Strona 9 z 22 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 212

Temat: Jakie amortyzatory do AR 159 ?

  1. #81
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Wygląda na pęknięte mocowanie sprężyny na amortyzatorze, w wątku o sprężynach kolega miał taki przypadek. Jak sprężyna przetrwała w całości to amortyzator do wymiany (czyli właściwe dwa, bo wymiana parami).
    Jazdy bym nie ryzykował, ponad pół tony opiera się na przypadkowych elementach...
    Ostatnio edytowane przez Exocet ; 07-07-2017 o 11:49
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Przeworsk/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM 16V 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Faktycznie kielich ... o.O

    Teraz mam pytanie bo planuje wymienić amortyzatory z przodu na 2x KYB Amortyzator KYB 341700 Excel-G.

    Czy przy zmianie sprężyn na Zestaw zawieszenia - sprężyny śrubowe EIBACH E10-10-005-03-22 (rozumie że to te omawiane na forum pro kit ?) wystarczy taki amortyzator ?

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    To mi mocowanie się urwało. Założyłem te kayaby. Mam eibach pro kit. Muszę jednak zauważyć że auto powędrowało nieco wyżej niż było przed tą wymianą,choć sporo osób pisze że nie może mieć to związku z wysokością amortyzator. Opcje są więc dwie albo kayab ma minimalnie w innym miejscu kielich albo przed awarią kielichy na fabrycznych amorach nieco się już opuściły. Porównuje to do tylu gdzie są seryjne amory i jeśli druga opcja jest prawdziwa to znaczy że tył też nadaje się do wymiany. Fabryczny kielich opiera się tylko na wypustkach w podstawie amortyzatora.

  4. #84
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    To mi mocowanie się urwało. Założyłem te kayaby. Mam eibach pro kit. Muszę jednak zauważyć że auto powędrowało nieco wyżej niż było przed tą wymianą,choć sporo osób pisze że nie może mieć to związku z wysokością amortyzator. Opcje są więc dwie albo kayab ma minimalnie w innym miejscu kielich albo przed awarią kielichy na fabrycznych amorach nieco się już opuściły. Porównuje to do tylu gdzie są seryjne amory i jeśli druga opcja jest prawdziwa to znaczy że tył też nadaje się do wymiany. Fabryczny kielich opiera się tylko na wypustkach w podstawie amortyzatora.
    A możesz zrobić zdjęcie, albo zmierzyć prześwit?
    Dawno wymieniałeś sprężyny i amortyzatory? Może jeszcze auto pójdzie w dół trochę. Też się zastanawiam nad takim zestawem. Jak ogólne wrażenia z jazdy? Częściej ocierasz podwoziem?

  5. #85
    Użytkownik Świeżak Avatar Exocet
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 2.4 JTDm TI Q4 '07
    Postów
    160

    Domyślnie

    Cytat Napisał trafiq555 Zobacz post
    Faktycznie kielich ... o.O

    Teraz mam pytanie bo planuje wymienić amortyzatory z przodu na 2x KYB Amortyzator KYB 341700 Excel-G.

    Czy przy zmianie sprężyn na Zestaw zawieszenia - sprężyny śrubowe EIBACH E10-10-005-03-22 (rozumie że to te omawiane na forum pro kit ?) wystarczy taki amortyzator ?
    Eibachy są w trzech różnych wersjach, nie widzę na komórce czym Ty jeździsz. Podałeś kod dla Sportwagona z "małymi" silnikami.
    Teoretycznie do obniżonych sprężyn powinny być amortyzatory o skróconym skoku, ale dużo osób jeździ na KYB i sobie chwali.
    Są: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q4 TI, Alfa Romeo Spider 2.0 TS, Alfa Romeo Spider 2.0 JTS
    Były: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW, Lancia Lybra SW 2.4 JTD x2

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    A możesz zrobić zdjęcie, albo zmierzyć prześwit?
    Dawno wymieniałeś sprężyny i amortyzatory? Może jeszcze auto pójdzie w dół trochę. Też się zastanawiam nad takim zestawem. Jak ogólne wrażenia z jazdy? Częściej ocierasz podwoziem?
    Zdjęcia wrzucę jak będę przy aucie. Ani przed wymianą na eibachy ani po niczym nigdy nie przycierałem. Także tu nic się nie zmieniło. Ogólnie seryjne sprężyny mogły być trochę zmęczone dlatego eibach siadł mniej więcej 1,5 cm. Prowadzi się fajnie jest sztywniej, na dziurach nieco czuj ale jezdzi się fajniej. Przed wymiana amorow z przodu na kayaby stała dość równo choć minimalnie przód też stal wyżej. Po wymianie z przodu na kayaby poszło nieco do gory. Zdjęcia pokażą o co mi chodzi. Zestaw sprężyn mam od wrzesnia 2016 więc już się ułożyły, nowe amory że 2 miesiące. Pokombinuje żeby stała równo tylko nie wiem za co się brać do wymiany. Dam na początek na tyl kayaby zeby byly z tej samej serii tu i tu i zobaczymy co to da.

  7. #87
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Przeworsk/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM 16V 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Exocet Zobacz post
    Eibachy są w trzech różnych wersjach, nie widzę na komórce czym Ty jeździsz. Podałeś kod dla Sportwagona z "małymi" silnikami.
    Teoretycznie do obniżonych sprężyn powinny być amortyzatory o skróconym skoku, ale dużo osób jeździ na KYB i sobie chwali.
    Sportwagon 1.9 JTDM 16V 150 KM. NA stronie Eibacha jest napisane, że pasuje do 1.8 MPI, 1.8 TBi, 1.9 JTS, 2.2 JTS, 1.9 JTDM 8V, 1.9 JTDM 16 V, 2.0 JTDM.

    Btw nie ma możliwości dorwać ich w czerwonej kolorystyce ? Na stronie EIbacha nie widzę takich na allegro coś jest o numerach EIBACH E10-10-005-03-22 czyli niby takie jak na stronie Eibacha tylko oni mają czarne ...

  8. #88
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tylko nieśmiało dodam aby znów nie było zdziwienia i lamentu, ze po obniżeniu auta Eibachem czy innym zestawem magą wystąpić problemy prawidłowym ustawieniem geometrii co często skutkuje ścinaniem opon

    Zestawy pro kit dla koncernu fiata mają kolorystykę czerwoną taka jak sportline. Dla wszystkich innych aut są czarne bo widzę, ze ten czerwony kolor ma dość spore znaczenie dla Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 08-07-2017 o 13:18

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Przeworsk/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDM 16V 150KM
    Postów
    20

    Domyślnie

    Tzn radzisz nie obniżać Eibachem i dać taką samą sprężynę czy jaki jest wydźwięk ? ;-)

    Ogólnie to muszę sprawdzić jakie mam sprężyny założone bo samochód jest niższy niż seryjna 159, więc albo opadł albo ma założone już akcesoryjne.

    // No jak już mam mieć wybór pomiędzy czarną a czerwoną to wybieram czerwony ...
    Ostatnio edytowane przez trafiq555 ; 08-07-2017 o 13:22

  10. #90
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Ja nic nie radze tylko zwracam uwagę na negatywne aspekty obniżenia bo nikt tu o tym nie wspomniał, a przecież mamy kilka tematów na forum z narzekaniem na ścinanie opon po założeniu eibacha. AR159 nie ma na przodzie regulacji kątów PK dlatego po obniżeniu robi się często zbyt duży negatyw i ścina opony. Warto to wziąć pod uwagę.

Podobne wątki

  1. [155] Jakie amortyzatory?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 00:32
  2. Jakie amortyzatory? 2.0 JTS
    Utworzone przez Karmelitos w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 21:00
  3. Jakie amortyzatory ?!
    Utworzone przez wStepny156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 19:32
  4. jakie amortyzatory do 147 na tyl
    Utworzone przez lucas147GTA w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 20:24
  5. Jakie amortyzatory na tył?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory