia zrobić i inaczej proxi ustawić).

    powodzenia.
    Hej

    auto mam przedliftowe. Już kminie czy Body Computera tez nie przełożyć, bo mam...
    Ostatnio edytowane przez Bajon ; 02-02-2020 o 18:04

  8. #518
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    montował ktoś z was, panel tego typu nad nawiewami na desce ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nav.PNG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	371.7 KB
ID:	265848

  9. #519
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajon Zobacz post
    auto mam przedliftowe. Już kminie czy Body Computera tez nie przełożyć, bo mam...
    przełożysz BCM to możliwe że zaczną się inne jaja (kluczyki?) zrobisz to, to coś innego wyskoczy ?

    co do proxi, nie podpowiem Ci, 159 nie mam od ponad 1.5 roku w MES w trybie symulacji nawet nie podglądnę możliwych ustawień dla kliku ostatnich pozycji bardziej lub mniej powiązanych bo są akurat nieaktywne. pamiętaj też że ustawienia proxi z MES to może nie być kompletna lista opcji - tak samo mamy w Giulii, część rzeczy autor MESa skądś wiedział i dał opcje, resztę wyczaili ludzie na forach porównując hexy podobnych aut i wyczaali metodą prób i błędów co za co odpowiada, tak więc część rzeczy zmieniamy w MES samym hex-ie (aktywacja remote start z kluczyka, wyłączenie odjeżdżania fotela kierowcy po otwarciu drzwi), bo MES nie ma na to ustawienia - tak może być też w 159. w każdym razie życzę powodzenia i wytrwałości, tylko uparci coś rozkminiają i mogą być tym pierwszym któremu się uda
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #520
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    [MENTION=24592]Bajon[/MENTION] - jakie masz aktualnie ustawienia w proxy (6 ostatnich linijek)?
    Steering wheel buttons
    Vehicle type
    Display type
    Audio output
    Auxiliary audio output
    Information displayed
    ?

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Montaż fabrycznej nawigacji do Giulietty, porady.
    Utworzone przez rado084 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-07-2019, 11:06
  2. [159] Rodzaje radia/nawigacji
    Utworzone przez boober w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 16:56
  3. Wyciąganie nawigacji/radia CD
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2015, 18:25
  4. [159] Zestaw multimedialny zamiast ori radia
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-04-2014, 20:39
  5. Dostrajanie radia do nawigacji (Transmiter FM)
    Utworzone przez Halil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory