Strona 101 z 130 PierwszyPierwszy ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,001 do 1,010 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #1001
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Wtych sterownikach robi się emulacje dpf i jak byś nie kombinował to edc uruchomi proces wypalania. Nie chodzi tu o egt bo edc nalicza średnią z wypalania np wejdź w mes i sprawdz ile jest parametrów dla dpf. Histerezy są dla wypalania 260 do 650 st C

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  2. #1002
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał beowolf.world Zobacz post
    @<a href="http://www.forum.alfaholicy.org/uzytkownik/14921.html" target="_blank">@sdero</a> - a przy usuwaniu DPF, jest szansa stwierdzenia innej jakości spalin niż generują alfy (EURO 4 bodaj) bo tam masz odpowiednie różnych cząstek. Wytnę DPF to teoretycznie mogę nie spełniać tych norm. Mówisz, że mierzą zadymienie, a z drugiej strony ponoć gliniarze mają jakieś urządzenia do mierzenia norm spalin... jak to się ma realnie?
    Zapewne normy nie spełnisz ale nie ma tego jak zmierzyć. Znaczy się jest jak ale to nie jest pomiar PM10 czy PM2.5, gdzie czujnik kupisz ao 100 zł. i na Atmedze zrobisz sobie analizator Pomiar jest bardzo skomplikowany.
    Poczytaj tutaj:
    https://www.autoexpert.pl/technika-i...-spalin,2591,1

    Tu masz wypowiedź NIK


    Tak gliniarze mają analizator spalin do badania norm spalin... benzyniaków. Oraz mają dymomierz do pomiarów diesli. Prawda jest taka, że dowody tracą głównie właściciele benzyniaków. I to tych, które są na tyle stare, że ich zużycie uniemożliwia spełnienie normy a na tyle młode aby w normy już weszły. Dla przykładu wystarczy w samochodzie z roku 1992 wyciąć katalizator aby analizator spalin wykazał, że nie spełnia normy Euro 1. I po dowodzie. Natomiast media straszą, że diesle, diesle i diesle.

    - - - Updated - - -

    Tak jeszcze dodam, że normy w PL określają dopuszczalne zadymienie na poziomie do 2,5 (m-1) dla silników wolno ssących. Dla doładowanych to do 3,0 (m-1). W twoim samochodzie bez DPF-u będziesz miał na poziomie ~1,6 - 2.0. Oczywiście zakładając, że silnik jest sprawny. Bo jeśli masz na przykład problem z wtryskami, to oczywiście normy nie spełnisz. Tak jest też w przypadku niewłaściwego tuningu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wloczykij Zobacz post
    Najpierw wspomnę tylko, że się z Tobą nie kłócę a Twoje wypowiedzi w tym temacie są kopalnią wiedzy. Chciałbym tylko dobrze zrozumieć zagadnienie dlatego upierdliwie się dopytuję.

    Ja to wszystko rozumiem ale powtarzam po raz 3 trzeci o tym nieszczęsnym EGT Mój cel jest taki, aby pozwolić ECU wyliczać sobie zarówno nasycenie jak i interwały czasowe pomiędzy wypalaniami (bo takie do końca "spontaniczne" to one raczej nie są) a oszukać jedynie odczyt temperatury na DPF żeby zapobiec wtryskiwaniu paliwa w suwie wydechu.

    No chyba, że pomimo >600 stopni na DPF wtryski i tak będą lały ropę ale to trochę bez sensu mi się wydaje.

    Czyli podsumowując - niech ECU sobie "wypala" DPF do woli ale pod warunkiem wycyganienia EGT celem zapobiegnięcia lania paliwa.

    Jasniej już nie umiem
    No, co ja mam Ci napisać
    Nawet jak zmniejszysz interwały między wypaleniami, to i tak wypalenia będą. Jak będą wypalania, to paliwo będzie dodawane bez względu na to co ty zrobisz i jak bez sensowne ci się to wydaje. Nie ma trybu wypalania bez dodatkowej dawki paliwa.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #1003
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Nie oszukasz tego sterownika tam jest zbyt wiele parametrów do wyłączenia dpf

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  4. #1004
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Grigio Vesuvio 159 SW 1.9 JTDm 8V 2007 r.
    Postów
    235

    Domyślnie

    Kiedyś tutaj czytałem że po wywaleniu DPF tylko fizycznie ECU próbuje go wypalić i uzyskać zadaną temperaturę, z racji braku wkładu oczywiscie temperatury uzyskac nie może więc usiłuje wypalić filtr permanentnie cały czas.

  5. #1005
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Nawet jak zmniejszysz interwały między wypaleniami, to i tak wypalenia będą. Jak będą wypalania, to paliwo będzie dodawane bez względu na to co ty zrobisz i jak bez sensowne ci się to wydaje. Nie ma trybu wypalania bez dodatkowej dawki paliwa.
    I na tym możemy zakończyć dyskusję dziękuję za cierpliwość choć i tak mam delikatne wrażenie że kluczymy wokół sedna Będę się dokształcał dalej
    Ostatnio edytowane przez Wloczykij ; 15-05-2018 o 17:15

  6. #1006
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    A ja chciałbym ponowić pytanie o zamienniki DPF. Czy jest na forum ktoś kto coś takiego u siebie zakładał albo ktoś kto ma doświadczenie z tegu typu filtrami i może powiedzieć coś na temat ich jakości i czy spełniają swoje zadanie? Pzdr.

  7. #1007
    Użytkownik Świeżak Avatar krystiano1997
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    AR 159 1.9 JTD
    Postów
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    A ja chciałbym ponowić pytanie o zamienniki DPF. Czy jest na forum ktoś kto coś takiego u siebie zakładał albo ktoś kto ma doświadczenie z tegu typu filtrami i może powiedzieć coś na temat ich jakości i czy spełniają swoje zadanie? Pzdr.
    Ja na chwilę obecną mam założony zamiennik (nowy zamiennik, a nie zregenerowany używany) jeżdżę z nim już jakieś pół roku i według mnie jest wart zakupu. Z tego co mi się wydaje, to skoro to jest filtr, to powinien filtrować, a on chyba nic nie filtruje, dym swobodnie przez niego przelatuje. Na chwilę obecną nie mogę zbyt wiele o nim powiedzieć bo mam jeszcze pewne problemy z silnikiem, ale jeśli stanąłbym przed wyborem: kupić zamiennik (około 1200 zł), albo całkowicie się go pozbyć, to nie zastanawiałbym się, tylko od razu go wywalał.



    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #1008
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Polecam temacik o usuwaniu (porządnym) dpf z edc16c39.

    https://www.ecuedit.com/problem-dpf-...edc16c39-t8453

    to make really good dpf and egr off, with proper logic modification - to make exactly the same sofware working order as in the same ECU which has no dpf installed you need to change at least those maps:

    1 EGR Hysteresis
    2 EGR Hysteresis
    3 EGR Hysteresis
    4 EGR Hysteresis
    5 EGR deviation
    6 EGR SWITCH
    7 EGT Sensor linearisation
    8 Particle filter status vs. engine status matrix
    9 Engine speed threshold to interrupt a regeneration in idle conditions
    10 In Case Of Regeneration 1
    11 Delay time after engine start
    12 Error debouncing time for error "too many interrupted regenerations"
    13 Error debouncing time for error "too many regenerations are exceeded to max. allowed regeneration time"
    14 Factor for residual particulate in case of interrupted regeneration
    15 EGT DETECT
    16 EGT HEAL
    17 EGT DETECT 2
    18 EGT HEAL 2
    19 Switch to deactivate the physical model output
    20 Time constant for limited physical model
    21 Time constant for air stream resistance
    22 Time constant for soot mass
    23 Negative threshold of volume flow gradient for dynamic plausibility check
    24 MIN Difference Pressure For Monitoring Of DPF
    25 Ower limit of difference pressure for hoseline monitoring
    26 Upper limit for monitoring of particulate filter characteristic
    27 Lower limit for monitoring of particulate filter characteristic
    28 Oil ashes accumulated in the trap
    29 EGT LINEARISATION
    30 EGT DETECT
    31 EGT HEAL
    32 EGT DETECT
    33 EGT HEAL
    34 Maximum Time Allowed For Regeneration
    35 MAX & MIN Temp Before Cat
    36 MAX & MIN Temp Before DPF
    37 DPF corrected SOT
    38 RPM Threshold For Trigger Of Temperature Plausibility Check
    39 Upper Limit SRC Difference Pressure
    40 Lower Limit SRC Difference Pressure
    41 Switch To Take The Differential Pressure Offset Into Account
    42 Stops Forced Regeneration If Value Is Greater Then 0
    43 Volume Flow Difference Per Second
    44 Volume Flow Gradient For Hoseline Monitoring
    45 Upper Temp Limit For Cold Start Detection
    46 MAX Permitted Deviation During Cold Start
    47 Upper Limit SRC Temperature Sensors
    48 Lower Limit SRC Temperature Sensors
    49 Error Debounce Time Engine Protection
    50 Healing Debounce Time Engine Protection
    51 Lock Time For Temp Sensor Plausibility After Short Time Running
    52 DIFF PRESSURE SENSOR LINEARISATION
    53 DIFF MIN VOLTAGE
    54 DIFF MAX VOLTAGE
    55 DIFF DEBOUNCE
    56 DIFF DEBOUNCE
    57 DIFF HEAL
    58 DIFF HEAL
    59 EGT MIN VOLTAGE
    60 EGT MAX VOLTAGE
    61 DPF software monitoring SWITCH - Indicates the presence of DPF and Lambda sensor in the vehicle
    Następnie ktoś podejmuje się modyfikacji tych map, co jest opisane.

    Wszystko na własne ryzyko, ja już umówiłem się z profesjonalistą

  9. #1009
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Podobno samochody z FAP nie mają problemów z wypalaniem i ogólnie z użytkowaniem tego wynalazku. Po każdym tankowaniu do paliwa jest dodawana pewna ilość płynu Eolys (około 5ml na bak). Zastanawiam się co się stanie gdyby samemu dolewać Eolys do paliwa. Teoretycznie mielibyśmy mokry filtr FAP z ręcznym sterowaniem W końcu sa różne dodatki obniżające temperaturę wypalania sadzy do samochodów z DPF czyli efekt jest taki jak po dodaniu płynu Eolys. Może ktoś próbował taką opcję?

  10. #1010
    Użytkownik Świeżak Avatar altexperte
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V oraz 166 JTD 2.4 10V
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał krystiano1997 Zobacz post
    Ja na chwilę obecną mam założony zamiennik (nowy zamiennik, a nie zregenerowany używany) jeżdżę z nim już jakieś pół roku i według mnie jest wart zakupu. Z tego co mi się wydaje, to skoro to jest filtr, to powinien filtrować, a on chyba nic nie filtruje, dym swobodnie przez niego przelatuje. Na chwilę obecną nie mogę zbyt wiele o nim powiedzieć bo mam jeszcze pewne problemy z silnikiem, ale jeśli stanąłbym przed wyborem: kupić zamiennik (około 1200 zł), albo całkowicie się go pozbyć, to nie zastanawiałbym się, tylko od razu go wywalał.



    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Kupowałeś zamiennik z Allegro? Jaki koszt? Mógłbyś pochwalić się gdzie ewentualnie kupiłeś? Jeżeli nie tutaj to na wiadomość prywatną? Nadal jesteś zadowolony? Nie było problemu z montażem?

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory