Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 68

Temat: brak oświetlenia bagażnika w mojej Belli

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Wylogowało mnie podczas wysyłania wiadomości a później niby się zdjęcia otwierały u mnie ale jednak nie. Oto zdjęciaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1143.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	56.9 KB
ID:	203278Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu12.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	203279

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Wczoraj wymieniłem mikroprzełącznik na nowy o lepszych parametrach niż ori oraz psiknąłem clenaerem do styków cały zamek. Oświetlenie działa po nocy oraz po pracy od pierwszego otwarcia

  3. #43
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar MaRo
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    220

    Domyślnie

    W zamku są dwa microswitche, i ten który pokazujesz na zdjeciu to jak dobrze pamiętam to jest do wyświetlania czy bagażnik jest otwarty. Ten od oświetlenia jest pod spodem plastikowej obudowy pod tym logiem fiat/lancia po prawej stronie patrząc na twoje zdjęcie.

  4. #44
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Dwa to wiadomo, tylko myślałem że chodzi o ten łatwiej dostępny. Poszedłem z ciekawości sprawdzić i jest jak mówisz z tym, że mikroprzełącznik oświetlenia (ten bardziej ukryty) musi zostać włączony aby zadziałał sygnał otwartej klapy przy naciśniętym drugim mikro od sygnału klapy. Dziwne rozwiązanie jak również to czemu podłączenie nie jest na odwrót czyli mikro sygnału klapy w zamku a oświetlenia w tym łatwiejszym miejscu. W każdym razie temat dotyczy oświetlenia i u mnie cały czas teraz działa. Prawdopodobnie kontakt spray pomógł gdy tam polałem obficie i przeczyścił drugi mikrostyk. Możliwe, że preparat od konserwacji klapy się tam dostał bo na zamku było trochę tego lepkiego środka albo styki nie przewodziły z innych powodów. Poza tym jeszcze nie miałem 12v na lini body i lampka, tutaj też wcześniej poprawione styki.
    W razie gdybym miał problem w przyszłości to jak dostać się do tego mikro od oświetlenia w zamku? Obudowa jest na zatrzaskach czy trzyma się na tych dwóch nitach a może jeszcze coś innego? Ktoś tu pisał, że dostał się do zamka ale co miał na myśli

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Dzisiaj, podbudowany Waszymi sukcesami zmierzyłem się z tematem ponownie (ostatni raz z pół roku temu próbowałem, nowy mikrostyk leży w garażu). Nie uwierzę, że komuś udało się wyciągnąć ten właściwy mikrostyk. Jest on obudowany tym czarnym plastikiem i w zasadzie chyba jedyny sposób to rozwiercać te dwa nity na zamku aby to zdjąć. U mnie niestety nic nie pomogło- styk jest do wymiany a nie bardzo się da go wymontować nie niszcząc zamka. Cholerne nowoczesne rozwiązania... Szukam nowego zamka- ma ktoś?

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ostatecznie można spróbować podłączyć się pod ten jeden mikro razem z info o klapie. Jeśli ktoś założył mocniejszy mikro to powinno być ok. Trzeba by to przetestować...

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Myślałem o tym jednak z jakiegoś powodu to rozdzielono, dlatego odpuściłem. Wystarczy że do wymiany mam zamek, innego ustrojstwa wymieniać nie chcę

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jeden z przewodów każdego z mikro i tak jest zmostkowanych wspólnie prawdopodobnie to masa która dalej leci jedna do lampki a druga do bodycompa z info po włączeniu mikroprzełączników(zamknięciu obwodu) Co najwyżej może się upalić mikro przełącznik ale jeśli w sedanie jest jedna lampka a w sw z tego co pamiętam trzy to podpięcie w sedanie sygnału do kontrolki otwarcia klapy nie powinno zrobić bałaganu tym bardziej jak mocniejszy mikro założony. Kiedyś może to przetestuję. Ewentualnie wyciąć ten czarny plastik obudowy zamka tam gdzie znajduje się drugi mikro (pod znaczkiem jak twierdzi Maro) i jest do niego dostęp. Później i tak na zamek idzie dodatkowa osłona ozdobna to by tego nie było widać. Z otworem pobawić się można jak i tak zamek by poszedł na śmietnik

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Ja tymczasem rozwiązałem problem (mam nadzieję..) kompleksowo. Wymieniłem zamek na używkę za 99zł. Jak ktoś potrzebuje sprawny zamek bez mikrostyków to oddam chętnie. Jak miło znów mieć światło w bagażniku.

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar alflg
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SportWagon 1.9 JTDm 150 km 2006r CHIP 180 km 401 nm
    Postów
    170

    Domyślnie

    Czy mógłby ktoś podpowiedzieć?
    Czy jest możliwość podłączenia się pod oświetlenie tylnej lampki w jakiś prosty sposób, aby ominąć ten mikroprzełącznik a światło działało?
    Ostatnio edytowane przez alflg ; 06-09-2016 o 20:29

Podobne wątki

  1. [159] żarówka oświetlenia bagażnika SW
    Utworzone przez dorman_jura w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 16:47
  2. Brak oświetlenia kabiny, bagażnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 09:31
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:02
  4. Jak wygląda lampka oświetlenia bagażnika?
    Utworzone przez tomoole w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory