Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 212

Temat: Jakie amortyzatory do AR 159 ?

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Bilstein B6 mają chyba podobną charakterystykę jak B4, ale są do obniżonego zawieszenia, więc akurat do Eibacha Pro Kit. Aczkolwiek ja mam założone do tych samych sprężyn KYB ExcelG, bo taki zestaw odziedziczyłem po poprzednim właścicielu i na pewno nie chciałbym utwardzać zawieszenia.

    Pomyłka, B8, ma charakterystykę B6 ze skróconym skokiem.

  2. #62
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MisterDomin
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm
    Postów
    42

    Domyślnie

    Hej, przyszła i na mnie kolej zmienienia amortyzatorów przód ponieważ prawy ma wycieki.
    Zastanawiam się nad zmianą sprężyn z racji że moja 159 strasznie nisko stoi z przodu, mysle ze to juz zmeczenie sprezyn w dodatku na sprężynach nie znalazłem kropek które sa na sprezynach oryginalnych.
    Jaki zestaw sprężyn plus amortyzatory polecicie? Chciałbym zeby ten przód poszedł troche w góre, bo prześwit okolo 8 cm to za mało na polskie drogi
    Ze sprężyn zastanawiam sie nad oryginalnymi albo lesjofors.
    Jakie amortyzatory do tego? zastanawiam się nad kayaba.
    Opłaca się zmieniać poduszki razem z tym zestawem czy poduszki wytrzymają wiecej? (poduszki są w dobrym stanie wizualnie)



    Jeszcze jedno pytanie:
    Tą naklejkę ściągnąłem z wyciekniętego amortyzatora, czy ktoś z kolegów jest w stanie określić czy to jest oryginał czy jakiś zamiennik? Z góry dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amortyzator.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	52.0 KB
ID:	225927

  3. #63
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    alfa romeo 159 2.0 jtdm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Znaczek w lewym dolnym rogu sugeruje że oryginał

    Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

  4. #64
    Użytkownik Świeżak Avatar karamba
    Dołączył
    05 2009
    Auto
    AR 159 1,9 110 kW, DPF OFF, EGR OFF, klapki OFF, power by @sdero
    Postów
    200

    Domyślnie

    [QUOTE=mat09;1957485]Zdecydowałeś się na jakieś amorki?
    Mam zagwozdkę co wybrać pod Pro Kita.
    Jakieś zwykłe amorki typu B4, KYB czy oryginalne wystarczą?
    Czy może lepiej nie żałować hajsu i wziąć jakieś sportowe?
    Koni FSD? Koni Sport? Bilstein B8? W przypadku B8 chyba będzie za twardo, Koni Sport są regulowane, podobno bardziej komfortowe od B8, a FSD nie wiem czy się nadają do Pro Kitu.
    Macie jakieś doświadczenia?

    Pozdro[/QUOTE

    Jeszcze nie, na razie nie mam potrzeby na zmianę.

  5. #65
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał MisterDomin Zobacz post
    Hej, przyszła i na mnie kolej zmienienia amortyzatorów przód ponieważ prawy ma wycieki.
    Zastanawiam się nad zmianą sprężyn z racji że moja 159 strasznie nisko stoi z przodu, mysle ze to juz zmeczenie sprezyn w dodatku na sprężynach nie znalazłem kropek które sa na sprezynach oryginalnych.
    Jaki zestaw sprężyn plus amortyzatory polecicie? Chciałbym zeby ten przód poszedł troche w góre, bo prześwit okolo 8 cm to za mało na polskie drogi
    Ze sprężyn zastanawiam sie nad oryginalnymi albo lesjofors.
    Jakie amortyzatory do tego? zastanawiam się nad kayaba.
    Opłaca się zmieniać poduszki razem z tym zestawem czy poduszki wytrzymają wiecej? (poduszki są w dobrym stanie wizualnie)



    Jeszcze jedno pytanie:
    Tą naklejkę ściągnąłem z wyciekniętego amortyzatora, czy ktoś z kolegów jest w stanie określić czy to jest oryginał czy jakiś zamiennik? Z góry dzięki
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	amortyzator.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	52.0 KB
ID:	225927


    Oryginał produkcji Sachs'a. Bardzo wytrzymałe amory, zamienniki już tyle nie wytrzymują. KYB ma chyba najlepszy stosunek cena/jakość ale nie wiem czy zrobi połowę przebiegu tego Sachsa z pierwszego montażu. Co do poduszek czasem sa ok czasem już lekko sparciałe wiec musisz ocenić po demontażu. Na pewno kup sobie odboje z osłonami amortyzatorów tej samej firmy, której będziesz kupował amortyzatory.

  6. #66
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Ja mam komplet kayaby amor+spring nowe poduchy odboje. Wrażenia pozytywne niby przód nie wykazywał zużycia, ale przy wymianie poszedł już komplet. Poduchy niby mogły zostać bo wyglądały jak nowe ale nie wiadomo jak łożysko więc lepiej wymienić tylko na coś dobrego żeby nie robić dwa razy. Ja wziąłem impergomu.

  7. #67
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MisterDomin
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm
    Postów
    42

    Domyślnie

    Jakoś nie mogę nigdzie w Internecie znaleźć odbojow i osłon np marki KYB albo Sachs. Macie jakieś linki? Jedyne co znalazłem to na allegro jakieś noname za 51 zl. A tego co widzę sa dostępne amortyzatory sachsa do alfy 159, cena zdecydowanie wyższa niż KYB czy nawet Bilstein ale czy to te same co oryginalnie były montowane? Jeśli chodzi o sprężyny to w cenie podobnej sa Sachs oraz OEM. wiele osób poleca lesjofors ale wychodzą około 20zl drożej niż powyższe, faktycznie warte ceny?

  8. #68
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    O ile pamiętam numery osłon są w katalogu KYBy. Co do sachsa to niestety często bywa, ze produkt tego samego producenta na rynek aftermarket nie jest juz tak samo wytrzymały jak ten z pierwszego montażu.

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Powiem tak ją odboje założyłem stare oryginalne bo wyglądały jak nowe, a do tego były oryginalne. Nowe zakupione leżą w koncie. Najważniejsze kup porządne poduszki pod amor.

  10. #70
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    A ja powiem, że oryginalne odboje z AR średnio pasują na KYB. Trzpień tłoka amora w KYB jest ciut węższy niż w ori sachs. Za to poduszki po wyczyszczeniu jak nowe... rozumiem, ze również piszesz o AR 159?

Podobne wątki

  1. [155] Jakie amortyzatory?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 00:32
  2. Jakie amortyzatory? 2.0 JTS
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 21:00
  3. Jakie amortyzatory ?!
    Utworzone przez wStepny156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 19:32
  4. jakie amortyzatory do 147 na tyl
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 20:24
  5. Jakie amortyzatory na tył?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory