Strona 3 z 130 PierwszyPierwszy 1234567891011121353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM - 2010
    Postów
    13

    Domyślnie

    Patrole techniczne drogówki i chyba krokodylki mają dymomierze i analizatory spalin...
    Tak jak i na stacjach kontroli pojazdów są te urządzenia obowiązkowo na wyposażeniu i teoretycznie zawsze mogą sprawdzić co leci z rury.

    W praktyce nie spotkałem się żeby coś takiego sprawdzali (sam nie byłem sprawdzany i nie słyszałem o takiej kontroli). Na stacji diagnostycznej jak dużym fiatem podjeżdżałem to też nie sprawdzali, mimo że w tego typu samochodzie jest to obowiązkowe bo można skorygować mieszankę biegu jałowego.

    Ogólnie rzecz biorąc to jak się wywali DPF, a silnik i osprzęt jest w dobrym stanie to przy normalnej jeździe żadnego dymku nie będzie widać, jedynie przy ostrym deptaniu, jak dużo paliwa jest wtryskiwane podczas przyspieszania to wtedy może coś się chwilowo pojawić. Ogólnie silniki diesla mają to do siebie że przy normalnym zakresie pracy bez dużego obciążenia nie kopcą nawet stare konstrukcje. Stara 3 litrowa beczka mercedesa też kopci jak się depcze przy zmianach biegów, a nie jak się spokojnie przyspiesza.

  2. #22
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Lubuskie
    Auto
    AR 159 SW 2.4 210KM + bonus by CINSOFT
    Postów
    121

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    zastanawiam sie kto pisze takie rewelacje i na jakiej podstawie (mial ktos tki przypadek czy powtarza cos co zaslyszal ?
    Nie pamiętam kto tak napisał, ale na pewno przeczytałem to tutaj na forum dlatego chciałem zweryfikować te informacje. Dopiero co zakupiłem Alfę, ale podejrzewam że w najbliższej przyszłości zajmę się DPFem i EGR dla świętego spokoju

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Jaworze
    Auto
    AR: 75 Busso/159 1,9Jtdm/ Fiat Coupe 2,0
    Postów
    734

    Domyślnie

    Kolego berez skad niby wiesz ze twoja nie dymi . A z logika chyba masz problem samochody sa homologowane zgodnie z aktualnie obowiazujacymi przepisami a prawo nie dziala wstecz.
    Pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Embrion Avatar marcin_bb
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR159 3.2JTS 24V 260KM Q4 Q-tronic
    Postów
    17

    Domyślnie

    jeszcze raz zapytam: skad wiecie, ze Wasze 159-tki zaczynaja tryb oczyszczania DPFu (o ile go jeszcze maja)?

    pzdr,
    marcin

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    było ze 100 razy na forum jak rozpoznać proces wypalania...zresztą objawia się podobnie jak w TDI grupy VW, mam teraz służbową octavię 1,6 TDI i jak wypala DPF to podnoszą się obroty na jałowym.
    Born to be wild.

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanie czy ktos z was kto usunal DPF lub pozbyl sie EGR, mierzyl poziom spalin przed zabiegiem i po...? Interesuje mnie to bo mieszkam w UK i tez chcialbym moja 159 poddac takiemu zabiegowi ale boje sie, ze poziom spalin przekroczy dopuszczalny poziom i alfunia nie przejdzie mi przegladu technicznego...

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    sląsk
    Auto
    JTD
    Postów
    487

    Domyślnie

    Robili klienci w lanci delcie i nowym bravo po wywaleniu dpfu i egru oraz po montazu kata (w lanci wylecialo wszystko) - euro 4 było bezproblemowe.
    www.cinsoft.pl; http://www.facebook.com/CINSOFT
    CHIPTUNING, MECHANIKA, MODYFIKACJE
    USUWANIE DPF, EGR, KLAP WIROWYCH
    HAMOWNIA OBCIĄŻENIOWA 4x4 MAHA LPS 3000

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    skad niby wiesz ze twoja nie dymi.
    Pisząc "nie dymi" miałem na myśli, że nie zaobserwowałem dymu w lusterkach. Czasem zdarza mi się jechać za swoim samochodem, wtedy dymu też nie zauważyłem. Nie wykluczam, że w ekstremalnych warunkach mały dymek się pojawi.

  9. #29
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał szewi Zobacz post
    zastanawiam sie kto pisze takie rewelacje i na jakiej podstawie (mial ktos tki przypadek czy powtarza cos co zaslyszal ?), ze policja zatrzyma zabierze dowod i laweta itp.
    Szewi, ja piszę na podstawie przygody mojego kolegi - jechał Mesiem C i miał usuniętego DPF-a, przed Berlinem zatrzymali go do rutynowej kontroli jakimś takim specjalistycznym radiowozem, podpięli się do kompa i stwierdzili, że DPF jest usunięty z oprogramowania - kosztowało go to 350€ plus laweta do Polski - powiedzieli mu, że i tak robią mu przysługę, bo powinni zatrzymać dowód w Niemczech, do momentu, w którym dostarczy badanie techniczne, poza tym powiedzieli, że i tak ma farta, bo jakby go zatrzymali w "zielonej strefie" np. w Berlinie, to mógłby odpowiadać karnie.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170KM - 2010
    Postów
    13

    Domyślnie

    janio - dzięki za informację, właśnie czegoś takiego oczekiwaliśmy chyba wszyscy, więc te przygody w Niemczech to nie przypadek i rzeczywiście może coś takiego nas spotkać.

    Ogólnie lipa.

    Słyszałem jeszcze o metodzie przewiercania otworu fi 6mm przez środek DPF bez jego usuwania z kompa i podobno to pomaga, ale raz na 1000 km powinno się robić wtedy wypalanie wymuszone jeżeli w ogóle jest to możliwe.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory