Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 87

Temat: Prawie właściciel 159-ki...zdementujcie lub potwierdzcie

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    @Alfisti użytkujący JTS-y: jak to jest jest z górkami, bo czytałem w kilku miejscach (także na forum), że JTS-y wysiadają na podjazdach... Mógłby ktoś to zdementować bądź potwierdzić?

  2. #62
    Użytkownik Embrion Avatar lasio
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    alfa romeo 159 sw jtdm
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam ! Ja mam 159 jtdm w wersji kombi z silnikem 2.4 o mocy 210 KM silnik oczywiście diesla-miałem już renówkę ,opla omegę która wydawała mi się super samochodem ale przenigdy nie chciałbym już innego autka jak Alfa,chociaż mam ją od lutego tego roku to to dzisiaj jestem super zadowolony. Fakt że pierwszy wpadł mi w oko wygląd tego auta ,bo jest niepowtarzalny urok dopiero potem poznałem zalety silnika który jest bodaj najlepiej udanym silnikiem w 159 a i spalanie przy normalnej jeździe wynosi około 10 litrów.Wszystkie autka się psują dlatego trzeba o nie dbać na bieżąco a posiadanie tego samochodu jest frajdą i tyle....

  3. #63
    krissis
    Gość

    Domyślnie

    co masz na myśli pisząc że wysiadają na górkach? Ja swoim samochodem jeździłem i po górach (w Polsce) i po normalnych drogach. Podjeżdżałem i zjeżdżałem z różnych wzniesień pod różnymi kątami i jakoś nie zauważyłem żeby mi samochód wysiadł może kwestia tego że ktoś nie umie pokonywać wzniesień, albo ruszać pod górkę, ale to już inna kwestia
    użytkuję swój samochód od kwietnia, troszkę już nim kilometrów zrobiłem, w tym trasy oraz normalne miejskie jazdy i mogę tylko chwalić silniki JTS. Ja z założenia nie trawię diesli więc zakup innego niż benzyna nie wchodził w rachubę, nie żałuję zakupu, jeszcze mnie samochód nie zawiódł, a to jest ważne. Spalania, jak spalanie, w mieście to jest ok 10-11 litrów, ale wiadomo ruszanie, hamowanie, korki, itd. W trasie, to zależy z jaką prędkością jadę, ale na przykład przy stałej prędkości ok 100 km/h komputer pokazuje spalanie ok 6 litrów, generalnie przy szybszej jeździe trzeba te ok 8 litrów liczyć, no chyba że ktoś lata po 200 km/h to wtedy jak sądzę alfa spali dużo jak to z samochodami, generalnie ile wlejesz tyle spalisz
    Jeśli chodzi o samą kulturę jazdy, to ja jestem że tak powiem wniebowzięty, tym samochodem jeździ się po prostu genialnie. Nawet zauważyłem że szybko jeździć mi się nie chce bo wtedy trasa trwa dłużej natomiast opinie moich znajomych, którzy jeździli moim samochodem, są zgodne i mówią że tak cichym samochodem w środku jeszcze nie jeździli. Akurat z tym się zgadzam, bo miałem okazję jeździć wieloma samochodami, i w alfie w kabinie jest naprawdę dobrze. Co do miejsca w środku, to już ktoś pisał, BMW klasy 5 to nie jest, ale mogę mówić za siebie. Mam 185 cm wzrostu, oprócz mnie najczęściej jeżdżą moja żona i córka. Fotelik córki, która ma 4 latka, jest na tylnym siedzeniu za fotelem kierowcy, i pomimo tego że jestem dość wysoki, i mój fotel jest odsunięty tak żebym miał wygodna pozycję, to córka ma z tyłu miejsca tyle ile potrzebuje, nie ściska się. Moja żona też jest dość wysoka, ma 175 cm wzrostu, lubi mieć fotel z przodu odsunięty daleko, ale mimo to z tyłu dorosła osoba może spokojnie podróżować, i to w dalekie trasy również (np. mój szwagier, o wzroście 185 cm). Raz jechałem z kolegami na turniej w kosza, wtedy oprócz mnie jechało ze mną trzech kolegów, w tym dwóch o wzroście blisko 2 metrów i wadze ok 120 kg. Jeden jechał z przodu, drugi z tyłu, mieliśmy do pokonania ok 30 km. W trakcie jazdy nie wyglądali na skulonych, czy też cierpiących, po dojechaniu na miejsce nie wysiedli połamani i dali radę grać w kosza. Jak pytałem czy wygodnie się jechało, to mówili że było ok, ale na ile chcieli być mili a na ile to była prawda to nie wiem Parę słów o bagażniku, ja uważam że jest ok. W tym roku jadąc na wakacje zapakowaliśmy w nim jedną olbrzymią walizkę, dwie średniej wielkości, do tego 4 spore torby, i kilka reklamówek z butami. Zmieściła się jeszcze hulajnoga córki. Co prawda wtedy wózek jechał z tyłu na fotelu pasażera, ale naprawdę zapakowaliśmy mnóstwo rzeczy na dwa tygodnie wakacji, w tym rzeczy dla dwóch dziewczyn, więc jak się łatwo domyślić było tego sporo. Generalnie uważam że bagażnik jest całkiem spory i jak dotąd nie miałem problemu żeby zapakować w nim tego co chciałem akurat wziąć ze sobą. Jedyny mankament jaki widzę w alfie, choć jakoś strasznie mi on już nie przeszkadza, to brak uchwytów na napoje. W zasadzie jest jeden, ale na przykład z tyłu dla dziecka już takowego się nie uświadczy. Generalnie jednak samochód uważam za bardzo dobry, jestem bardzo zadowolony że jestem jego posiadaczem i gdybym drugi raz miał podejmować decyzję o zakupie byłaby ona identyczna. Jak na razie samochód jeździ bezawaryjnie, nic nie skrzypi, nie piszczy, itd. Jest pakowny, na tyle na ile potrzebuję, dynamiczny, benzyny pali tyle samo co inne samochody benzynowe w tej klasie. Jednak ten jego wygląd zewnętrzny robi różnicę artysta go projektował i tyle
    Cytat Napisał c5tourer Zobacz post
    @Alfisti użytkujący JTS-y: jak to jest jest z górkami, bo czytałem w kilku miejscach (także na forum), że JTS-y wysiadają na podjazdach... Mógłby ktoś to zdementować bądź potwierdzić?
    Ostatnio edytowane przez krissis ; 25-07-2012 o 13:47

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    @krissis: Nie wiem co mam na myśli pisząc że wysiadają pod górę. Po prostu przeczytałem kilka takich opinii i mnie zaciekawiło. Aha i dzięki za świetny opis Alfy.

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Teoretycznie JTDM o podobnej mocy powinien pod gore wjezdzac lepiej, bo ma wyzszy moment, ale JTSa pewnie wystarczy trzymac na odpowiednio wysokich obrotach i bedzie ok. Z reszta zanim sie obroncy JTSow odezwa zaznaczam, ze to tylko moje przypuszczenia

  6. #66
    Użytkownik Świeżak Avatar adek28zadek
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa 1.9 JTS 2008r, Toyota Aygo Sol
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    Teoretycznie JTDM o podobnej mocy powinien pod gore wjezdzac lepiej, bo ma wyzszy moment, ale JTSa pewnie wystarczy trzymac na odpowiednio wysokich obrotach i bedzie ok. Z reszta zanim sie obroncy JTSow odezwa zaznaczam, ze to tylko moje przypuszczenia
    Witam kolegę.
    Autorowi wątku nie chodziło o teoretyzowanie i przypuszczenia oraz prowokacje. Załóżmy, że masz racje........................ i co z tego .
    Całości się to wogóle nie trzyma. Lepiej napisz za co tak zafascynowany jestes swoim autem i co Cie w nim ujęło i nadal ujmuje. Spostrzeżenia, uwagi, swoje za i przeciw odnosnie własnego auta - tak mi się wydaje to właśnie lepiej ułatwi autorowi watku wybor auta.
    Pozdrawiam

  7. #67
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał c5tourer Zobacz post
    @Alfisti użytkujący JTS-y: jak to jest jest z górkami, bo czytałem w kilku miejscach (także na forum), że JTS-y wysiadają na podjazdach... Mógłby ktoś to zdementować bądź potwierdzić?
    Pierwszy raz spotykam się z taka opinią, mógłbyś zapodać linki do tych informacji?

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Janio, chętnie bym Ci podał te linki, ale kompletnie nie pamiętam gdzie to czytałem, a po drugie jestem poza domem i nie za bardzo mam możliwość poszukania tego.

  9. #69
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał c5tourer Zobacz post
    Janio, chętnie bym Ci podał te linki, ale kompletnie nie pamiętam gdzie to czytałem, a po drugie jestem poza domem i nie za bardzo mam możliwość poszukania tego.
    Nie ma pośpiechu, jak będziesz już w domu i znajdziesz wolną chwilę, to poszukaj, bo ja jakoś nie mogę nic takiego znaleźć - głównie interesowałaby ta opinia z forum, albo z jakiegoś fachowego źródła, bo "wieści gminne" mnie nie interesują

  10. #70
    Pekal
    Gość

    Domyślnie

    JTS-y wysiadaja na podjazdach?... ty mu redukcję, obroty skaczą, a auto nie podjeżdża...to mi śmierdzi próbą podjazdu z "5-tki" . Sorry za żart, ale to śmieszna historia... Chętnie zapoznam się z wiarygodnymi informacjami na temat niemocy tego typu.

Podobne wątki

  1. [159] świeży właściciel 159 i kilka pytań
    Utworzone przez levinson w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2015, 14:03
  2. Właściciel 159 2.4 JTDm poszukiwany
    Utworzone przez lukash0 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 16:13
  3. Świeży właściciel 147
    Utworzone przez zelkizwitaminam w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-03-2015, 20:17
  4. Czy jest w Warszawie jakiś właściciel AR 33?
    Utworzone przez LUCID LINES w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 08:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory