Strona 2 z 130 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Czyli mowisz ze wypalanie nie zwieksza temp w silniku tylko w samym filtrze,?! - to nowosc, ale czlowiek cale zycie sie uczy

    chodzilo mi o to
    zeby filtr sie wypalil generuje sie temp rzedu 600 stopni, od zapchanego filtra przez ktory masz ograniczony wylot spalin do turbiny masz bardzo blisko, jesli spaliny nie maja sie jak wydostac wszystko sie cofa na poczatku na turbine, silnik w mniejszym stopniu ale tez jest obciazony jak caly uklad jest rzytkany i procedury sa powtarzane za czesto.

    Jak chipujesz dodatkowo zwiekszasz doladowanie oraz dawke paliwa a to podnosi temp spalania, wiec to plus czesto wypalajacy sie filtr jest taka sobie opcja dla silnika.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 07-05-2012 o 12:18

  2. #12
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Jak jechałem z kumplem Scenikiem z lawetą, to jak w Poznaniu nam się wypalił DPF, to myślałem, że ktoś straż pożarną wezwie, taka chmura dymu za nami powstała - to rozwiązanie, i nie mam na myśli tylko alfy, ale w ogóle, to jakieś totalne nieporozumienie - wyobraźmy sobie, że taki DPF wypala się w tunelu i to w kilku samochodach jednocześnie

  3. #13
    Użytkownik Embrion Avatar marcin_bb
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR159 3.2JTS 24V 260KM Q4 Q-tronic
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    byc moze nie jezdzisz w wiekszosci po miescie gdzie filtr nie ma okazji sie dopalic do konca, wtedy komputer inicjuje procedure wypalania czesciej oraz rzadziej dochodzi do pelnego wypalenia filtra
    ...
    ...
    Jelsi filtr dziala ok i dajmy na to wypala sie co 1 tys km to nie problem, gorzej jak to sie dzieje 10 razy czesciej, wtedy ryzyko ze padnie mechanika jest duzo wieksze, a to jak wiadomo generuje koszty oraz jest anty eco.
    Cos mi sie zdaje, ze to jednak problem niszowy. Niezauwazalny dla przecietnego uzytkownika, nawet z chip'em i ciezkim butem.
    np Twoich niutonometrow to juzbym sie bal w tym z punktu widzenia wytrzymalosci komponentow - np. o ile wiem stock'owe sprzeglo do mojego samochodu ma wytrzymywac ok 420Nm, nie wiem, jak 2.4jtdm. a pewnie DPF-out pomogl wykrzesac Ci nieco wiecej. Podobnie, jak u niektorych pomaga jeszcze stozek, tlumik sportowy, tlumik przelotowy, wyciecie kata, itp.

    Jezeli byloby to tak oczywiste, a samo rozwiazanie bledne, to wiekszosc jezdzacych dizelkow wszelkich masci mialaby regularne problemy, pomijajac inne kwestie.
    Ja nie slyszalem, podczas roznych wizyt w roznych serwisach nie widzialem radosci z typowej usterki i wynikajacych z niej kolejek, ani narzekania na to rozwiazanie techniczne. Jedyny raz zdarzylo mi sie uslyszec niepochlebne slowa o DPFie przy modyfikacji softu - Godula senior troche ponarzekal, ze to niepotrzebny zapychacz jest. No, ale dla mnie to troche rozne swiaty: doswiadczony rajdowiec-mechanik szukajacy odruchowo kazdego ulamka sekundy przewagi vs ktos, kto chce w miare dynamicznie i bezawaryjnie sie poruszac. No i nie bylo zadnych sugestii o wycinaniu czegokolwiek, rowniez ostatnio przy regulacji samochodu po 3 latach.

    A co do realu to faktycznie mam troche niewymuszonych przejazdow/wyjazdow, ale bez szalu. Sa tez krotkie codzienne dojazdy do pracy, kiedy silnik nawet sie nie zagrzeje. Ale 3,5-4,5tRPM jest regularne, o jezdzie 1,5-2tRPM nawet nie slyszalem... (wg Goduli to jest zabojstwo dla silnikow, i moze wiaze sie z samym DPFem - ??)
    Jedyny problem z check-engine zwiazany byl z zapchaniem EGRu.
    Moze ma tez znaczenie wyregulowanie samochodu przy chipowaniu z uwzgl. braku dymienia = mniej sadzy, ktora moze zapychac DPF - nie mam pojecia. ??
    Czyszczenie DPFu nawet nie wiem, kiedy sie wlacza - czy / czym to jest sygnalizowane?


    pzdr,
    marcin
    Ostatnio edytowane przez marcin_bb ; 07-05-2012 o 15:35

  4. #14
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_bb Zobacz post
    Jezeli byloby to tak oczywiste, a samo rozwiazanie bledne, to wiekszosc jezdzacych dizelkow wszelkich masci mialaby regularne problemy...
    Wpisz sobie w google cokolwiek z DPF, np. "kłopoty z DPF" i masz pełen przegląd marek i rozwiązań typu "emulator" lub usuwanie DPF-a

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ja nie wiem co to problem z DPF...jeżdżę od roku z DPF 30tyś km z czego 70% w Warszawie i nigdy nie miałem problemu z filtrem, wypala się regularnie co 700-800km często tak, że nawet tego nie zauważam. Kilka razy zdarzyło mi się, że proces wypalania zaczął się jak gdzieś dojechałem na miejsce, poczekałem kilka minut aż proces się zakończy i tyle.
    Born to be wild.

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar ernest159
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    były 156 FL 1.9 JTD, 159 1.9 JTDm ,159 2.4 JTDm,159 2.4 210 Ti
    Postów
    504

    Domyślnie

    Ja też się zastanawiam nad usunięciem DPFa, pomimo iż nie mam na razie z nim większych problemów a jak nie sprzedam go przed zakupem TBI to zostanie żonie. Wypalania pilnuję zawsze, patrząc na przebieg od ostatniego wiem niej więcej kiedy będzie następne wypalanie, nigdy go nie przerwałem,poziom oleju stoi w miejscu od 12tkm. Raz zdarzyło mi się że dokończyłem wypalanie na postoju i po jego zakończeniu z filtra i katalizatora za turbiną wydobywały się kłęby dymu lecz po obejrzeniu auta od spodu i pod maską nic nienaturalnego nie zauważyłem. Lecz dla komfortu psychicznego i sprawności innych podzespołów ( turbo,wtryski)postanowiłem że filtr usunę. Cena takiej usługi w Białej Podl. wynosi : 1000zł programowe usunięcie, 200 fizyczne, a jakbym chciał do tego chipa to komplet usunięcie +chip kosztuje 1500 zł. Dodatkowo usunięty filtr można jeszcze sprzedać. Z ogłoszenia w gazecie lokalnej o skupie katalizatorów dowiedziałem się że filtr można sprzedać za kwotę od 300 do 1000 zł !!
    159 2.4 JTDm 2006 DPF out+ wirus 229KM 520 Nm http://www.forum.alfaholicy.org/album.php?albumid=1287
    159 2.4 JTDm 210KM Ti 2008 DPF,EGR out+wirus https://drive.google.com/folderview?...2s&usp=sharing

  7. #17
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    AR 159 SW 2.4 210KM + bonus by CINSOFT
    Postów
    121

    Domyślnie

    Podłącze się do tematu i zapytam, jak jest ze spalinami po wycięciu DPFu? Chodzi mi o ilość CO2 i normy za granicą np. w Niemczech. Zdarza mi się, że wyjeżdżam czasem do zachodnich sąsiadów i czy zwykła policja może sprawdzić brak DPFu np. na autostradzie? czy tylko czepiają się tego w specjalnych strefach jak centrum Berlina gdzie bez EURO4 ani rusz? Bo gdzieś już się spotkałem na forum, że ktoś bez filtra wylądował na lawecie za granicą.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    zastanawiam sie kto pisze takie rewelacje i na jakiej podstawie (mial ktos tki przypadek czy powtarza cos co zaslyszal ?), ze policja zatrzyma zabierze dowod i laweta itp. Jak puszcza auto czarne baki jak z komina to Ciebie zatrzymaja i w Polsce, ale jak wszystko dobrze zrobione bez kopcenia w ori puszce to jak maja Ciebie zatrzymac ?
    Jadac do Niemiec musisz sia zaopatrzyc w zielona plakietke i tyle - dostaniesz ja na skan dowodu rejestracyjnego, nikt nie sprawdza czy masz EUR 4 czy nie, placisz 6 EURO przez net i masz spokoj. Problem pewnie by byl jesli musialbys przejsc przeglad okresowy mieszkajac w Niemczech, albo np zatrzymali Ciebie do rutynowej kontroli i w dowodzie nie byloby badania okresowego, chco nie wiem czy sprawdzaja zawartosc spalin, w PL nie pamietam zeby to robili, jedyne to moga sie czepnac jak na podnosniku zobacza ze nie ma puszki od filtra, tylko jest np wstawiona rura przeotowa, ale profesjonalne wyciecie jest nie do wykrycia bez specjalistycznego sprzetu. Zreszta przeglady mozna robic u nas nawet mieszkajac w Niemczech.
    Wiec nie siac paniki bez sensu prosze.
    Ostatnio edytowane przez szewi ; 07-05-2012 o 21:31

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Nikt nie sieje paniki tylko koledzy pisza o ewentualnych konsekwencjach. Usuwajac dpf twoj pojazd traci homologacje czyli dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych. Nasze patrole nie posiadaja dymomierzy wiec nie sprawdzaja tego parametru ale kto wie jak zachowa sie niemiecki policjant jak zobaczy czarna chmure dymu za Alfa 159. Oni takie urzadzenia posiadaja na wyposazeniu. Ponadto Alfa jest eleganckim samochodem i nie powinna dymic jak jakis stary mercedes

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    u mnie bez DPFu nie dymi, a poza tym nie widzę logiki w tym, że według przepisów stary mercedes może dymić, a nowsze auta nie?

    PS
    historia zna przypadki kiedy producenci wypuszczali samochody (identyczne egzemplarze) na początku produkcji bez DPFu a pożniej z DPF... Nie wyobrażam sobie sytuacji w której policjant po zatrzymaniu samochodu do kontroli sprawdzałby od kiedy w danym egzemplarzu montowany był DPF. Akurat u nas w 159 DPF był montowany "obowiązkowo" od początku, ale myślę że nie ma to większego znaczenia...
    Ostatnio edytowane przez berez ; 07-05-2012 o 21:53

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory