Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 13141516171819202122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 242

Temat: Elm 327 bluetooth

  1. #221
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a rezystor usunięty? sprawdź omomierzem pomiędzy pinami 6 i 14

    druga sprawa, nie łączy Ci się tylko z ECU a innymi łączy? MES pełny ori? USB? jeśli tak to rozumiem że sterowniki instalowałeś te co dostarczyli - na tych z Windowsa nie zadziała bo te interfejsy są zrobione na podróbkach chińskich chipów USB-UART i nowe sterowniki z windowsa je wykrywają
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #222
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Być może masz problem z konfiguracją, a nie z samym modułem.
    Wysyłałem logi do pmfactory, napisali że wszystko ok i nie mają pojęcia czemu nie działa, testowane na mes 2.2 3.9 i 4.6 , przez bt łączy z innymi modułami tylko nie z ECU

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a rezystor usunięty? sprawdź omomierzem pomiędzy pinami 6 i 14

    druga sprawa, nie łączy Ci się tylko z ECU a innymi łączy? MES pełny ori? USB? jeśli tak to rozumiem że sterowniki instalowałeś te co dostarczyli - na tych z Windowsa nie zadziała bo te interfejsy są zrobione na podróbkach chińskich chipów USB-UART i nowe sterowniki z windowsa je wykrywają
    tylko na jednym czarnym małym usunąłem, inne nie ruszane, ale ten od pmfactory podobno miał działać bez przeróbek

  3. #223
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no skoro KKL działa a ELMY nie to sprawa prosta (sorry może nie sprawa, ale wytłumaczenie jest jasne) - KKL łączy się przecież przez inne piny z ECU niż ELM (CAN), pierwszy używa 7 i 15 a drugi różnicowej lini CAN na pinach 6 i 14. Na początek sprawdzenie ciągłości połączenia od złącza OBD piny 6 i 14 do odpowiednich na złączu ECU (ściągnij sobie eLearna do 159, no chyba że masz auto z silnikiem którego nie ma w eLearnie to nie wiem skąd brać schemat - trzeba będzie jechać po kolorach kabli chyba i prześledzić całą drogę połączenia). Jeśli połaczenia dobre to port CAN uwalony w ECU?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #224
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Albo sprawdź opóźnienie portu COM we właściwościach urządzenia, przed chwilą też tak miałem (choć na KKLu, ale może ELM też tak ma) - MES łączył mi się ze wszystkim, prócz silnika; okazało się, że opóźnienie było ustawione na 16, zamiast na 1.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	147.1 KB
ID:	268576

  5. #225
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no skoro KKL działa a ELMY nie to sprawa prosta (sorry może nie sprawa, ale wytłumaczenie jest jasne) - KKL łączy się przecież przez inne piny z ECU niż ELM (CAN), pierwszy używa 7 i 15 a drugi różnicowej lini CAN na pinach 6 i 14. Na początek sprawdzenie ciągłości połączenia od złącza OBD piny 6 i 14 do odpowiednich na złączu ECU (ściągnij sobie eLearna do 159, no chyba że masz auto z silnikiem którego nie ma w eLearnie to nie wiem skąd brać schemat - trzeba będzie jechać po kolorach kabli chyba i prześledzić całą drogę połączenia). Jeśli połaczenia dobre to port CAN uwalony w ECU?
    Zarówno na alfa obd, torque i dpf monitor, przy połączeniu elm na bt wychodzi ten sam błąd BUS INIT ERROR , czy istnieje możliwość sprawdzenia w mes po kablu czy coś jest nie tak z połączeniem can?

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  6. #226
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    przecież skoro się nie łączą to znaczy że jest jakis problem - co chcesz więcej - tu już elektryk bądź elektronik któremu będzie się chciało grzebać. na początek choćby sprawdzić ciągłość obwodów od OBD do sterownika, jak to będzie dobre to otworzyć kompa in na stole w nim probować grzebać (oscyloskop itp) - będę strzelał - może transceiver padł, może coś go zalało nie wiem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #227
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    przecież skoro się nie łączą to znaczy że jest jakis problem - co chcesz więcej - tu już elektryk bądź elektronik któremu będzie się chciało grzebać. na początek choćby sprawdzić ciągłość obwodów od OBD do sterownika, jak to będzie dobre to otworzyć kompa in na stole w nim probować grzebać (oscyloskop itp) - będę strzelał - może transceiver padł, może coś go zalało nie wiem.
    Dziękuję za informację, widzę że troszkę pracy przy tym będzie, a czy istnieje inny interfejs bezprzewodowy którym połączę się aplikacją w telefonie ?

  8. #228
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    o ile pamietam to już jakieś próbowałeś, tak samo różne programy, tu chyba żaden interfejs już nie pomoże (no chyba że miałeś pecha do felernych). sprawdź u mechanika czy w ASO czy się łączą, a jak oni nie mogą no to trzeba naprawiać coś
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #229
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    o ile pamietam to już jakieś próbowałeś, tak samo różne programy, tu chyba żaden interfejs już nie pomoże (no chyba że miałeś pecha do felernych). sprawdź u mechanika czy w ASO czy się łączą, a jak oni nie mogą no to trzeba naprawiać coś
    tak testowałem ale tylko elmy, myślałem że może coś podobnego do KKL tylko bezprzewodowe, bo to działa.

  10. #230
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Mam pytanko chcialem kupic elm327 na bt pod dpf monitor, ale chce go miec na stale wpiętego czy jest jakis model zeby nie wyczerpal akumulatora? Bo nie chce mi sie odkrecac za kazdym razem klapke.

Podobne wątki

  1. [159] bluetooth????
    Utworzone przez novac w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 21:30
  2. ELM 327 pod Bluetooth
    Utworzone przez barkonar w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2016, 18:15
  3. [159] Bluetooth inaczej
    Utworzone przez czyrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 14:16
  4. [159] Bluetooth
    Utworzone przez Czarunio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 19:55
  5. [159] Elm 327 bluetooth
    Utworzone przez FISHA159JTDM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory