Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80

Temat: Korozja - jak to w końcu jest z tą 159?

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Według moich obserwacji cały syf (błoto) dostaje się do progu na dole nadkola (błotnika) przy łączeniu z progiem i to zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu. Konstrukcja jak dla mnie naprawdę dziwna bo mimo oryginalnego i nieuszkodzonego nadkola szczególnie w przednim kole błoto dostaje się poprzez szparę pomiędzy blachami prosto do progu. Brak tam jest jakiegokolwiek uszczelnienia fabrycznego, błoto w sporych ilościach gromadzi się na początku do mniej więcej pierwszego gumowego korka, potem podejrzewam wraz z kolejnymi kilometrami przesuwa się w głąb progu. Z tyłu samochodu też jest otwór pomiędzy blachami w "kieszonce" nadkola i końca progu tam gdzie jest mocowanie nadkola na klips, doskonałe miejsce do wlewania się wody z solą, ponieważ uszczelnienie tego miejsca fabryczną masą to chyba pełna improwizacja w fabryce. U mnie z jednej strony zrobili z uszczelnienia "wanienkę" na syf, a z drugiej strony prawie zero uszczelnienia ( z obu stron był ten pomysłowy otworek prowadzący syf bezpośrednio do progu efekt po paru latach życia w nieświadomości pewnie będzie jak u kolegi Hesus88. W AR156 rozwiązanie w tych newralgicznych miejscach były podobne i w efekcie progi w tych miejscach gniły. We Włoszech może to nie przeszkadza bo klimat suchy i raczej brak soli. Polecam po zimie oraz przed zimą wyczyścić te miejsca można np wyciągnąć jeśli będzie sucho odkurzaczem przedmuchać kompresorem, przepłukać a po wyschnięciu zakonserwować jakimś dobrym fluidem. Nie wiem tylko jak skutecznie "zalepić" te otwory przed napływem syfu bo boję się że zwykłe zalepienie jakimś uszczelniaczem samochodowym może wywołać korozję w tym rejonie, bo ogólnie miejsce ciężkie do dokładnego wyczyszczenie. Próg czyściłem już dwa razy oczywiście po zdjęciu nadkola oraz zaślepek progu. Całość porządnie wysuszyłem suszarką i zalałem konserwacją. Póki co u mnie nie widać objawów rudej.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 03-10-2016 o 18:00

  2. #42
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    W mojej belli użytkowanej od początku w Polsce pojawiła się korozja w lewym progu przy tylnym nadkolu. Musiał interweniować blacharz. Wykonał 2 wstawki jedną od spodu a drugą od strony nadkola.

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar michal_j
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159/ 1,9 jtdm
    Postów
    1

    Domyślnie

    Dzisiaj wykonałem konserwację progów w mojej 159 i potwierdzam to co pisze maroz. Te dziurki to jakaś pomyłka i ewidentny powód syfu w progach. Na 99% jestem przekonany, że są tam z powodu niedbalstwa jakiegoś Włocha co to składał. U mnie od początku progu kubek zbitego błota do drugiego korka spustowego, z tyłu ok ale trochę mokro (tam dziurka jest wyżej niż w najniższym punkcie, ale nie ma reguły). Dziurki/ szczeliny są totalnie losowo i nie mają wg mnie żadnego sensu poza powodowaniem korozji progów (może się mylę, proszę o sprostowanie). W każdym razie ja u siebie przepłukałem progi waląc pod ciśnieniem kompresora gorącą wodę jednocześnie wyciągając syf przez pierwszy i drugi korek spustowy przemysłowym odkurzaczem- działa. Później suszenie, czyszczenie i malowanie pierwszych ognisk rudej za nakolami (nieszczęsne dziurki) i konserwacja progów preparatem przez otwory spustowe. Zaryzykowałem i zatkałem te dziurki przy przednim kole elastycznym klejem sika. Ważny jest też prawidłowy (wydaje mi się) montaż nadkola- otóż u mnie całe nadkole było schowane "za" blachą błotnika i wchodziło jakby do wewnątrz tego fartucha przy początku progu. Wydedukowałem że skoro jest tam nacięcie (ok 20 cm od dołu) zarówno w nadkolu jak i błotniku znaczy że nadkole w tym miejscu powinno wychodzić na zewnątrz rantu błotnika (ok 20 cm dołu nadkola przy progu) Wtedy stanowczo mniej wody i błota leje się w fartuch z nieszczęsną dziurką U mnie do tej pory nadkole schodziło za rant progu i wszystko co ściekało z nadkola wlatywało prosto do dziurki Oby zadziałało i przedłużyło żywotność progów. Pozdrawiam Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14915675_10211383780339847_8456905646223623372_n.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	35.6 KB
ID:	214809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	14915731_10211383782019889_690524518205628634_n.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	51.2 KB
ID:	214810

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar d1dek
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witajcie,
    u mnie niestety wyskoczyły "purchle" na błotnikach przednich, zaraz nad łączeniem z progiem - prawdopodobnie od uderzeń kamieni. Zaraz po naprawie myślę, żeby nakleić tam naklejkę ochronną, taką jak z tyłu.

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym się dołączyć do tematu, jak to jest z tą korozją w 159. Kupiłem 6 letnie auto, i byłem w szoku ile tam było korozji. Niestety nie udało mi się tego wyjaśnić ze sprzedawcą i tak już zostałem z zardzewiałą 159. Rocznik 2010. Kupiłem 2 lata temu. Auto pochodziło z gór Niemieckich. korozja jest :
    doły nadkoli przednich
    kielichy amortyzatorów przód
    doły drzwi
    dół klapy
    uszczelki przy szybach.
    ramiona wycieraczek.
    co najdziwniesze, zardzewiałe są wszystkie zamki i te bolce o które sie zamyka. A to przecież jest schowane i nawet w starym aucie nie rdzewieje.

    Mam 156 z 97 roku i tam problemy z rdza pojawiły się dopiero niedawno.
    Zastanawiam się czy mój egzemplarz jest wadliwie malowany/zabezpieczony, czy może jeżdził w górach pół roku po drogach z solą.
    Grubość lakieru wszędzie oryginał.
    Rozbierałem tapicerkę czy nie była zalany, ale nic takiego nie widać od środka.
    Czy macie może jakieś pomysły co jest tego przyczyną? Ja mam taką hipotezę że może auto stało dłużej w jakiś pokrzywach ?
    Na początku musiałem wymienić wszystkie łożyska w kołach bo szumiały, hamulce też były bardzo skorodowane.

    Czy może ten typ tak ma że rdzewieje?

    I teraz chciałbym się też poradzić jak to profesjonalnie zabezpieczyć ?( okolice Krakowa) bo za dużo już włożyłem w to auto żeby sprzedawać, zresztą ja bym tak nie umiał komuś sprzedać takiego ogryzka.

    A tak przy okazji chciałbym podpytać o przekładnie kierowniczą, coś mi ostatnio dziwnie działa, czy to jakaś typowa wada? Słabo odbija kierownica i jest takie dziwne wrażenie zbyt nerwowego układu przy jeździe na wprost. ( miałem coś takiego kiedyś w 156, winny był zawór w przekładni. Czy to jest to samo czy może coś innego? ( zbieżność już robiłem 2 razy, wiec to chyba nie to)
    Sory za chaos w poście, dawno mnie tutaj nie było, chciałem wszystko na raz opisać.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI - jest; Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140km - była
    Postów
    65

    Domyślnie

    To wygląda jak porządnie zalane auto, które dodatkowo przestało dość długo w jakimś zamkniętym, wilgotnym garażu, przez co woda nie miała jak odparować, więc wszystko zaczęło gnić.

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar aras-rat
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    Jest: 159 SW 2.0 JTDM 170 KM Było: Grande Punto 1.3 MJ 90 KM
    Postów
    132

    Domyślnie

    Tak dużo ognisk korozji, plus hałasujące łożyska - śmierdzi mi to zalaniem. Dywany używane wcale nie są tak drogie i łatwo je wymienić. Remont pochłonie do kilku tysięcy (najlepiej wykonać sodowanie - nie uszkodzisz oryginalnego ocynku i malowanie pewnie calego auta) i nikt nie da gwarancji że paru latach ruda nie wyjdzie.
    Była: Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.0 JTDM 16V Turismo 170KM - Alfa Rosso Jest: Avensis 2.0 CVT

  8. #48
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 101KM 2005 r., Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDM 240KM 2008r.
    Postów
    34

    Domyślnie

    Trochę odkopuję temat, ale czy ktoś wymieniał już progi w 159? Na allegro znalazłem coś takiego https://allegro.pl/oferta/prog-reper...dShowitemShare, ale nie wygląda to na taki pełny próg. Raczej wygięta blacha?

    Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

  9. #49
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    A159 2.4 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Ja dodam od siebie, że świeżo zakupiłem AR159 i nie mam nigdzie korozji. Malowane były dwa tylne błotniki - każdy po około 240 mikronów...

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar Conda
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    ALFA ROMEO 159 2.4 JTDM Q4 SW 252KM 531Nm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Ja nie dawno wymieniałem lewy próg. Kupiłem oryginalny w MOTOAKUKI.

    - - - Updated - - -

    Poza tym nie widac odpływów na tej blaszce .Możliwe ze to wina ujęcia.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Jak to w końcu jest z tą wymianą oleju?
    Utworzone przez kgv166 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 22-10-2018, 20:16
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-01-2016, 09:45
  3. Jak to w końcu jest z tym spalaniem w Busso 3.2?
    Utworzone przez tomas1907 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-11-2013, 09:21
  4. Jak to w końcu jest z tymi przegubami (2.5 V6)
    Utworzone przez Paranoiks w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 17:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory