Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 120

Temat: Łożysko podpory półosi

  1. #91
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    U mnie wymiana łożyska w kole jednak nie pomogła na miauczenie. Więc szukam dalej.
    Kolega (emerytowany mechanik) po usłyszeniu tego dźwięku doradził aby poszukać kawałka prostej i nieuczęszczanej drogi, rozpędzić auto i zgasić stacyjkę. W ten sposób można wykluczyć ruchome części z paska osprzętu zanim zabierze się za półosie.

  2. #92
    Użytkownik Świeżak Avatar jarecki82
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    opolskie
    Auto
    159 1.9 JTD 150 eko OFF Panda 1.3JTD Seicento
    Postów
    28

    Domyślnie

    U mnie nasilił się problem po wymiane kół na 18' 235.
    Jedynka daję gazu i zaczyna coraz bardziej harczeć.
    Hałasuje na każdym biegu jak wcisnę sprzęgło to ciszej ale jak auto jedzie trzymam sprzęgło i dodaję gazu to też trochę słychać.
    Skrzynia czy to łożysko?

  3. #93
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Te łożysko jest osłonięte ( przed syfem ) więc WD może nie wiele zdziałać
    Zlokalizowałem chyba. Jednak łożysko tylnego koła. Posadziłem żonę za kierownicą, a sam wędrowałem po aucie o osłuchiwałem w różnych miejscach. Ewidentnie odgłos był najśilniejszy kiedy z poziomu bagaznika przyłożyłem ucho do prawego nadkola. Na lewym nadkolu cichutko, a prawe szumi i pomiaukuje. W weekend wymienię piastę i zobaczymy czy pomoże.

    Przy okazji zauważyłem lekkie skrzywienie na prawej przedniej tarczy (powstało niedawno po najechaniu na dużą dziurę w połączeniu z ostrym hamowaniem). Pojutrze jadę na przetoczenie tarcz - są względnie nowe.

  4. #94
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Od pewnego czasu (ok. 4 miesięcy) mam u siebie dźwięk podobny do łi łi łi łi. Dźwięk ten jest uzależniony od prędkości. Słychać go przy prędkości 60 km/h i mniej. Największą częstotliwość ma przy 60 km/h i im wolniej się jedzie tym te łi łi łi łi jest coraz mniej intensywne tak jakby było to uzależnione od prędkości obrotowej kół. Dodam że dźwięk jest słyszalny najbardziej gdy auto toczy się na 4 biegu. Gdy wcisnę sprzęgło lub toczę się na luzie albo gdy dodam gazu dźwięk jakby ustępował, przynajmniej ja już go nie umie usłyszeć. Ale gdy auto jest zimne to te łi łi łi łi jest słychać niezależnie od tego czy auto jedzie na luzie czy toczy się na biegu. Na tym dźwięku już przejechałem 4 000 km i żadnego innego problemu nie mam, dźwięk nie nasila się. Nie występują dźwięki które by wskazywały na m32 np https://www.youtube.com/watch?v=95ApAEbGP2M
    Nie znam się za bardzo na mechanice ale gdy auto toczy się na biegu (bez gazu) to czasem nie działają jakieś opory ze skrzyni na półosie czy przeguby wewnętrzne? Bo jak wcisnę sprzęgło to dźwięk ustaje. Nie wtedy ma sił działających na układ. Nie wiem nie znam się nie orientuje. Wybaczcie.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  5. #95
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 150 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał awj1 Zobacz post
    Od pewnego czasu (ok. 4 miesięcy) mam u siebie dźwięk podobny do łi łi łi łi. Dźwięk ten jest uzależniony od prędkości. Słychać go przy prędkości 60 km/h i mniej. Największą częstotliwość ma przy 60 km/h i im wolniej się jedzie tym te łi łi łi łi jest coraz mniej intensywne tak jakby było to uzależnione od prędkości obrotowej kół. Dodam że dźwięk jest słyszalny najbardziej gdy auto toczy się na 4 biegu. Gdy wcisnę sprzęgło lub toczę się na luzie albo gdy dodam gazu dźwięk jakby ustępował, przynajmniej ja już go nie umie usłyszeć. Ale gdy auto jest zimne to te łi łi łi łi jest słychać niezależnie od tego czy auto jedzie na luzie czy toczy się na biegu. Na tym dźwięku już przejechałem 4 000 km i żadnego innego problemu nie mam, dźwięk nie nasila się. Nie występują dźwięki które by wskazywały na m32 np https://www.youtube.com/watch?v=95ApAEbGP2M
    Nie znam się za bardzo na mechanice ale gdy auto toczy się na biegu (bez gazu) to czasem nie działają jakieś opory ze skrzyni na półosie czy przeguby wewnętrzne? Bo jak wcisnę sprzęgło to dźwięk ustaje. Nie wtedy ma sił działających na układ. Nie wiem nie znam się nie orientuje. Wybaczcie.
    Czy udało Ci się rozwiązać problem? Mam to samo.

  6. #96
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Nie rozwiązałem. Dodam że ów dźwięk jest subiektywnie słyszalny bardziej z lewej strony tzn od kierowcy. Wymieniłem łożysko lewego koła i nic, to samo. Myślę że to może być półoś lewa. W październiku oddam na warsztat i niech zobaczą co to może być. Gdyby to była skrzynia to by problem narastał a tu jak było tak jest. Bo jedynie co kręci się w rytm koła to półosie. Jak koło stoi to i półoś się nie kręci. A możesz nagrać swój dźwięk?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  7. #97
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Panowie tylko lewa poloska to ta krótka bez podpory. Tam nie ma co kwiczeć. Ja u siebie mam wieczne " huczenie" od momentu jak auto poszło w dół . Negatyw ząbkuje opony. Jeździłem dotąd na kierunkowych a one dopiero są głośne. Przyszły sezon i nowe asymetryki- zobaczymy co będzie.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  8. #98
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    u mnie też jest ten dźwięk.
    Objawy podobne jak u kolegi jarecki82
    Wymieniłem łożysko przednie lewe dźwięk był zupełnie inny), i łozyska w skrzyni biegów (również inne dźwięki) a dziwięk pozotsał.
    Łożysko podpory półosi miałem sprawdzane i jest ok.
    Czy ten dźwięk nie jest związany z paskiem rozrządu, albo paskiem osprzętu? Bo przypomina dźwięk jakby coś się o coś ocierało, albo wpadało w rezonans...

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Panowie tylko lewa poloska to ta krótka bez podpory. Tam nie ma co kwiczeć. Ja u siebie mam wieczne " huczenie" od momentu jak auto poszło w dół . Negatyw ząbkuje opony. Jeździłem dotąd na kierunkowych a one dopiero są głośne. Przyszły sezon i nowe asymetryki- zobaczymy co będzie.

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka
    No tak jakby coś ocierało...? Ale co? I nie jest to huczenie tylko dźwięk pulsacyjny. Podobnie jest w przypadku scentrowanego koła roweru gdy bok felgi ociera o klocek hamulca. Chyba każdy wie o co chodzi. Poza tym mam pojawiło mi się to w lutym na zimowych oponach (225/50/16 goodyear) na których jeżdżę już 3 sezony a wcześniej nie było tego czegoś. Po przekładce na letnie (225/50/17 Michelin) jest to samo. Co roku mam robioną geometrie ale wiadomo ustawione jest to co można ustawić.
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  10. #100
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ściągnij koło, podlewaruj lewa stronę i odpal auto. Zapodaj 1ke i puść sprzęgło. Mechanizm roznicowy nie pozwoli by auto spadło z lewarka. Jednak zabezpiecz sobie klinami koła i dla pewności podłóż koło/klocek pod próg. Będzie ci się kręcić lewa strona więc nasluchuj.

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [GTV Spider] Łożysko podpory półosi
    Utworzone przez Torino w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 04:13
  2. [146] Łożysko podpory półosi
    Utworzone przez acidflash w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 10:37
  3. Łożysko podpory półosi
    Utworzone przez gismo w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-09-2013, 15:08
  4. [155] Łożysko podpory półosi
    Utworzone przez kasztelan w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 14:49
  5. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory