Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: brak oświetlenia bagażnika w mojej Belli

  1. #61
    Użytkownik Świeżak Avatar Esiok10
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Pszczyna /śląskie
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8v
    Postów
    88

    Domyślnie

    Te założone przeze mnie też są mocniejsze i przypuszczam że też by wytrzymały oba na jednym.. Bylem ciekaw jak to w środku jest zrobione-faktycznie szło by to też wykonać tak jak u ciebie.
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Nie wszyscy są obeznani w elektronice.. Więc alfisci ktorzy borykają się z brakiem oświetlenia będą mieli 3 wyjścia.. Albo kupić nowy zamek, albo zacząć grzebać i lutowac- na podstawie porad na forum o ile ich te,, nity stalowe,, nie pokonają

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Witam,

    czy nie został komuś może nadmiar 1 przełącznika który siedzi w zamku D2F-L-D3 ? niestety obecnie braki na hurtowniach ...

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Witam,odgrzeje kotleta,bo u mnie jakies kwiatki sie porobily.
    Jak kupiłem brerke to zaważylem,że nie świeci lampka w bagażniku.Wytargałem zamek i zauważyłem,że kabelki od mikrostyku są urwane.Gdy je połącze to światło działa.Tam już było lutowane,więc dałem inny mikrostyk i podłączyłem przewody.Światło działa jak należy,tylko teraz pali mi się na desce kontrolka od otwartej Klapiy bagażnika.Jak bagażnik jest otwarty to kontrolka gaśnie,czyli działa na odwròt.Wcześniej działało to poprawnie.Podejżewam,że ktoś celowo odłączył microstyk od lampki bo miał ten sam Problem.Jak mikrostyk od lampki jest odlaczony ,to informacja od otwartej klapy dziala prawidlowo.U mnie w brerze od oswietlenia jest ten pierwszy mikrostyk,latwo dostepny.Co tam sie moze dziac?

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar maurize
    Dołączył
    10 2021
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    162

    Domyślnie

    To powinno być niezależne, bo jeden mikrostyk odpowiada za światło w bagażniku, a drugi za alarm kalpy. Zobacz ten od alarmu klapy czy nie jest zamontowany (podpięty) odwrotnie.

    Ja to robiłem u siebie dawno i nie pamiętam szczegółów, ale chyba jedne styk powinien być normalnie otwarty (ten od światła) i otwarcie klapy go zwiera. A z tym od alarmu jest odwrotnie.

    Poszukaj podpięcia tutaj
    https://4cardata.info/elearn/939/2/9...000/939011220/
    Ostatnio edytowane przez maurize ; 16-01-2023 o 00:26

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

  6. #66
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Narazie autem jezdzi kumpel i mieszka 200km ode mnie,wiec jak bede mial dostep do brerki to na spokojnie pomysle.Wtedy nie bylo czasu za bardzo.Jesli chodzi o mikrostyk klapy to nic przy nim nie bylo robione,on siedzi w srodku zamka.Przed polaczeniem drugiego mikrostyku komunikat o otwartej klapie dzialal prawidlowo.Nie zdazylem tego dokladnie zobaczyc,bo podlaczylismy mikrostyk od lampki i ona dzialala,wiec nie wpadlismy na to zeby kontrolowac komunikat na zegarach skoro on dzialal normalnie.Kumpel zajmowal sie podlaczeniem mikrostyku a ja w tym czasie zakladalem tempomat i robilem osiowanie proxy,ale to chyba nic nie przestawilo.

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomegm
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    KK
    Auto
    159 V6 Q4 Qtronic, Giulia Ti Q4
    Postów
    284

    Domyślnie

    Walczyłem kiedyś z tym zamkiem w Stilo Multi Wagon, jeden z tych dwóch styków w zamku zwarł się na stałe. Rozpiąłem wadliwy obwód (wyjąłem jeden pin z wtyczki i zaizolowałem) i wszystko wróciło do normy, alert o otwartej klapie zgasł a światło w bagażniku też się załączało

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa 159 2.4jtd Alfa Brera 2.4 jtd
    Postów
    62

    Domyślnie

    Tylko jakby tam zwarcie bylo,to by komunikat byl staly,a on dziala tylko odwrotnie,wiec styk pracuje.Poza tym to by byl duzy zbieg okolicznosci ,ze jak podlaczylem styk od swiatla to ten drugi by natychmiast umarl.

Podobne wątki

  1. [159] żarówka oświetlenia bagażnika SW
    Utworzone przez dorman_jura w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 16:47
  2. Brak oświetlenia kabiny, bagażnika
    Utworzone przez Andrzej78500 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 09:31
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-06-2012, 18:02
  4. Jak wygląda lampka oświetlenia bagażnika?
    Utworzone przez tomoole w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory