Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: P0530 - Błąd czujnika ciśnienia klimatyzacji

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Artec86
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    159 1.9 JTDM 8v 120KM SW (2008)
    Postów
    53

    Domyślnie

    Przed wymianą czujnika sprawdźcie wtyczkę U mnie była zaśniedziała, wystarczyło wyczyścić i wszystko wróciło do normy

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    Auto
    159 SW TI TBi
    Postów
    18

    Domyślnie

    A gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik bo dziś po podpięciu pod kompa też wyświetliło mi ten błąd?

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bajorek92
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Łużna
    Auto
    159 SW '06 2.4 JTDm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Szukałem w ePerze i tez go nie moge zlokalizować. Mam numer OE 60625482. Pokazuje część ale nie pokazuje gdzie się ona znajduje. Dobrze gdyby ktoś podrzucił jakąś fotkę.


  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajorek92 Zobacz post
    Szukałem w ePerze i tez go nie moge zlokalizować. Mam numer OE 60625482. Pokazuje część ale nie pokazuje gdzie się ona znajduje. Dobrze gdyby ktoś podrzucił jakąś fotkę.
    pare lat temu mialem problem - czujnik dostawal zwarc i obciazal mi linie zasilajaca, przez co tez pokazywalo mi bledy z innych czujnikow ktore maja pewnie wspolne zasilanie (czujnik od DPF i temperatura skakala mi na 130stC choc auto bylo np zimne). POtem jeszcze raz mialem problemy - bo po wymianie chyba byla nieszczelnosc na wtyczce - zasniedzialy styki i klima nie dzialala.

    z tego co pamietam to jest wkrecony bardziej z prawej strony przy dole zdezaka. dochodzi do niego wtyczka bodajze 3 stykowa.

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bajorek92
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Łużna
    Auto
    159 SW '06 2.4 JTDm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Mi zaraz po odpaleniu włącza wentylator klimy który nie wyłącza sie do zgaszenia silnika i łapie błąd.Chociaż błąd łapie dopiero po jakimś czasie przez kilka dni po skasowaniu jest spokój. A do czego jest wkręcony? Chłodnica, króciec, sprężarka?
    Ostatnio edytowane przez Bajorek92 ; 30-03-2016 o 21:29

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bajorek92 Zobacz post
    Mi zaraz po odpaleniu włącza wentylator klimy który nie wyłącza sie do zgaszenia silnika i łapie błąd.Chociaż błąd łapie dopiero po jakimś czasie przez kilka dni po skasowaniu jest spokój. A do czego jest wkręcony? Chłodnica, króciec, sprężarka?
    Bodajże do chłodnicy klimatyzacji, naprawdę nie pamiętam jak to tam dokładnie wyglądało, ale identyfikacja gdzie/co to jest była oczywista, bo tam nic innego w okolicy nie ma. Presostat i wtyczka są bardzo blisko dołu zdeżaka - tak że potencjalnie mocniejsze uderzenie od spodu zderzaka uderza w czujnik - chyba po tych wskazówkach już znajdziesz

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    Auto
    159 SW TI TBi
    Postów
    18

    Domyślnie

    Jeszcze nie namierzyłem tego czujnika (dziwnym trafem błąd przestał się już pojawiać) ale ostatnio podczas pierwszych ciepłych dni zauważyłem że często podczas postoju na światłach włącza się u mnie wentylator. Klima w tym czasie włączona na auto, a temperatura na 19 stopni. Nie ma znaczenia czy przy spokojnej jeździe czy po mocniejszym przedmuchaniu turbo.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał banil Zobacz post
    Jeszcze nie namierzyłem tego czujnika (dziwnym trafem błąd przestał się już pojawiać) ale ostatnio podczas pierwszych ciepłych dni zauważyłem że często podczas postoju na światłach włącza się u mnie wentylator. Klima w tym czasie włączona na auto, a temperatura na 19 stopni. Nie ma znaczenia czy przy spokojnej jeździe czy po mocniejszym przedmuchaniu turbo.
    Klima dziala jak jest bodajze 6st C lub wiecej na zewnatrz, a przy okazji wentylator sie co chwile wlacza. Tak przynajmniej jest u mnie i z tego co mi kiedys mechanik powiedział to tak to wlasnie dziala.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bajorek92
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Łużna
    Auto
    159 SW '06 2.4 JTDm
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał banil Zobacz post
    Jeszcze nie namierzyłem tego czujnika (dziwnym trafem błąd przestał się już pojawiać) ale ostatnio podczas pierwszych ciepłych dni zauważyłem że często podczas postoju na światłach włącza się u mnie wentylator. Klima w tym czasie włączona na auto, a temperatura na 19 stopni. Nie ma znaczenia czy przy spokojnej jeździe czy po mocniejszym przedmuchaniu turbo.
    mi się wydaje że dobrze że tak robi. Gorzej jest moim przypadku

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    AR 159 1.9 JTS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Wymieniałem ostatnio chłodnice i nabijalem na nowo klimę działa bez zarzutu wycieków brak ciśnienie trzyma a dziś z ciekawości po podłączeniu pod kompa wyskoczył mi ten błąd jakieś pomysły?

Podobne wątki

  1. [159] Po wyczyszczeniu EGR i czujnika ciśnienia co 200 km wyskakuje błąd P2455
    Utworzone przez michal121 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2021, 12:05
  2. [159] błąd P0530
    Utworzone przez Swiderek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 21:48
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 14:46
  4. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 15:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory