Strona 35 z 130 PierwszyPierwszy ... 25262728293031323334353637383940414243444585 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 1298

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #341
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kwi@t
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 Lusso JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Fakt, poczytałem - ale zadnego z opisywanych objawow wypalania tez nie zaobserwowałem - dziwne

  2. #342
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    czasami filtrow nie trzeba usuwac bo ktos zrobi to za nas http://moto.onet.pl/katalizatory-sam...zlodziei/4rw8t

  3. #343
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    No... ale wyłączyć i tak trzeba bo turbina się zniszczy
    Mogliby chociaż zostawiać karteczkę- "ukradłem Ci DPF, uważaj na turbo! Pozdrawiam, Złodziej"
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #344
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    no dokladnie mogliby poinformowac.Mi kiedys wlamali sie na dzialke to byli na tyle mili, ze na scianie w altance napisali lakierem do paznokci "Miłego dnia"

  5. #345
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    No proszę jaka kultura
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  6. #346
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dareknewry
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    '08 159 Ti 1.9 JTDm 16v
    Postów
    301

    Domyślnie

    Panowie rozwazam "za i przeciw" usunieciu DPF!

    Za:

    1. Juz przed zakupem auta uznalem ze bede wycinac dpf, egr off i remap bo wszyscy mi tak radzili
    2. wydaje mi sie ze wypalanie(przerywane) w miescie podlalo mi silnik dieslem, nie wiem czy powinienem sie tym martwic. Na bagnecie troche ponad max.

    Przeciw:

    1. 150 KM Mocy mi jednak wystarcza, choc nie mialbym nic przeciwko 180KM ale nie jest to konieczne.
    2. Nie wiem jaki jest wplyw remapu na skrzynie, moja troche szumi na 3 i 4 biegu wiec "igla" to nie jest. Wydaje mi sie ze remap przeciazy skrzynie.
    3. Mimo ze wiekszosc km robie w miescie dpf fajnie sie wypala, nie widze wg multiscana problemu, chyba da sie z tym zyc.
    4. szkoda kasy

    Wiem ze tak jakbym sobie sam odpowiedzial, jednak prosba do Was o komentarze zwlaszcza co do tego "zalewania" podwyzszenia poziomu oleju silnikowego. Dzieki

  7. #347
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    No proszę jaka kultura
    Dębica - tu wyznaczamy nowe standardy w okradaniu altanek
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #348
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kwi@t
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    159 Lusso JTDM
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    czasami filtrow nie trzeba usuwac bo ktos zrobi to za nas http://moto.onet.pl/katalizatory-sam...zlodziei/4rw8t
    Komp pokazał ze dpf jest, ostatnie wypalanie 36km temu, nasycenie 21% - ale znów przegapiłem objawy he he

  9. #349
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Łgautoserwis
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Audi TT
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dareknewry Zobacz post
    Panowie rozwazam "za i przeciw" usunieciu DPF!

    Za:

    1. Juz przed zakupem auta uznalem ze bede wycinac dpf, egr off i remap bo wszyscy mi tak radzili
    2. wydaje mi sie ze wypalanie(przerywane) w miescie podlalo mi silnik dieslem, nie wiem czy powinienem sie tym martwic. Na bagnecie troche ponad max.

    Przeciw:

    1. 150 KM Mocy mi jednak wystarcza, choc nie mialbym nic przeciwko 180KM ale nie jest to konieczne.
    2. Nie wiem jaki jest wplyw remapu na skrzynie, moja troche szumi na 3 i 4 biegu wiec "igla" to nie jest. Wydaje mi sie ze remap przeciazy skrzynie.
    3. Mimo ze wiekszosc km robie w miescie dpf fajnie sie wypala, nie widze wg multiscana problemu, chyba da sie z tym zyc.
    4. szkoda kasy

    Wiem ze tak jakbym sobie sam odpowiedzial, jednak prosba do Was o komentarze zwlaszcza co do tego "zalewania" podwyzszenia poziomu oleju silnikowego. Dzieki
    Prędzej czy poźniej filtr DPF nastręczy problemów , i mogą być one niestety kosztowne.

    Poza kasą szkoda silnika - wypalanie filtra co jakiś czas wiąże się z rozrzedzaniem oleju, tworzeniem nagarów i podwyższonych temperatur w jednostce napędowej

    Przykład
    Zobacz tutaj co pewnego razu wyciągneliśmy z wydechu silnika 1,3 multijet ...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    ŁG autoserwis www.naprawasamochodowkrakow.pl - usuwanie filtrów czastek stałych , elektronika samochodowa

    ================================================== =======================================



    Dodano po 9 minutes:
    Cytat Napisał Jony88 Zobacz post
    Sedici nic nie powinno Ci się stać. Mój znajomy ma 407 wywalił DPF-a fizycznie programowo też usunięty (teoretycznie) ale peugeot ma sterownik siemensa i ciężko w nim coś pomodzić jeździ tak autem już 1,5 roku i poza tym,że czasami włącza się wypalanie choć filtra nie ma poza chwilowym wzrostem spalania nic złego sie nie dzieje.
    To co piszesz znaczy ni mniej ni więcej ,że ten znajomy ma niepoprawnie usunięty FAP / DPF programowowo. Auto nie ma prawa dopalać . Rodzaj sterownika nie ma tutaj znaczenia . Siemens nie jest taki całkiem zły - gorsze w programowaniu są DENSO.

    tak sie programuje SID 803a

    A tak Denso z np 1.7 CDTI ( bez szpilek )


    ŁG autoserwis
    http://www.naprawasamochodowkrakow.p.../usuwanie-dpf/
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stopiony dpf fiat.jpg
Wyświetleń:	1100
Rozmiar:	111.4 KB
ID:	145160   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	programowanie-chiptuning-+usuniecie-dpf-w-sterowniku-siemens-sid803a-wystepujacym-w-samochodach-.jpg
Wyświetleń:	837
Rozmiar:	107.2 KB
ID:	145161   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20140528_2225351.jpg
Wyświetleń:	623
Rozmiar:	157.3 KB
ID:	145162  
    Ostatnio edytowane przez Łgautoserwis ; 17-09-2014 o 06:06 Powód: Dodano

  10. #350
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    To ja zapytam również gdyż zastanawiam się nad wywaleniem DPF i katalizatora i pytanie jest następujące auto jest po programie i czy konieczna jest korekta po zabiegu

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory